irritabl bağırsak sendromu. yardım edin.

merhabalar .2018 kasım ayında yani bir buçuk sene önce safra kesesi ameliyatı oldum. çok kısa süre sonra 11 kilo verdim. ve yaklaşık bir buçuk senedir geçmeyen ishal şikayetim var . ve çok ağrılı, sulu bir şekilde ishal şikayetim var . özel hastanede gastroloji uzmanı doktor beye gözüktüm kolonoskopi önerdi..2019 haziran ayında kolonoskopi çekildim patoloji sonucunu aldık tanı olarak huzursuz bağırsak sendromu dendi .dicetel ilaç verdi. ama hiç bir şekilde sıkıntımda azalma veya geçme olmadı sonra ilaç değişikliğine gittiğimiz halde devam etti..sıkıntı yapmıycağımı söyledi doktor bey tahliller temiz dedi.yaklaşık 2 ay önce başka özel hastaneye randevu aldık (gastroloji üzerine olan bir kurum) ordaki uzman hekim tahlil sonuçlarıma bakıp temiz olduğunusöyledi yapılacak birşey yok, sıkıntı yapmayın dedi.şuanda sıkıntılar devam ediyor tuvaletteyken çok ağrım oluyor ve sonrası halsizlik oluşuyor. napıcam bilemiyorum yardımlarınmızı bekliyorum. son kez prof doktora gitiik oda safra kesesi ameliyatından sonra bazı hastalarda oluyor dedi . tanıyıda iritabl sendromu dedi. 1 hjaftadır verdiği ilaçları kullanıyorum ama ağrım devam ediyor. günde 3 defa tuvalate .çıkıyorum ishal şeklinde ve çok ağrın oluyor karnımın sol tarafında sanki kasılıyor .bilgisi olan varmı.
teşekkürler
Nisa beni bul ne olur bana yazarmisin sen gibiyim şimdi nasılsın

Canim bu bile acid malabsorption yani kisaca BAM bende 1 yil once ameliyat oldum ayni sorunlari yasiyorum tek caresi binder denilen ilaclar yurtdisindan getirtiyosun yan etkileri de kisiden kisiye degisiyor.. bu konu hakkinda grupta baslik acmistim hatta.. sonrasi olusan halsizlik berbat bisi kalp atisi hizlanir tansiyon cikar ve usume gelir.. ahh ahh berbat bisi
Ne olur beni bulun bende siz gibiyim şu anda çok kötüyüm nasıl oldunuz şimdi yazın bana

Banada film cekilmeden teshis koydu dr.3 yildir sol tarafimda kaburga altina batan arkadan santirdigimda on kaburga tarafimdan hissett8gim bir yuvarlak vat ve buna gaz diyoflar.com ilerlediginde oturma pozisyonunda batiyir .stresli olaylarin ardindan cikiyor bu rahatsizlik.omur boyu kalici oldugunu soyluyor dr

çok geçmiş olsun . benim 1 seneyi geçtiyaptıralı ama bir kaç gündür yine çok sıkıntılıyım ilaçda fayda ettmio
Merhabalar.. daha önce yazmistim bununla ilgili bir baslikda actim ayrica instagram hesabi da... safra kesesi ameliyati sonrasi bende ishal kaldim bunun adi bile acid diarhea yani BAM google yin lütfen ingilizcenin varsa yurtdisi facebook gruplari var ben hastaligimi arastirarak buldum turkiyede doktorlar pek bilmiyolar.. bizim hastaligimiz ibs degil.. bagirsagin ileum denilen kismi vucuttaki safra asidini emip tekrat sisteme geri yollayamadigi icin fazlalik olan asit bagirsaklara akiyor ve ani bir diskilama ihtiyaci hissediyorsunuz.. asla tutmak mumkun degil.. tek cozumu yurtdisindan colesevelam etken maddeli ilaci getirttirmek.. ben 2 yildir ugrasiyorum ilaci titck listesine soktum ve ins gelicek artik.. instagram adresim "safrakeseameliyatisonrasiishal" buradan da ulasabilirsiniz.. gecmis olsun berbat bir hastalik

merhabalar .2018 kasım ayında yani bir buçuk sene önce safra kesesi ameliyatı oldum. çok kısa süre sonra 11 kilo verdim. ve yaklaşık bir buçuk senedir geçmeyen ishal şikayetim var . ve çok ağrılı, sulu bir şekilde ishal şikayetim var . özel hastanede gastroloji uzmanı doktor beye gözüktüm kolonoskopi önerdi..2019 haziran ayında kolonoskopi çekildim patoloji sonucunu aldık tanı olarak huzursuz bağırsak sendromu dendi .dicetel ilaç verdi. ama hiç bir şekilde sıkıntımda azalma veya geçme olmadı sonra ilaç değişikliğine gittiğimiz halde devam etti..sıkıntı yapmıycağımı söyledi doktor bey tahliller temiz dedi.yaklaşık 2 ay önce başka özel hastaneye randevu aldık (gastroloji üzerine olan bir kurum) ordaki uzman hekim tahlil sonuçlarıma bakıp temiz olduğunusöyledi yapılacak birşey yok, sıkıntı yapmayın dedi.şuanda sıkıntılar devam ediyor tuvaletteyken çok ağrım oluyor ve sonrası halsizlik oluşuyor. napıcam bilemiyorum yardımlarınmızı bekliyorum. son kez prof doktora gitiik oda safra kesesi ameliyatından sonra bazı hastalarda oluyor dedi . tanıyıda iritabl sendromu dedi. 1 hjaftadır verdiği ilaçları kullanıyorum ama ağrım devam ediyor. günde 3 defa tuvalate .çıkıyorum ishal şeklinde ve çok ağrın oluyor karnımın sol tarafında sanki kasılıyor .bilgisi olan varmı.
teşekkürler
Merhaba.. yasadiginiz durum safra asidi malabsorpsiyonu.. maalesef ibs ile karistiriyorlar bu hastaligi bilen doktor bulmaniz imkansiz gibi bisi.. safra asidi baglayici ilaclarla bi tik kontrol altina alinabiliyor 2 yildir ben neler cekiyorum hastaligimi yabanci forumlarda makalelerde okuyarak buldum halsizlik en kötüsü.. bunu yasayan insanlari bilinclendirmek adina instagram sayfasi actim.. berbat bi hastalik keske ameliyat olmasaydim hayatimi geri istiyorum ins buna bir çare bulunur sevgilerimle

X