İş Görüşmesi bazı kinayeler

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
344
Merhabalar kızlar iyi akşamlar herkese daha önce buraya birkaç kere yazmıştım işle ilgili konumu.Ben yaklaşık beş seneye yakın sekreterlik yaptım üç yerde çalıştım birinde bir buçuk sene birinde bir sene birinde iki buçuk sene .Birinci çalıştığım yerde bayi olduğu için sekreterlik aynı zamanda depo görevlisi olarak da çalıştım haftanın altı günü sabah sekiz buçuk akşam yedi ürünlerin toptan yeri olduğu için müşterilere ürün satmak da benim işim olmuştu çalışma saatleri çok uzundu çıktım.
İkinci çalıştığım yerde yine Sekreterligin dışında etiket basimi patronun aşırı sinirli olması gibi nedenlerden dolayı çıktım.
Üçüncü işyerinde iki buçuk sene çalıştım patronun zil ile sürekli beni çağırması yol parasinin 100 lira olması aynı zamanda kuryelerin organizasyonu benim üstüme yüklemeleri ithalat ihracat evraklari için maaşımın 2400 olması vb nedenlerden çıktım.
Neyse bugün kurumsal tekstil ile ilgili olan bir yere Sekreterlik için görüşmeye gittim ne bölüm okudunuz daha önce çalıştığınız yerlerden bahsedin neyse bu sebepleri söyledim biraz sabırsız birisiniz demek sizde bir ışık görmüşler ki diğer işleri de size yaptırmışlar ben de buna rağmen maaşım azdı dedim 2400 şu o da iyimis maaşınız dedi belki zam yaparlar dedi böyle küçümseyerek hafiften dalga geçer gibi .Üç yerde calismisim madem kötü bir izlenim bırakıyor o zaman beni ikinci görüşmeye niye cagiriyorsun. Birinci görüşmeye ik uzmanı yaptı benle iki gün sonra beni aradılar ikinci görüşme için şirket ortaklarından biriydi bu soruları soran bana ik uzmanı sessiz kaldı hiçbir şey sormadı ikinci görüşmede .
İlerdeki hedefiniz ne dedi hep sekreterlik mı yapmak burda da hafiften bir alay ifadesi vardı yüz ifadesinde özel sektörde tecrüben ne ise ona göre iş başvurusu yapıyorsun sıfırdan bir işe girmek için tecrüben olmadan kimse almıyor.
Biz uzun süreli bir eleman istiyoruz evlilik planı var mı dedi ben de yok dedim görüşmenin sonunda biz kalıcı birini arıyoruz dediler dürüst musun dediler görüşmeden çok sorgu gibi geçti bazı tavırları çok igneleyiciydi.
Yarım saat sürdü görüşme benden sonra bir kız girdi görüşmeye on dk sürdü ben otobüsü bekledim disarda beni de beğendi mı sanmıyorum.
Bu arada e ticaret de yaptıkları için internet satışı aynı zamanda müşteri şikayetleri de olur dedi çağrı merkezi gibi ürün eksik geldi yanlış ürün gönderildi vs. gibi bunun çözümü sizde olacak dedi normalde çoğu yerde bu işlere cagri merkezi kısmı bakar sekreter bakmaz müşteriler sinirlenir sakinleştirmek sizde dedi.
Kısacası bu görüşmeden çıkartacağım sonuç bir mesleği bu kadar küçük görmek alay etmek hiç hoş değil. Sekreterim ilerde amacım yönetici asistanı olmak dedim hep sekreterlik yani amacın dedi benim bildiğim iş bu dedim Sekreterligin pozisyon olarak bir üst aşaması asistanlık o yüzden bunu istiyorum dedim.
Var mı aranızda iş görüşmelerinde bu tarz şeyleri yaşayan paylaşırsanız çok sevinirim.

Patron şirketi mi? Kurumsal bi yer değilmiş gibi geldi adam yapılandırılmamış bi görüşme yapmış bana göre . Burası olsa da gitmeyin bence

Bunlar da sanki az maaşa çok iş yıkmak istiyorlar gibi.
Evet. Konu sahibinin iş tecrübelerinden de az maaşa çok iş yaptıramayacaklarını anlamışlar. Bir de akılları sıra '' Sen kimsin iş beğenmiyon, naza kısıyon kendini?'' iması yapmışlar. Terbiyesizlik.

Aynen canim boyun egeb bir yapım yok belli bir görev tanımı olmalı her işi bana yükleyip hakkımı vermezsen ben neden orda durayım maddiyat onemli zamanımı emegimin hakkını almak isterim.Evet deseler bile başlamam işe çünkü bu kadar çapraz sorgu yapar gibi davranılması hiç hoş değil.
Nerde çalıştın buralarda hangi görevleri yaptın neden çıktın ilerde hedefin ne biz böyle bir şirketiz elemandan beklentimiz bu şartlarımız bu bitti bir insanı yirmi dj da yarım saatte vereceği cevaplarla bu yüzde yüz burda başarılı olur işten ayrilmaz gibi kesin bir sonuca varamaz kim kendini kötü tanıtır ki

Kurumsal olduğuna emin misin ?
Bunlar sekreter değil çağrı merkezi elemanı arıyorlar bildiğin.
İnternetten giysi satan bi online mağaza anladığım
Bence kendini geliştir bir alanda uzmanlaş mesela ik olur muhasebe olur yetenek varsa pazarlama olur.
İsmek kursları var onlara katıl sertifika al hem elin daha güçlü olur hem de sekreterlikte 3000 i geçen firma pek bulamazsın.

Katibin Ruhu aynen cnm doğru tespit lafı oraya getirdi hani senin konumun ne ki alt tarafı sekretersin yani ne verilirse verilsin işi yuklerse yuklesinler sirtlanmak zorundasin senin görev tanımın olamaz demeye getirdi

defne-28 aynen cnm çağrı merkezi kısmı normalde büyük online mağazalarda ayrı olur departman olarak bunlar her ikisini istiyor aynen cnm 2600 2700 olsa bile yeterli benim için

Katibin Ruhu aynen cnm doğru tespit lafı oraya getirdi hani senin konumun ne ki alt tarafı sekretersin yani ne verilirse verilsin işi yuklerse yuklesinler sirtlanmak zorundasin senin görev tanımın olamaz demeye getirdi
İyi de, sekreterin bir görev tanımı var diye biliyorum? Olmasa kabul ederdiniz her verilen işi yapmayı değil mi? O firmanın kurumsal olduğuna emin miyiz? Burdan hiç öyle görünmüyor da. :)

Kendinizi ifade yetneginizi, özgüveninizi, stres altinda iletisim kapasitenizi ölcmeye calismis olabilirler.

Eski isyerlerinizden ayrilma sebeplerinizi işin olumsuzluklari olarak yansitmamaya çalisin.

Elinizde olmayan sebepler gibi anlatin. Evimi tasimak zorunda kaldim, saglik sorunum bu ise devamima el vermedi , suna da vakit ayirmam gerekiyordu mesai saatini degistiremedm vs gibi.

Hatta cok isyeri degistirerek farkli konularda kendinizi gelistirme firsati buldugunuz icin memnun oldugunuzu filan da soyleyin.

Farkli kurum kulturlerine adapta olmada zorluk cekmeyeceginizi, cok degisik profillerde patronlarla veya musterilerle calismaya alistiginizi belirtin.

Tum eski islerinizden biriktirdiginiz deneyimleri öne sürun, uzun saatlerden şikayet ediyor gibi degil de ise girerken kabul ettiginiz kosullara uyacak sekilde kapasitenizin sinirlarini zorlamaya gönüllü oldugunuzu hissetsinler.

Enayi gibi asla gorunmeyin, ne is olsa yaparim degil de su su isleri cok iyi yaparim bu konuda bana guvenebilirsiniz ama su su konularda tecrubem yok bilgim yok yapamam diyin.

Is gorusmesini yapan kisi o is ozelinde seninle gorusuyor neden asagilasin. O adama o poziayon gerek.

Maas konusunda yasal olmayan bisey yapmalarina asla izin vermeyin. 2400 cok diyorsa " daha azi yasal degil biliyorsunuz ki" deyiverin.

Sizi hafiften bozacak sekilde konusuyorlar ki kendinizi savunacak mantikli oturakli ozguvenli cevap verecek kapasiteniz var mi anlamak icin. Ayni kapasiteyi musterilere karsi firma icin kullanacaksiniz cunki.

Katibin Ruhu sanırım değil canım ik uzmanı bir soru bile sormadı bugün yarım saat boyunca böyle küstah davranış sergileyen laflarıyla bir yerde calisilmaz
Bir daha gidecek misiniz oraya? Kurumsallıktan bahsediyorlarsa, ne kadar uzak olduklarını ima edebilirsiniz. :)

Baştan aşağı zırva bu iş görüşmesi. İlan ofis asistanı ama müşteri hizmetleri yapar mısın diyorlar, ben olsam ben sekreterim müsteri temsilcisi değilim siz ne için ilan verdiğinizi biliyor musunuz derdim.

Sen ofis asistanısın, gelecek planın ne diye sormak saçma adamlar da ofis asistanı arıyor zaten. Gelecek planım doktor olmak diceksin zonk kalacak gerizekalılar. Sen bu işi profesyonel olarak yapıyorsun tabi ki kendi alanında ilerleyeceksin, ne var bunda? Aynı şey benim için de geçerli, PhDden önce burs için bir kurumla görüşmüştüm hep bu alanda mı çalışacaksın, değiştirmey, düşünmez misin demişlerdi. Ben de masterım bu, yayınlarım bu, bu alanı seviyorum bu alanı yapıyorum ne yapayım beyin cerrahı mı olayım dedim. Gerizekalı her yerde gerizekalı patron olsa da akademik de olsa, bu da böyle bir anımdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…