İş bulup vazgeçmek

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.716
1.709
38
4 ve 7 yaş.. İki çocuğum için çalışmadım aklım onlarda olacak diye. Ama artık çalişmak istıyorum. İş buldum kreş parasını iş yerı ödüyor. 8 6 saatlerı ve cts pazar tatıl. maaşım asgari ücret.Birincisi 4 yaş tam gün kreş ıcın küçük mü agır gelirmi diye düşünüyorum. Saatleri uzun ya hanin8 6 kreş. İkincisi 1. Sınıfa gıdenı saat 3 ten sonra arkadasım alıp 6 ya kadar bakacak. 2 yıldır tanısıyoruz ev kendilerinin eşi memur. Evi okulun tam karşısı. Zaten şu an da aynı okuldan 2. Sınıfa gıden bır kıza bır senedır bakıyor. Ama işte kocasını tam tanımıyorum esım çok ıyıdır dıyo çokta sevıyor mesela esını. Kafamda kuruyorum dıger kız çocuğuna da 1 senedır bakıyor dıye. Esı işten 7 buçukta gelıyor ama arada ızınlı olduğunu gördüm. Sonuçta eşya bırakmıyorum evladım. Napacağımı sasırdım Haziran'da 8 6 yaz okuluna baslatacagım okul kapanıncada. Yaz tatılınde orada olur. Ayrıntı çok mu düşünüyorum ben baslayamam ben bu gidişle işe falan.

Son düzenleme:
Şartlarınız çok iyi
Başlamazsaniz pişman olursunuz
Kımısı kızını baskasına mı emanet edeceksın dıyor bı durup tekrar düşünüyorum kımısı yok 8 6 kreş agır gelir 4 yaş a dıyor. Kendı kardesım başla bence işe dıyor herkes birşey dıyor

ben 15 aylık kızımı kreşe başlattım ablasını da aynı kresin etüt kısmına. Su an hatta bugün küçük 4 yaşına büyük 9 yaşına girdiler. yani ben büyük kızımı ya da küçüğünü her neyse asla şahsi bir kişiye emanet edemem. mümkün değil bu. kime ne kadar güvenebilirsiniz ki? kimin içini bilebilirsin? 4 yaşındaki kreşe gitmeli kesinlikle bence küçük değil ama ben olsam ölsem de başkasının evinde bakılması için kızımı bırakmam.

ben 15 aylık kızımı kreşe başlattım ablasını da aynı kresin etüt kısmına. Su an hatta bugün küçük 4 yaşına büyük 9 yaşına girdiler. yani ben büyük kızımı ya da küçüğünü her neyse asla şahsi bir kişiye emanet edemem. mümkün değil bu. kime ne kadar güvenebilirsiniz ki? kimin içini bilebilirsin? 4 yaşındaki kreşe gitmeli kesinlikle bence küçük değil ama ben olsam ölsem de başkasının evinde bakılması için kızımı bırakmam.
Etüt arastırdım hepsı 5 yada 5 buçuk son dedı ve uzak baya. Yorum'unda haklısın. Kreş saatlerın nasıldı

4 ve 7 yaş.. İki çocuğum için çalışmadım aklım onlarda olacak diye. Ama artık çalişmak istıyorum. İş buldum kreş parasını iş yerı ödüyor. 8 6 saatlerı ve cts pazar tatıl. maaşım asgari ücret.Birincisi 4 yaş tam gün kreş ıcın küçük mü agır gelirmi diye düşünüyorum. İkincisi 1. Sınıfa gıdenı saat 3 ten sonra arkadasım alıp 6 ya kadar bakacak. 2 yıldır tanısıyoruz ev kendilerinin eşi memur. Evi okulun tam karşısı. Zaten şu an da aynı okuldan 2. Sınıfa gıden bır kıza bır senedır bakıyor. Ama işte kocasını tam tanımıyorum esım çok ıyıdır dıyo çokta sevıyor mesela esını. Kafamda kuruyorum dıger kız çocuğuna da 1 senedır bakıyor dıye. Esı işten 7 buçukta gelıyor ama arada ızınlı olduğunu gördüm. Sonuçta eşya bırakmıyorum evladım. Napacağımı sasırdım Haziran'da 8 6 yaz okuluna baslatacagım okul kapanıncada. Yaz tatılınde orada olur. Ayrıntı çok mu düşünüyorum ben baslayamam ben bu gidişle işe falan.
Bence büyük çocuğun için başka bir çözüm bulmalısın. Haydi kadını tanıyorsun, guveniyorsun. Ama kadının eşi de evde oluyormuş. Ben olsam çocuğumun o ortamda olmasını istemezdim. Ne haberler oluyor, Allah korusun!

Yani kişileri ne kadar tanıyorsunuz bende böyle düşündüm sizin evde bakmasi için birini ayarlayamazmisiniz kamera koyarsınız o kisiyede soylersiniz yani paraya ihtiyacı olan haftasonu tatil olsun maaşı az olsun ama rahat olsun ek gelir olsun diye düşünen insanlar var referans istersiniz ne bileyim bir kız öğrenci olur okula gece giden ne bileyim ilan verseniz yani bundan iyi olur gibi geldi tabi kimsenin günahını almak istemem tanımadığım insanlar

Kımısı kızını baskasına mı emanet edeceksın dıyor bı durup tekrar düşünüyorum kımısı yok 8 6 kreş agır gelir 4 yaş a dıyor. Kendı kardesım başla bence işe dıyor herkes birşey dıyor

Cumartesi pazar tatil saatleri böyle olan kresi olan iş bulup düşünmeniz bile tuhaf geldi açıkçası.
Son karar yine sizin

4 yaş için kreş ağır gelir diyenleri asla dinlemeyin. Tam vakti. Hatta biraz daha gitmezse geç bile bence.
Diğer çocuğunuz için ne desem bilemedim. Ben iyi tanıdığımı düşündüğüm insanlara genelde güvenirim. Ama belki de benim fazla iyimserliğimdir.
Daha uzun saatler kalabileceği, etüdü olan devlet okulu araştırsanız. Bildiğim kadarıyla iş yerinizi adres gösterip çevresindeki okullara da gönderebiliyorsunuz.

Okul öncesi Öğretmeniyim. 4 yaş kreş için ağır falan değil. 3,4 yaş kreş grubudur zaten. Akranlarıyla aynı sınıfa konulur, 4 yaş kazanım ve göstergelerine uygun olacak şekilde eğitim verilir. İçiniz rahat olsun,yanlış bir şey yapmıyorsunuz.

4 yaş kreşe ağır değil kim ağır diyorsa halt etmiş kusura bakmasın. Bir de iş yeri karşılayacakmış ücretini büyük nimet vallahi.

Büyük için farklı bir çözüm deneyebilirsiniz. Okuldan sonra sizin evde bakacak birini bulun. Varsa çevrenizde üni öğrencisi olabilir ödevlerini yaptırır vakit geçirir.

4 ve 7 yaş.. İki çocuğum için çalışmadım aklım onlarda olacak diye. Ama artık çalişmak istıyorum. İş buldum kreş parasını iş yerı ödüyor. 8 6 saatlerı ve cts pazar tatıl. maaşım asgari ücret.Birincisi 4 yaş tam gün kreş ıcın küçük mü agır gelirmi diye düşünüyorum. İkincisi 1. Sınıfa gıdenı saat 3 ten sonra arkadasım alıp 6 ya kadar bakacak. 2 yıldır tanısıyoruz ev kendilerinin eşi memur. Evi okulun tam karşısı. Zaten şu an da aynı okuldan 2. Sınıfa gıden bır kıza bır senedır bakıyor. Ama işte kocasını tam tanımıyorum esım çok ıyıdır dıyo çokta sevıyor mesela esını. Kafamda kuruyorum dıger kız çocuğuna da 1 senedır bakıyor dıye. Esı işten 7 buçukta gelıyor ama arada ızınlı olduğunu gördüm. Sonuçta eşya bırakmıyorum evladım. Napacağımı sasırdım Haziran'da 8 6 yaz okuluna baslatacagım okul kapanıncada. Yaz tatılınde orada olur. Ayrıntı çok mu düşünüyorum ben baslayamam ben bu gidişle işe falan.
Başlamazsan bana haber ver ben başlayım 😃

Bence şartlarınız çok iyi, başlayın derim. 4 yaş kreş için uygun bir yaş. Kızınız için de akşamları eve geldiğinde o gün ne yapmış neler olmuş konuşursunuz. Eğer içinize sinmeyen bir durum olursa o zaman düşünürsünüz. İşi bırakma şansınız her zaman var ama iyi şartlarda iş bulma imkanı pek kolay olmuyor. El alemin ne dediğine de lütfen takılmayın. Ağzı olan konuşuyor.

Okul öncesi Öğretmeniyim. 4 yaş kreş için ağır falan değil. 3,4 yaş kreş grubudur zaten. Akranlarıyla aynı sınıfa konulur, 4 yaş kazanım ve göstergelerine uygun olacak şekilde eğitim verilir. İçiniz rahat olsun,yanlış bir şey yapmıyorsunuz.
8 6 ya hani saat o acıdan dedım uygun yanı

X