INSTAGRAM ÜZERİNDEN DOLANDIRILDIM HUKUKİ BİR HAKKIM VAR MI?

Kardesim de buna benzer bisey yasadi urun aldi fotodakiyle alakasi yok dandik bi kumas. Kurumsal firmalardan bildiginiz markalari tercih edin derim. Ayrica bunlar faturasiz calisirlar genelde. Bilmiyorum maliyeye sikayet etseniz ilgilenjrler mi zira ceza kesecek yer ariyo kendileri

Ayy instagramdan alisveris yapan kimi gorduysem dolandirilmis hep ya. Benim internetten alisveris yapmaya bayilan bi arkadasim var çinin internetten alisveris yapilan bi sitesini bulmus, kiz çinden elbise ayakkabi falan siparis etti kargo on gun icinde de eline ulasti. Hepsi de ustune cuk oturdu harika seyler vardi sitede ve turkiyedeki fiyatlara gore o kadar ucuz ki gelinlikler falan 150dolar elbiseler 5 10 dolar miydi neydi. Elin çinlileri bile dolandirmadan ayni urunleri yolluyo. Turkun Turke yaptigina bak!!!

insatagram üzerinden çok bilindik markalar vs hariç kimse bişey almamalı.. isim yok adres yok..gelen ürünler ebay üzerinden alınmış 5 dolarlık eşyalar... görsel olarak çok cebzedici ama çook kalitesiz ucuz ürünler.. üstelik ürün ellerinde olmuyor sizin sipariş verdikten sonra sizin adınıza ebaydan sipariş verip öyle getirtiyor.. çok dolandırıcı var instagramda dikkat edin..
evet çok kalitesiz elime geçen o bir üründe gerçekten yer bezi olarak bile kullanılmaz

Takipci sayisi az hic yorum yok nasil guvenebildinizo_O
hemen vremedim zaten konuştum ettim gayet iyi yaklaşmıştı tereddütlerime kafamdaki soru işaretlerine beni o an tatmin eden yanıtlar da verince bir de bi elbiseyi çok beğenmiştim o elbise için onu almayın burdaki gibi güzel durmuyor hakka girmek istemiyorum falan deyince güvendim iyi niyetli dedim

Ayy instagramdan alisveris yapan kimi gorduysem dolandirilmis hep ya. Benim internetten alisveris yapmaya bayilan bi arkadasim var çinin internetten alisveris yapilan bi sitesini bulmus, kiz çinden elbise ayakkabi falan siparis etti kargo on gun icinde de eline ulasti. Hepsi de ustune cuk oturdu harika seyler vardi sitede ve turkiyedeki fiyatlara gore o kadar ucuz ki gelinlikler falan 150dolar elbiseler 5 10 dolar miydi neydi. Elin çinlileri bile dolandirmadan ayni urunleri yolluyo. Turkun Turke yaptigina bak!!!
ahh ahh sormayın vicdansızlar işte

Kardesim de buna benzer bisey yasadi urun aldi fotodakiyle alakasi yok dandik bi kumas. Kurumsal firmalardan bildiginiz markalari tercih edin derim. Ayrica bunlar faturasiz calisirlar genelde. Bilmiyorum maliyeye sikayet etseniz ilgilenjrler mi zira ceza kesecek yer ariyo kendileri
yarın polis tüketici hakları falan gezeceğim artık

Geçmiş olsun canım. Ben utanmasam donumu bile internetten alırım yani, ara sıra instagram, facebook butiklerinden de alışveriş yapıyorum. Ancaak bu butiklerin "kapıda ödeme" seçeneği yoksa almıyorum bir şey. Eşşeği sağlam kazığa bağlıyorum kafama göre.
Kızlarında dediği gibi bir tüketici haklarıyla görüş bakalım belki yapılabilecek birşey vardır.

hayır faturalı değil havale ile ödedim
O zaman okursun canına En Büyük KK
Ekran görüntüleri elimde de
Ip adresinden bulurlar
Maliye canına okur
Süre veriyorum sorunum çözülmezse maliyeye şikayet edicem de
İg ana sayfa görüntüsünü de al
Siler falan
Faturasız sattığını üstüne basa basa vurgula

Aslinda internet arisverisi cok g7venli ve kolaydir gitti gidiyor hepsiburada gibi turk siteleri aliexpress ebay gibi yabanci sitelerden yapilirsa instagramda adi faturasi acik adresi vs si belli olmayan bi yerden almak buyuk hata insallah sorunun cozulur

Geçmiş olsun canım. Ben utanmasam donumu bile internetten alırım yani, ara sıra instagram, facebook butiklerinden de alışveriş yapıyorum. Ancaak bu butiklerin "kapıda ödeme" seçeneği yoksa almıyorum bir şey. Eşşeği sağlam kazığa bağlıyorum kafama göre.
Kızlarında dediği gibi bir tüketici haklarıyla görüş bakalım belki yapılabilecek birşey vardır.
Çok teşekkür ederim sabah gideceğim bir şey çıkmazsa.

Aslinda internet arisverisi cok g7venli ve kolaydir gitti gidiyor hepsiburada gibi turk siteleri aliexpress ebay gibi yabanci sitelerden yapilirsa instagramda adi faturasi acik adresi vs si belli olmayan bi yerden almak buyuk hata insallah sorunun cozulur
evet onlar en azından bilindik siteler akıl işte gidiyor bazen :KK43: inşallah çözülür .

O zaman okursun canına En Büyük KK
Ekran görüntüleri elimde de
Ip adresinden bulurlar
Maliye canına okur
Süre veriyorum sorunum çözülmezse maliyeye şikayet edicem de
İg ana sayfa görüntüsünü de al
Siler falan
Faturasız sattığını üstüne basa basa vurgula
aslında doğru parayı yatırdığıma dair ve ürün sipariş ettiğime dair kanıtlar var elimde deneyeceğim çok teşekkür ederim yardımın için

X