İnsanları kolay tanıyabiliyor musunuz?Tanıyabiliyorsanız bunun sırrı nedir.?

ben daha ilk karşılaşmamızda tanışmamızda hissederim aslında.mesela birinden hiç olumlu elektrik almadıysam muhakkak sonrasında bir şey çıkar...

hatta önyargılı olmayayım bi bakayım dediğim durumlarda bile yanılmadığımı gördüm açıkçası.ben de çok fazla kişiyi sildim attım hayatımdan...aslında hemen hemen hepsini önceden hissetmiştim ama yufka yürekli oluşum ve o insanlara verdiğim krediden bir süre hayatımda kaldılar maalesef ki...

yapmacık ve sulu insanları kastetmiyorum tabi ki ama ben de hiç konuşmayan içine kapanık insanların daha yanıltıcı olabileceğini düşünüyorum.konuşan insandan korkmayacaksın çünkü kendini hemen ortaya koyar...

genelde gözlemlerim doğrultusunda ne karar verdiysem doğru çıkar önsezilerimin güçlü olduğuna inanıyorum..

sanalda bilemem ama reelde eşime bak bu kişi böyle bir insan derim hep. eşimde bana çok önyargılısın der. ama belli bir süre sonra ne dediysem aynısı çıkar. eşim bana gelir: aşkım dediğin çıktı diye:)))

insanlara asla güvenme hemen.
konuşmaları sadece dinleyip geçmeyeceksin. analiz edeceksin. yani güçlü bir hafıza gerek biraz. unutmamak lazım söylenenleri. yani her kelimeye dikkat edeceksin. inan 3 cümlede yanlışı çıkmıyorsa 4. cümlede bir kelimede bulabiliyorsun yanlışını.

hareketlere özellikle kalabalık ortamlarda hareketlerine bakacaksın.deneyeceksin. kişisine göre taktikler bulup ona göre deneyeceksin.

ilk görüşte değil ama, biraz muhabbetten sonra ufak tefek fikirlerim oluşur :nazar:

Sanırım burcumun(oğlak) bana verdiği iyi şeylerden biride bu.Asla hemen samimi bir muhabbete girmem ve karşı tarafın konuşmasını beklerim.Zaten konuşmaya başlayınca çoğunlukla anlayabiliyorum yanıldığım az olur benimde.
Kalp üzüntülerim çok fazla olmasada bu konuda yinede bilinçaltı herhalde acayip temkinli yaklaşıyorum herkese.Nolur nolmaz dimi ama ??

bende insanları tanıyamıyorum .uzun bi zamandan sonrada ters bişeyleriyle karşılaşıyorum beni üzüyolar sonra da ben bu insanları daha önce niye tanıyamadım diyorum sonra hep benim iyi niyetimi kullanıyolar diye kendimede kızıyorum.çok karşılaştım bunlarla.üzülen ve küsen hep ben oluyorum

Karşımdaki çok çok iyi bir oyuncu değilse bir-iki görüşmeden sonra o kişiyle ilgili olarak vardığım kanı hep doğru çıkar.
Tanıştığım kişiyi önce bir güzel gözlemlerim.İnsanın karakterini açığa çıkaracak sorular sorarım hissettirmeden.Bir-iki görüşme sonrasında o insandan hoşlanmadıysam daha sonra da bu fikrim değişmez.Çevremdeki yakınlarıma o kişi ile paylaşacak ortak konularımızın olmadığını söylerim.
Sonra yaşanılan olaylar o kişinin gerçekten de sorunlu olduğunu kanıtlar.Ben en başından sezerim ya da anlarım.
Beni tanımayanlar önyargılı olduğumu düşünür önceleri,ama sonra ne kadar doğru tespitlerde bulunduğumu anlayınca hak verirler bana.:smiley-cool:

hislerimin güçlü oldugunu biliyorum...
başta ısınamadıgım bi insanla zaman içinde kaynaşıyorsam
muhakkak sonunda bi yol ayrılığı, bi yamukluk oluyor

ınsanları kolay tanırım ,iyi bir analizciyimdir
karşımdaki insanı konuşmalrından hal ve hareketlerinden analiz ederim
ve çok az yanılmşımdır
bir insana ısınamadıysam vardır mutlaka onda bir yamukluk
beni iter....

insanları çok kolay tanıyorum
nasıl yapiyorum bunu aslında bende bilmiyorum
belki hisselerim çok kuvvetli bilemiyorum
ama ben birinden hoşlanmadıysam mutlaka haklı çıkıyorum bir zaman sonra
hata bana annem, eşim felan hep der çok önyargılısın diye sonradanda nerden anladın diye sorarlar

kesinlikle zeka ve gozlem meselesi
yapacagin bisi yok yani

zeka ve önsezi birbiriyle hiç alakası olmayan şeylerdir...
zeka küpleri, insanları şak diye tanır zaten, geri zekalılar tanıyamaz...
ilginç bir yaklaşım...
reelde insanları ilk görüşte anlarım...hatta daha yeni yaşadım yine aynı şeyi...kızın tekini iş ortamında görüp arkadaşıma dikkat et dedim...oysa muhabbet bile etmemiştik...
bugün arkadaşım haklı çıktın yaaa ne çirkef kadınmış diye aradı...ben demiştim...
sanalda da bence o elektrik geçiyor...şu an nikini 2 gündür duyduğum burda çok yeni birinden alıyorum o negatif elektriği...
çıkar yakında kokusu...

ben taniyorum hemen sanirim, sezgilerime güvenirim genelde yaniltmaz beni.

En cokda yanilmadigim insan tipi.. ani tepkiler veren, ilgi görmek icin yükses sesle konusup gülen, sürekli kendini öven, kendini anlatan, kendinden bahsetmesini bahsedilmesini seven kisilerdir =) böylelerinden uzak dururum, hepde uzak durulmasini söylerim, beni dinlemeyenler ilk basta bu tür insanlarla cok eglenirler.. sonunda mutlaka kücük veya büyük bir kavga yasarlar ve yollari ayrilir, hep böyle olmustur benim hayatimda

Aynı şey benim de başıma gelir Okyciğim. Daha bir kaç gün önce samimiyetine güvendiğim birinin aslında hiç de samimi olmadığını öğrendim :1shok:.
Bu arada çok zekiyimdir,hatta zekam dillere destandır,herkes öyle der :nazar:

X