INSTAGRAM ÜZERİNDEN DOLANDIRILDIM HUKUKİ BİR HAKKIM VAR MI?

benbilmezsembeyimnebilir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2015
24
17
29
Merhaba arkadaşlar ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde öğrenciyim. Geçtiğimiz mart ayının sonunda instagram üzerinden ENGİNARBUTİK ten 150 lira karşılığında 3 elbise sipariş verdim ürünlerin 20-25 gün içerisinde elimde olacağını söyledi. Ancak 1,5 ay sonra yalnızca bir ürün elime ulaştı ve ürün hatalı dikimdi. Bunu görevliye (Adı DENİZ) söylediğimde bilmediğini bir şey yapamayacağını söyledi. Maalesef terzi terzi gezmeme rağmen ürünü kimse düzeltemedi. Diğer iki ürün aylar geçmesine rağmen elime ulaşmadı ve en son elime ptt den iki kağıt ulaştı diğer 2 ürün Güney Kıbrıs Rum kesimine gönderilmişti ve benim alma ihtimalim olmadığı için geri gönderilecekti. Bunu bana ürün satan kişiye söylediğimde teslim alınmayan ürünlerde mesuliyet kabul etmiyoruz dedi. Bende ürünü resmen farklı bir ülkeye gönderdiğini ya ürünleri tekrar göndermesini ya da paramı geri iade etmesi gerektiğini söyledim. Tabi ki ikisi de olmadı. Elimde ürünlerin bana ulaşmadığına dair iki kağıt hatalı dikim bir tulum ve kızın hesap numarası ile cep telefonu numarası var. Ne yapmalıyım hukuki açıdan bir hakkım var mı? polise gitsm yardımcı olurlar mı? Yardım edin lütfen..

Son düzenleme:
Instagram gibi sosyal paylasım sitesinde yapılan alısveris ne kadar güvenli olabilir bide ön ödemeliyse.. fatura vb olmadığı için ne olur bilmiyorum ama geçmiş olsun insallah alırsınız onun dışında instagram değilde internette ki adı belli sitelerden yaptığınız alışverişler daha güvenli oluyor ben çok sık bi şekilde internetten yapıyorum çok şükür bi sorun yaşamadım

İnstagramdan dolandırıcılık arttı tüketici hakem heyetine anlatın derdinizi yönlendirirler bir daha da uzak olun bu sitelere ayrıca ismini de verseydiniz de ne olduklarını herkes bilseydi

Instagram gibi sosyal paylasım sitesinde yapılan alısveris ne kadar güvenli olabilir bide ön ödemeliyse.. fatura vb olmadığı için ne olur bilmiyorum ama geçmiş olsun insallah alırsınız onun dışında instagram değilde internette ki adı belli sitelerden yaptığınız alışverişler daha güvenli oluyor ben çok sık bi şekilde internetten yapıyorum çok şükür bi sorun yaşamadım
haklısınız kız çok tatlı konuşuyordu o kadar iyi biriymiş gibi davrandı ki inandım ve gerçekten çok pişmanım. Bu olay internet alışverişine karşı büyük bir ön yargı oluşturdu bende umarım hukuksal açıdan yapabileceğim bir şeyler vardır.

Umarım öyle olur çok teşekkür ederim hemen ekliyorum instagramdaki ismini

Bence de ekle ismini herkes öğrensin.Ben internetten alışveriş yapmayı sevmiyorum.Görmediğim denemediğim şeyler konusunda hassasım ama kapıda ödemeli oluyor bazıları insan alsam mı diye düşünüyordu.En azından dolandırıcı sayfayı ifşa etmiş olursun.

Geçmiş olsun bu arada.

Bence de ekle ismini herkes öğrensin.Ben internetten alışveriş yapmayı sevmiyorum.Görmediğim denemediğim şeyler konusunda hassasım ama kapıda ödemeli oluyor bazıları insan alsam mı diye düşünüyordu.En azından dolandırıcı sayfayı ifşa etmiş olursun.

Geçmiş olsun bu arada.
çok teşekkür ederim

Sadecebir siteden yapiyorum,hani renkli bir hayvan ismi olan var ya ondangeri verdigimde bile aninda hesabima iade ettiler,cok memnunum,baska hicbi yerden almam.onu da kapida odeme seklinde yapiyorum..elinize henuz gelmeyen birseye nicin para oduyorsunuz..bu kisiler sadece sizi degil bir suru kisiyi kandirmislardir instagramdan desifre edicem sizi diyin..

Sadecebir siteden yapiyorum,hani renkli bir hayvan ismi olan var ya ondangeri verdigimde bile aninda hesabima iade ettiler,cok memnunum,baska hicbi yerden almam.onu da kapida odeme seklinde yapiyorum..elinize henuz gelmeyen birseye nicin para oduyorsunuz..bu kisiler sadece sizi degil bir suru kisiyi kandirmislardir instagramdan desifre edicem sizi diyin..
Valla neler söyledim en son tamam ilgileneceğim deyip bir yere mail attı hatta ingilizce bana yazar mısın dedi yazdım gönderdim daha sonra hiç cevap vermedi

sitenin adi ne paylasabilir misin?

insatagram üzerinden çok bilindik markalar vs hariç kimse bişey almamalı.. isim yok adres yok..gelen ürünler ebay üzerinden alınmış 5 dolarlık eşyalar... görsel olarak çok cebzedici ama çook kalitesiz ucuz ürünler.. üstelik ürün ellerinde olmuyor sizin sipariş verdikten sonra sizin adınıza ebaydan sipariş verip öyle getirtiyor.. çok dolandırıcı var instagramda dikkat edin..

Renkli hayvanı bilemedim ben ben de sürekli internetten alışveriş yapıyorum ama sitelerden instagrami denemedim

X