İntihara ramak kala

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

neselimeseodunu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
243
301
44

Konum buydu. Ruhsal çöküntüler içerisindeyim. Psikiyatristim iki tane ilaç yazdı ''Zestat'' ve ''Lustral'' ancak faydası gelmiyor gibi (ilaç isimlerini yazmak yasak mı?) kafamı toparlayamıyorum.

İntihar girişimim oldu, midem yıkandı.

Sürekli ağlıyorum, kahkaha atıyorum. İstifra ediyorum. Uyuyamıyorum.

1 ay sonra 33 yaşıma gireceğim ve ben intiharı düşünmeden duramıyorum. Yaşamak için hiçbir nedenim kalmadı. Aynaya bakamıyorum, saçlarım dökülüyor, banyoya girmek dişlerimi fırçalamak kişisel bakımımı yerine getirmek bana yük gibi geliyor.

Film izleyemiyorum. Kitap okuyamıyorum. Hiç dostum yok.

Tam 12 gündür eşim evde yok.

12 Kasım Cumartesi sabahı babam aradı. Kahvaltı hazırlıyordum. Şaştım kaldım. Babam deniz otobüsüne bindiğini, istanbul'a geldiğini, kayınpederimin çağırdığını söyledi.

Kayınvalidem ile aramda bir apartman var. Kapısına ağlayarak gittim. Ellerimi çırparak ''tebrikler, oğlunu boşatıyorsun. Ah ediyorum..''

Eşim sarıldı. Boşanmanın asla gündeminde olmadığını beni sevdiğini babamı deniz otobüsünden almaya Eminönü'ne gideceğini söyledi.

Ben zaten bir önceki hafta sürekli istifra ettim. Mide ağrılarımdan duramadım. Eşim şahitti.

Kanada'ya gitmiştik 9 günlüğüne. Kayınvalidem, eşim kendisini götürmediği için kıyameti kopardı.

Dayanacak gücüm kalmadı bu hayata karşı...

Kayınpederim geldi babamla birlikte. Daire kapısından içeriye girerken babama ''ayakkabılarla girin gerek yok çıkarmanıza'' dedi. Ben de ''hayır ayakkabıyla evime girilemez'' dedim. Bozuldu.

Salona girdiler. Çay koydum. Börek almış eşim. Salona girdiler, kayınpederim dedi ki ''telefonunu da al kapıyı ört çık''

Babama boşansınlar demiş. Babam da buna ne kendisinin ne de kayınpederimin karar veremeyeceğini, benim 32 damadının 46-47 yaşında yetişkin insanlar olduğumuzu söylemiş.

Kayınpederim babamı eşyalarımı toplayıp gitmem için ikna etmeye çağırmış.

Telefonda kayınpederim annemle de tartıştı. Yüzüne telefonu kapadı. Kayınpederim bana zaten dul kadın olduğumu (2.evliliğimdi), oğullarına layık olmadığımı, deli olduğumu (kayınvalidem hayatımı zindana çevirdiği için kendimi susturmak için kullandığım sakinleştiriciler yüzünden böyle söylüyor), hemen valizimi hazırlayıp evden gitmem gerektiğini söyledi.

Kayınpederim üzerime yürüdü vurmaya kalktı. Onu kışkırtmamıştım. Boşanmak istemiyorum bu oğlunuzla aramdaki mesele dediğim için dövmeye kalktı. Eşim bu esnada kılını bile kıpırdatmadı.

Babamın da şekeri çıktı yere yığıldı. Hastanelik oldu.

Eşim küçük bir valize tüm elbiselerini koydu çekti gitti..

Biz birlikte çalışıyorduk. Firma onun ve babasının üzerine. Benim sigorta çıkışımı 14 kasım pazartesi hemen yapmış. Bir de 3 gün işe gelmediğime dair yazı gelmiş..ki ben evden çalışıyordum zaten..

Tüm bunlar 12 gün önce oldu. Adıma açılan dava var mı diye her gün e-devletten ve vatandas.uyap'tan bakıp kontrol ediyorum.

3 tane avukatla görüştüm. Evi kesinlikle terketmemem gerektiğini yoksa tazminat ödeyeceğimi söylediler.

Ben iyi değilim. Baş dönmelerim geçmiyor. Duvarlarla konuşuyorum. Whatsup facebook beni engellemiş ben de bu uygulamaları kaldırdım.

2.evliliğimdi...benim asla bir evladım yuvam olmayacak..artık tek taraflı şeylerden tükendim..hep ben seviyorum hep alttan alan benim
horgörülmekten aşağılanmaktan bıktım

hayatım bitti...

bu sabah banyo dolabında ''asiviral'' isimli ilaç krem buldum. Bu kremi banyo dolabının en arkasına koymuş saklamış. Tüp kremin yarısından fazlası kullanılmış. Kullanma talimatında ''herpes'' için kullanıldığı yazıyor. Herpes denen uçuk cinsel yolla bulaşan hastalık değil miydi? eşimle 5 aylık evliyiz ve toplamda 3 kez birlikte olduk benim zorumla. Tv karşısında uyuyakalırdı..annesinde yemek yer bazen orada uyurdu.

Ben evli gibi değildim köşebaşı yastığı gibi o yurtdışında fuarlarda olacaktı ben de evde şizofren tedavisi gören kayınvalideme bakacakmışım

2.evliliğimdi dayanamıyorum tutunamıyorum bu hayata

psikolojik destek alıyor musunuz?
terapiye başlayın, size iyi gelecek şeyler bulmaya çalışın.

bir de böyle bir adamı neden koca olarak kabul ediyorsunuz? pısırık, sizi savunamayan, kaçıp giden birisi.
ayrılın yahu, kalmak zorunda mısınız?
2.evliliğim kahroluyorum mahvoldum ben
psikiyatriste gittim 1 hafta önce Lustral ve zestat diye ilaç verdi ama sakinleşemiyorum sersem gibiyim uyamıyorum yemek yıyemıyorum su bile içsem içimde durmuyor

2. Kez boşanmak terapi alıp yoluna devam etmek intihar etmekten daha mı zor? Yanımda olsan omuzlarından tutup seni silkelemek isterdim. Niye yaşatıyorsun şu kadar şeyi kendine? Ne için? Kim için? Hayatta herşey evlilik değildir. Onurlu bir yalnızlık, zorla biriyle evli kalmaktan daha iyidir. Gitsinler mükemmel oğullarına başkasını bulsunla, ne halleri varsa görürler zaten.

ben önceki konunuzda kayınpederiniz hakkında iyi şeyler söylediğinizi hatırlıyorum ayrıca.
onun da karısından kaçtığını, yurtdışında kaldığını, aslında ayrı olduklarını falan yazmıştınız.
o nasıl bu duruma geldi size karşı?

bu sabah banyo dolabında ''asiviral'' isimli ilaç krem buldum. Bu kremi banyo dolabının en arkasına koymuş saklamış. Tüp kremin yarısından fazlası kullanılmış. Kullanma talimatında ''herpes'' için kullanıldığı yazıyor. Herpes denen uçuk cinsel yolla bulaşan hastalık değil miydi? eşimle 5 aylık evliyiz ve toplamda 3 kez birlikte olduk benim zorumla. Tv karşısında uyuyakalırdı..annesinde yemek yer bazen orada uyurdu.

Ben evli gibi değildim köşebaşı yastığı gibi o yurtdışında fuarlarda olacaktı ben de evde şizofren tedavisi gören kayınvalideme bakacakmışım

2.evliliğimdi dayanamıyorum tutunamıyorum bu hayata
Geçecek sen iyileşmeye karar verdiğinde tüm bunlar geçeçek iş senin inanmanda biter.

Yaşadıklarınız kolay değil ama çözümsüz hiçbir şey yok. Bu saçma sapan insanları hayatınızdan çıkardığınızda iyileseceginizi düşünüyorum. Lustral denen ilacı senelerce kullandım. Kullanın derim. Bu tür ilaçlar ağrı kesici gibi anında etki göstermez. En az 2 hafta kullanınca etkisini göstermeye başlar. Ama sakın kafanıza göre ilaçları bırakmayın daha kötü olursunuz. İntihar konusuna gelince..evet yaşayamamak nasıl bir duygudur cok iyi biliyorum ama nasıl olsa öleceğiz.. duygular mutsuzluklar hep geçici.. su anki ruh haliniz daimi olamaz. Hepsi geçer. Biraz sabir

Geçecek sen iyileşmeye karar verdiğinde tüm bunlar geçeçek iş senin inanmanda biter.
Bu benim 2.evliliğimdi..
33 yaşıma gireceğim..Boşandıktan 8 yıl sonra o da görücü usulü karşıma düzgün biri çıktı diye düşünüyordum nihayet evren beni ödüllendiriyor zannetmiştim asla yuvam bebeğim olmayacak
herşeye inancımı kaybettim
ağlamaktan gözlerim mosmor şiş kıpkırmızı gözlerim beni duyan bir tanrı yok

Psikiyatriste değil psikoloğa gitmelisin, hiç kimse senin kendinden ya da sağlığından daha değerli değil!

ben önceki konunuzda kayınpederiniz hakkında iyi şeyler söylediğinizi hatırlıyorum ayrıca.
onun da karısından kaçtığını, yurtdışında kaldığını, aslında ayrı olduklarını falan yazmıştınız.
o nasıl bu duruma geldi size karşı?
evet kayınpederim 27 yıldır yurtdışındaydı hatta yabancı uyruklu bir kadınla imam nikahlıydı kadın koronadan vefat etmıs

kayınpederim, şizofren kayınvalideme bakmayı red ettiğim için bana karşı cepheye geçti

2. Kez boşanmak terapi alıp yoluna devam etmek intihar etmekten daha mı zor? Yanımda olsan omuzlarından tutup seni silkelemek isterdim. Niye yaşatıyorsun şu kadar şeyi kendine? Ne için? Kim için? Hayatta herşey evlilik değildir. Onurlu bir yalnızlık, zorla biriyle evli kalmaktan daha iyidir. Gitsinler mükemmel oğullarına başkasını bulsunla, ne halleri varsa görürler zaten.

Ben anne olmak istiyordum..artık yaşım 33 ve hiçkimse 2 evlilik yapmış kadını istemez hayatım bitti

2kez bosnmak dünyanın sonu degil yalnizlik bile daha iyidir sanirim sorunlariniz var .ama toparlanmaniz lazim yapmayin lutfen 1 kere geliyoruz neden zehir ediyorsunuz kendinize hayati hayat güzel. Olmuyorsa zorlamayacaksinz millet 4 5 kere evleniyor yemi biryerde sizi kimsenin tanimadigi bir sekilde baslamaniz daha iyi olmazmi

Bu arada önceki konunuzda 2. Kez hata yapma şansım yok demişsiniz, yok arkadaşım, 2. 3. Hatta 10000. Kez hata yapma şansımız ve lüksümüz var. Hayat bu, provası olmayan bir oyun. Hatalar yapacağız. Böyle olması gerekiyormuş Böyle olmuş. Geri dönüş her zaman mümkündür. Yaşadığınız şey zaten evlilik Hayat paylaşımı değil. Ne olmuş yani 2. Kez bosaninca? Ablam da 2 Kez boşandı ve 3. Kocasıyla dikiş tutturdu çok mutlu.. ha bu da mı kötü çıktı onu da boşarım diyor..

Ben anne olmak istiyordum..artık yaşım 33 ve hiçkimse 2 evlilik yapmış kadını istemez hayatım bitti
Hanımefendi siz anne olmak istiyorsunuz bunu anlıyorum ama önemli olan şu siz bu adamı baba yapmak istiyormusunuz ? Hiç sağlıklı düşünmüyorsunuz? Lütfen ilaçlarınızı düzenli kullanın. Bu ruh haliniz geçecektir. Kafayı evlilikle mi bozdunuz bu nedir Allah aşkına? Sizi istemeyen defolsun gitsin. Ailenin iğrençliğine bakın. Bunların yanında çocuk mu büyütülür? Evlerden ırak.

Belki de evlilik işlerini vs bir kenara birakip iyileşmeye odaklanmalisiniz? Bu şekilde cocuk olsa da iyi olmazdi zaten.
Siz kendinize dönün, iyileşin güzelce sonra hepsi olur umarim.

evlenmeden önce 10 kere aldım karşıma konuştum 1.5 sene görüştük..

bak dedim 2.yıkımı kaldıramam yok yani gitmez

söz verdi

sen herşeyimsin canımsın birlikte çalışacağız güzel evlatlarımız olacak boşver sen annemi dedi

ama babamın deyimiyle bu sünepe varlık anne babasının lafıyla eşini boşuyor

imla hatalarım için kusura bakmayın iyi değilim delirmenin eşiğindeyim evdeki herşeyin fotoğrafını çekti evden cıkarken ben hırsız mıyım sen yokken mobilyaları mı çalacağım sen yoksan ben ne yapayım mobilyaları dedim

durup dururken ağlama krizlerine girip kahkaha atıyorum

ellerim uyuşuyor birşeyleri kavrayamıyorum elimden düşürüyorum eylül ayından beri

tüm ilaçları alıp ölmek istiyorum hayattan zevk almıyorum tükendim kötü insanlardan anlaşılamamaktan alttan almaktan kalbimin paramparça olmasından

Bu arada önceki konunuzda 2. Kez hata yapma şansım yok demişsiniz, yok arkadaşım, 2. 3. Hatta 10000. Kez hata yapma şansımız ve lüksümüz var. Hayat bu, provası olmayan bir oyun. Hatalar yapacağız. Böyle olması gerekiyormuş Böyle olmuş. Geri dönüş her zaman mümkündür. Yaşadığınız şey zaten evlilik Hayat paylaşımı değil. Ne olmuş yani 2. Kez bosaninca? Ablam da 2 Kez boşandı ve 3. Kocasıyla dikiş tutturdu çok mutlu.. ha bu da mı kötü çıktı onu da boşarım diyor..

ablanız 3.kez mutlu olmuş olabilir ama sosyaldir çevresi geniştir güzeldir de

benim albenim yok

yaşım 33 olacak diyorum nasıl hamile kalabilirim ki bu yaştan sonra

ortalama güzelliğin altında olan biriyle dahası 2 kere boşanmış biriyle hangi erkek evlenir?

ben kendime ve aileme söz vermiştim 2.kez boşanmayacağım diye

ölümü düşünmediğim tek saat yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X