Tatlı Tarifi Irmikli şekerpare(resimli)

bebisim52

Tüm varlığım kızımmm...
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
5.054
245
ağızda dağılan misler gibi bir tatlı

şerbet hazırlanır.

1 paket oda ısısında margarin
1 yumurtanın tamamı 1 tanede yumurta beyazı sarısı üstüne sürülecek
2 yemek kaşığı pudra şekeri yada tozşeker
1 çay bardağı irmik
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı sıvıyağ
aldığı kadar un
şerbeti için
5 subardağı şeker
7 subardağı su
yarın limon
1 paket vanilya

önce şerbet kaynamaya konulur kaynamaya çıkınca limonu sıkılır.şerbet güzel kıvamlı bir şerbet olacak sıvı olmıcak baklava şerbeti gibi yoğun şerbet olacak.şerbet pişip ocaktan alınacağı zaman vanilyası konup karıştırılacak.ve fırından çıkan tatlıya dökülecek.

hamur için margarin irmik yumurtalar şeker sıvıyağ kabartma tozu vanilya konulup üzerinede aldığı kadar un konupkulak memesi yumuşaklığında hamur hazırlanır.ceviz büyüklüğünde parçalar koparılıp yağlanmış tepsiye dizilir.üzerine ayrılan yumurta sarısı sürülüp fırında pişirilecek.
pişen sıcak hamurların üstüne sıcak şerbet gezdirilir.şerbeti çekincede servis yapılır.
afiyet olsun.
bu malzemeden ben 48 tane şekerpare çıkardım.

dscf4547.jpg

dscf4548g.jpg

dscf4549.jpg

dscf4550.jpg

oofff görüntüye bak harika görünüyorlar hazır gibi olmuş ellerine sağlık cokacimcoook
şekerpare çok yaparım birde bu tarifle deneyeyim :lepi:

süper görünüyorrrrrrrrrrrrr acaba bayram tatlısı yapsammııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı
ellerine sağlık canımmmmm

süper görünüyorrrrrrrrrrrrr acaba bayram tatlısı yapsammııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı
ellerine sağlık canımmmmm

bede baklava yapcaktım vazgeçtim canım bunu yapıcam inanki harika tadı var
teşekkür ederim canım

oofff görüntüye bak harika görünüyorlar hazır gibi olmuş ellerine sağlık cokacimcoook
şekerpare çok yaparım birde bu tarifle deneyeyim :lepi:

teşekkürler cnm

Çok güzel görünüyor hazır gibi olmuş Ellerine sağlıkkkkkalkisalkisalkis

teşekkür ederim canım

kızlar servis tabağına dizdikten sonra resim çekmek aklıma geldi
yoksa tepsiyle çekecektim ama bayramdakini çekerim
hatta eşimde dedi hazır sanırlar diye hehe fındığım olsa fındık batıracaktım üstlerine siz öylede yapabilirsiniz ama fındıkları yarım yarım koyun

benim sekerpare tarifimim aynisi gercekten cok lezzetli oluyo...bende 48 tane cikartiyorum ....yalniz ben serbetine vanilya koymuyorum bidaha yaptigimda vanilyalisini deneyeyim

benim sekerpare tarifimim aynisi gercekten cok lezzetli oluyo...bende 48 tane cikartiyorum ....yalniz ben serbetine vanilya koymuyorum bidaha yaptigimda vanilyalisini deneyeyim

seninde ellerine sağlık canım şerbete vanilya koymamın nedeni hoş koku vermesi

hayır canım bıçakla iz veriyorum ama çatallada olur
bıçakla kolayıma gidiyo

hıım anladım canım,tatlıyı yaptım şu an şerbetini çekıyor ama tadına bakmadım ama görüntü şahane sonucu yazarım canım sagol

bu arada canım şerbeti için olan 7 bardak su çok değilmi,ben kaynamaya başladıktan sonra 20 dk daha kaynattım ama hiç koyulasmadı,5 bardak şekere 7 bardak su fazla gibi geldi benmı bır yanlıs yaptım

hayatım şerbeti tam oluyo çok kaynattım ben hatta böyle ağdalaşmaya başladı sanki köpürmeye başlayınca ateşten aldım inşallah beğenmişindir tatlıyı

ben o kadar fazla kaynatmadım canım bır dahıkıne sekerını 6 bardak koycam

ayy cnmm valla hazırl gibi duruyo muhteşem ya ve an sevdigim şerbetli tatlılardan biri..bende yapsam becerebilirmiyim acaba:):):)::))

nem hayatım beceremicek ne var sanki hiç mutfağa girmeyen gacılar gibi konuşma sende çok marifetlisin haytaım

X