İrem Çamlıca

Sizce Türk Bayan Sanatçıları Dünyada Adını Yeteri Kadar Duyurabiliyormu?

• Evet

OY: 5 71,4%
  • Hayır

OY: 2 28,6%

• Ankete Katılan
    7

Aysunkyl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2015
62
40
39
Sanat Forumlarında Gezerken Rastladım Genç Türk Ressamı İrem Çamlıca nın Yurt Dışında Ülkemizi Temsil Etmesi Sanatsever Bir Türk Bayanı Olarak Beni Çok Mutlu Etti Biz Türk Bayanları İstersek Herşeyi Başarıcak Güçteyiz Yılmadan Mücadele Etmeye Devam Etmemiz Gerektiğini Düşünüyorum Biz Birbirimize destek olursak herşey çok daha güzel olucak bu yüzden bu forumda başarılı türk bayanlarını sizlere tanıtmak istiyorum

Türkiye’de sanata bakış son 10 yılda büyük ölçüde değişti. 2000’lerin başında bir elin parmaklarından az galeri varken şu an sadece İstanbul’da 30-40 adet büyük çaplı galeri bulunuyor. Bu da uluslararası alanda ciddi ilgi uyandırıyor ve uluslararası koleksiyoner potansiyeli yaratıyor.

Rakamlarla konuşmak gerekirse, Türkiye’de sanat galerileri ve müzayedelerinin yarattığı ekosistemin yaklaşık 100 ile 120 milyon dolar arasında olduğu ifade ediliyor. Büyük müzayedeler yılda yaklaşık dört kez müzayede düzenliyorlar. Daha ufak çaplı müzayedelerde bu sayı 15’e kadar çıkıyor. İrili ufaklı ise yaklaşık 300 kadar sanat galerisi bulunuyor. Ancak yurt dışı ile kıyaslandığında telaffuz edilen bu rakamların oldukça düşük seviyelerde kaldığı söylenebilir. Örneklemek gerekirse, çağdaş sanat fuarlarının mabedi kabul edilen ve her yıl İsviçre’nin Basel şehrinde gerçekleştirilen Art Basel’in yıllık cirosu 2 milyar Euro. Sadece bu fuar, yıllık Türk çağdaş sanat ekonomisini 20’ye katlıyor.

İşte Genç Türk Ressamlarından İrem Çamlıca Ülkemizi Böylesine büyük bir organizasyonda Art Basel de temsil ederek bizi gururlandırdı Son Yıllarda Türk Ressamların Adını Dünya Piyasasında Sıkça Duyar Hale Geldik En pahalı 500 çağdaş ressam sıralamasına Türkiye'den 16 sanatçı bulunuyor Bedri Baykam Bubi Ahmet Güneştekin Haluk Akakçe Mustafa Ata Kemal Önsoy Zekai Ormancı Ahmet Oran Gibi Erkek Sanatçıların Yanında Canan Tolon Adındaki bayan sanatçıda yer alıyor....

Eklentiler

• artbasel.jpg
    artbasel.jpg
    139,5 KB · Görüntüleme: 508
İrem Çamlıca

xvQPXMD.jpg.pagespeed.ic.Tybg0kNxBl7GAkv0YRVD.jpg

İrem Çamlıca 1988’de İstanbul’da doğmuştur. 2007’de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra 2013’de Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümünde tam başarı burslu okuyarak bu bölümden birincilikle ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2011-2012 yıllarında Study Abroad programıyla University of the Arts, Central Saint Martins BA Fine Art bölümüne kabul edilerek eğitiminin bir kısmını Londra’da sürdürmüştür. Daha önceki yıllarda Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sanat araştırmalarında bulunmuş ve Londra’da gerçekleştirdiği sanat araştırmalarından sonra ilk atölyesini 2012’de İstanbul Galata’da kurmuştur. Çalışmalarını İstanbul Osmanbey’deki atölyesinde sürdürmektedir.
Sofya’da düzenlenen BIWC 2014 Tasarım kategorisinde altın madalya ve Saint Petersburg Birinci Uluslararası Ex Libris Yarışmasında birincilik ödülü bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurumların sergileri, kitap yayınları ve koleksiyonlarında yer almaktadır:

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/sanat-tr/478691-irem-camlica.html#ixzz3Ou2GpFoc

İrem Çamlıca Biyografi

Yazar: serdar Mercan
Tarihi: 18.01.2015 12:KK24:00

İrem Çamlıca 1988’de İstanbul’da doğmuştur. 2007’de Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden sonra 2013’de Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümünde tam başarı burslu okuyarak bu bölümden birincilikle ve yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2011-2012 yıllarında Study Abroad programıyla University of the Arts, Central Saint Martins BA Fine Art bölümüne kabul edilerek eğitiminin bir kısmını Londra’da sürdürmüştür. Daha önceki yıllarda Avrupa’nın çeşitli kentlerinde sanat araştırmalarında bulunmuş ve Londra’da gerçekleştirdiği sanat araştırmalarından sonra ilk atölyesini 2012’de İstanbul Galata’da kurmuştur. Çalışmalarını İstanbul Osmanbey’deki atölyesinde sürdürmektedir. Eserleri Çağla Cabaoğlu Gallery Armaggan Gallery gibi Ülkemizin Önemli Galerilerinde Sergilenmektedir
Sofya’da düzenlenen BIWC 2014 Tasarım kategorisinde altın madalya ve Saint Petersburg Birinci Uluslararası Ex Libris Yarışmasında birincilik ödülü bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurumların sergileri, kitap yayınları ve koleksiyonlarında yer almaktadır Ülkemizi Dünyaca Ünlü Sanat Fuarı Art Baselde Başarı İle Temsil Eden İrem Çamlıca Hakkında New Scientist Adlı Dergide “ Bundan Yüz Yıl Sonra Eserleri Çok Yüksek Fiyatlara Ulaşıcak Bir Türk Ressamı Olarak ,İsmini Dünyaca Ünlü Ressamlarla Beraber Anıcaklar ” Diye Basedilmiştir
Kendisi ile İlgili Daha Detaylı Bilgi İçin Resmi Sitesi
http://www.iremcamlica.com/art

Haberin Okunma Sayısı : 485

- See more at: http://www.sosyeteplus.com/Yazilar/...mlica-Biyografi----75636#sthash.X2wljoQY.dpuf

Misyonunu Türk Kültürünü Türk Sanatını ve Türk Sanatçılarını Yurt Dışında Tanıtmak Olarak Benimsemiş Turkish Cultural Foundation Vakfı İrem Çamlıca Biyografisini Yayınladı Tanıttığı Ressamlar Arasında Burhan Doğançay Fikret Mualla Canan Tolon Bedri Baykam Ve Daha Nice Usta Türk Ressamının Yanında İrem Çamlıca Biyografisininde Yeralması Gerçekten Gurur Verici Aşağıdaki Linki Tıklayarak İrem Çamlıca biyografisine Ulaşabilirsiniz .. http://www.turkishculture.org/…/visua…/irem-camlica-3723.htm

qLc2IE.png
yCJ2qE.png

Ben Lüleburgazlıyım Büyükkarıştıranda Çamlıca ailesini bilmeyen tanımayan yoktur yöremize ettikleri hizmetler ve katkılarıyla herkezin takdirini kazanan bir ailedir Çamlıca ailesi bende forumda gezerken İrem Çamlıca Adını görünce çok mutlu oldum bu başlığı açan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Bende konuya ufak bir katkı yapmak için aşağıdaki yazıyı paylaştım arkadaşlar umarım katkım olur benimde.

Merkezi Büyükkarıştıran’da olan Chamlija’nınbağları , her farklı üzüm çeşidi için en doğru toprak yapısını ve iklim özelliklerini yansıtabilmek amacıyla Küçükkarıştıran, Akçaköy, Sütlüce, Tozaklı, Poyralı, Soğucak, İslambeyli ve Akören’e kadar uzanan oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Chamlija İstranca zirvesi ile kucak kucağa bağları ile sezon içindeki 17 derecelik ortalama ısıya sahip serin iklim bağcılığını Türkiye’ye taşıyor. Chamlija markasının yaratıcısı olan Çamlıca ailesi, Lüleburgaz’ın Büyükkarıştıran kasabasında 1936 yılından beri çiftçilik ile uğraşan bir aile. Ailenin ilk nesli 1936 yılında, filoksera hastalığı sonrası Bulgaristan’da dikilen ilk Amerikan anacı asmaların anısına adı, ‘Bağlık Yer’ anlamına gelen Loznitsa olarak değiştirilen Kubadın’dan göç etmiş Türkiye’ye. Üçüncü kuşaktan Mustafa Çamlıca bir ‘finewine’ şarap yatırımcısı ve bu girişimin arkasındaki isim. Şirket ismi, Mustafa Çamlıca’nın kızı ve aynı zamanda şirketin ürettiği ürünlerin etiketlerinin yaratıcısı İrem Çamlıca’dan geliyor. Camlıca ailesi hem ürettiği şaraplarla hemde şarap etiketlerini tasarlayan ve aynı zamanda adından tüm dünyada söz ettirerek hem Büyükkarıştıranı hemde ailesini bizi hemşerilerini gururlandıran kızımız İrem Çamlıca yı tebrik etmek istiyorum

İrem Çamlıca Yeni Eserleriyle ARMAGGAN Art & Design Gallery de

ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasının üçüncü katında bulunan ARMAGGAN Art & Design Gallery, genç sanatçıları desteklemek, yeni ve yaratıcı fikirleri sanatseverlere yansıtmak amacıyla kurulmuştur. Bir tasarım ve üretim markası olan ARMAGGAN’ın içinde doğan ve tarihi yarımadada yeni bir çekim merkezi olmayı hedefleyen ARMAGGAN Art & Design Gallery’de yer alan eserlerin sergiler için özel olarak üretilmesi, galerinin ilke edindiği “bir proje alanı” olmak amacına hizmet eder.

ARMAGGAN Art & Design Gallery, yurtiçi çalışmalarının yanı sıra yurt dışı sanat takvimlerine girmeyi, imza attığı sergilerle dikkatleri Nuruosmaniye’ye, Türkiye’ye çekmeyi; sergilerini ve sanatçılarını yurt dışı sanat fuarlarına taşımayı da amaç edinir.

Tarihi Yarımada
ARMAGGAN Art & Design Gallery, Nuruosmaniye’de zanaat-tasarım-üretim üçgeni içinde yer alan konumuna yakışan özel üretimlerle merak uyandırır. İçinde yer aldığı tasarım ve üretim markasının sloganlarını özümsemiş bir sanat ve tasarım galerisi olarak tasarımcılara yol açan bir tasarım ve üretim atölyesi gibi davranır. Sergilerine paralel olarak düzenleyeceği konuşmalar, atölye çalışmaları ve Nuruosmaniye’ye yayılan etkinliklerle İstanbul sanat izleyicilerinin yanı sıra bölgenin yabancı misafirlerine de ulaşmaya çalışır.

https://www.armaggangallery.com/tr/sergiler/art-v3/irem-camlica-392.html

X