İNSÜLİN DİRENCİ OLUP HAMİLE KALABİLEN VARMI

pink_stars

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
460
141
MERHABA İNSÜLİN DİRENCİ OLUP HAMİLE KALABİLEN VARMI :KK43: VARSA HAMİLELİK SÜRECLERİ NASIL GECİYOR OLAN ARKADAŞLAR CEVAPLAYABİLİRMİ

BEN hamileyim canım şu an 10. haftanın içindeyim çok şükür onunla alakalı bir sıkıntım yok şimdi.

BEN hamileyim canım şu an 10. haftanın içindeyim çok şükür onunla alakalı bir sıkıntım yok şimdi.

Maşallah canım Allah tamanına erdirir İnşallah hayırlısı ile kucagına alırsın :) canım senin değerin kaçtı kilo durumu falan dr korkuttu biraz beni tedirgin oldum hamile kalmanı engeller falan dedi :KK43:

ben evllendiğimde 94 kg dım boy 170 sonra kilo verdim 73 düştüm diyeti bıraktım 79 çıktım korunmayı bıraktım hamile kaldım. tabi şyu an dikkat etmeye çalışıyorum hamilelikte sıkıntı olmasın diye. degerlerimi hatırlamıyorum canım. ama zayıflayınca normale dönmüştü şimdi yişne kan tahlilinde çıktı doktorda dikkat et dedi

Maşallah canım Allah tamanına erdirir İnşallah hayırlısı ile kucagına alırsın :) canım senin değerin kaçtı kilo durumu falan dr korkuttu biraz beni tedirgin oldum hamile kalmanı engeller falan dedi :KK43:

Sevgili pinkstar yaşını bilemiyorum ama beni de insülin direncim var diye korkutup beklettiler.. şimdi de hamile kalamıyorum. Bir kadının en önemli zamanını insülin direncin var diye çalmaları ne kadar doğruydu bilemiyorum.. biraz doktorlara kızgınım açıkçası.. id kısa zamanda geçmiyor. Diyetle zamanla geçiyor.. 20 li yaşlardaysan düzelmesini bekle ama benim gibi 40 larda id var diye ilaçtı vs ile vakit kaybetme.. ben pişmanım..

Sevgili pinkstar yaşını bilemiyorum ama beni de insülin direncim var diye korkutup beklettiler.. şimdi de hamile kalamıyorum. Bir kadının en önemli zamanını insülin direncin var diye çalmaları ne kadar doğruydu bilemiyorum.. biraz doktorlara kızgınım açıkçası.. id kısa zamanda geçmiyor. Diyetle zamanla geçiyor.. 20 li yaşlardaysan düzelmesini bekle ama benim gibi 40 larda id var diye ilaçtı vs ile vakit kaybetme.. ben pişmanım..

29 yaşındayım ama biyolojik saat işliyor her gün :KK43:

insülin direncim 5,1 cıktı dr kesinlik hamile kalma falan dedi işte şu olur bu olur bi sürü şey dedi sinirlerim bozuldu

insülin direncim 5,1 cıktı dr kesinlik hamile kalma falan dedi işte şu olur bu olur bi sürü şey dedi sinirlerim bozuldu

metformin ilacı da yazdı mı ? sanki aynı doktora gitmişiz :) tam bir yıl önceydi aynı şeyleri söyledi.. önce ilaç kullandı mgeçmedi sonra diyet yaptım düzeldi daha sonra diyeti bozdum yine çıktı.. olan sadece 1 yıl hamilelik için vakit kaybetmiş oldum..

metformin ilacı da yazdı mı ? sanki aynı doktora gitmişiz :) tam bir yıl önceydi aynı şeyleri söyledi.. önce ilaç kullandı mgeçmedi sonra diyet yaptım düzeldi daha sonra diyeti bozdum yine çıktı.. olan sadece 1 yıl hamilelik için vakit kaybetmiş oldum..

sizin kaç çıkmıştı insülin direnci bende diyet yapıyorum 5 6 kilo verdim ama onla olcak işmi bilmiyorum nerde yaşıyorunuz :) dr aynıdır belki diyetisyenim okadar olumlu yaklaşırken dahiliyeci tüm sinirlerimi yıprattı

glukofen yazdı 850 mg

yürüyüş egzersiz yapabiliyor musun. ilacın tek başına bir etkisi olmuyor demişti dr.. insülin direnci ile ilgili videolar izle.. diyet ve egzersizle daha çabuk düzeliyor.. d vitaminine baktırdın mı .. d vitamini düşüklüğü de insülin direnciyle alakalı..

yürüyüş egzersiz yapabiliyor musun. ilacın tek başına bir etkisi olmuyor demişti dr.. insülin direnci ile ilgili videolar izle.. diyet ve egzersizle daha çabuk düzeliyor..

evet yürüyüşte verdi hergün 1 saat ama ancak işten eve gidince yorgun değilsem yapıyorum

ya zaten o göbek yokmu herşey ondan oluyor :) Allah isteyen herkese içinde bizede bu ay nasip etsin inşallah hamilelik haberini almayı :)

ya zaten o göbek yokmu herşey ondan oluyor :) Allah isteyen herkese içinde bizede bu ay nasip etsin inşallah hamilelik haberini almayı :)

:)) amin
kadın doktoruna gittinmi polikistik over veya polip insülin direncine neden olabiliyormuş. 1 yıl sonra polipim oldugunu ögrendim.. o kadar diyet glukofen vss. ile ugrasırken mesele polip miş.. polip le de zaten hamile kalınamıyormu ş.. herşeyi kendimiz keşfedicez illa :))

:)) amin
kadın doktoruna gittinmi polikistik over veya polip insülin direncine neden olabiliyormuş. 1 yıl sonra polipim oldugunu ögrendim.. o kadar diyet glukofen vss. ile ugrasırken mesele polip miş.. polip le de zaten hamile kalınamıyormu ş.. herşeyi kendimiz keşfedicez illa :))[/QUOTE

en son şubatta gittim hiç bişe yoktu..sogan kürümü denesek acabaaa

1 orta boy beyaz soğanı ( kırmızı ve mor soğan olmaz ) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyarak 5 dakika kaynattıktan sonra içine başka bir şey katmadan öğl ve akşam yemeklerinden önce 1er bardak suyunu için.

Uyarı: Bu soğan suyu kürünü 15 günden fazla uygulamayın.

Hamile kalmak isteyenler de soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

X