İş Görüşmesi bazı kinayeler

R RedDesertRose olabilir canım söylediklerin ama yüz ifadesi alay ya da kinaye hissettim daha çok hem çağrı merkezi gibi de olması sıkıntı biraz

Işin tanimini da cok net sekilde sormaniz gorusmede olumlu puan getirir. Bu kisi yapacagi ici sahipleniyor, ne yaptigini yapacagini biliyor ciddiye aliyor imaji verir.

Herseye hehe diyen aday biraz sallapati goruntu verir.

Sizin yapamayacaginiz basliklara gidiyorsa bu konular benm is tanimima uymuyor die direk soylersiniz.

Cok da sacmalarlarsa "siz net olarak hangi nitelikleri aradiginiza karar verirseniz adaylar da ona gore basvuru yaparlar" diyin, zaten alinmayacaginizi hissettiyseniz naminiz yürüsün

Allah kolaylik versin, hayirli kapilar acsin ins

Sakın kabul etme.

Sekreter çağrı merkezi görevlisi değildir.
Ve o iş gerçekten ama gerçekten çok zor.
Az yesinde bı müşteri temsilcisi alsınlar.

Essek terli yemiyor deseydin.

2400 maaşını beğeniyor bide.

Ben IK sorumlusunun pasif olmasını profesyonellikten uzak buldum. Bir de her firmada sorular degiskendir ama bu sorularin bir kismi kalıplaşmış sorular ve gittiginiz yerdeki görüşme yapanların ne kadar ezbere is yaptiklarinin gostergesi. Hani cok kurumsal ve üst düzeyde, önü açık bir pozisyonda eleman aransa o zaman 5 yıl sonraki hedefler sorulabilir. Çünkü bugün basit bir sekreterlik gibi gorunen is, yarın üst düzey yönetici asistanlığı olabilir yükseldiğinizde. Ama çağrı merkezi görevi cok farklı bir alan. Bir arkadasin da dedigi gibi onlar ne aradigini da bilmiyorlar.
Okurken bir yandan da keske devlette de böyle net is tanimlari olsa dedim. Bilmediğimiz ne isler yükleniyor ah ah...

Çok uzun zamandır iş görüşmesine gitmediğinizi düşünüyorum.Artık eskisi gibi değil görüşmeler 10 yıl önce başkaydı şimdi başka. İnsanlar daha açık ve karşı taraftan da daha açık olmalarını bekliyorlar. Özel sorular kamudaki mülakatlarda dahi sorulur. Bence sorulmalıda, çünkü kadının çalışma sürecinden ayrılmasını sağlayan birden fazla unsur oluşuyor. Bu görüşmeden bağımsız olarak ben ne iş yapacağınızı anlayamadım. Siz sekreter mi olacaksınız çağrı merkezi personeli mi ikisi birden mi ? Kk da konularınıza baktığımda deneyimlisiniz ama aynı zamanda çok negatifsiniz. İş verene bunu yansıttığınızı düşünüyorum kimse agresif biriyle çalışmak istemez maymunluk yapmayacağız elbette ama duruşumuzu sakinliklede koruyabiliriz. Size sekreter olarak mı kalmak istiyorsunuz sorusu hakaret değil ? inanın değil bana bir amirim memur olarak mı kalacaksın dedi ? müdür olman gerekmez mi , git ders çalış dedi. Bu adam beni küçümsemiyor ki , kapasiten bu mu diyor ? Bir komi almak istesem işe bir gün şef olma hayali kuran bir komi almak isterim. İşveren açısından düşünün , hayalleri kısıtlı hırssız biri ne katabilir iş verene ? bahsettiğim alan kurumsal çalışma hayatı ahmet amcanın inşaat şirketinde zille çalışırken elbette bu detayları düşünemezdiniz. ben size fazlayım doluyum donanımlıyım bana yapılan işi iyi yaparım , hatta birbirimize güvendikçe daha fazla sorumluluk alıp daha iyisini yaparım bende bu kumaş var diyebilmelisiniz. he derseniz ki bu kadar uğraşacak mıyım , o halde milyonlarca işssizden biri olarak kalacaksınız.

derinss dedim cnm ben sorumluluk sahibi biriyim gelen müşterileri en iyi şekilde karşılar ikram konusunda en iyisini yapmaya çalıştım nerdeyse hiç izin alan biri olmadım telefonu gün içinde hiç elime almam nerdeyse öğlen arası hariç internette alışveriş sitelerini dolaşmam isime konsantre olurum sadece çalıştığım üç yerde de çok iyi bir şekilde ayrıldım her yerden birşeyler öğrenerek çıktım referans olarak bütün patronlarimn ismi var dedim.
Ama görüşmede ik uzmanı bir soru bile sormayip sürekli şirket ortağının sorular sorup çok yorum katmasi gereksizdi .

Bu arada sekreter ama aynı zamanda online bir giysi sitesi olduğu için herhangi bir sıkıntı olunca ürün gelmedi eksik geldi yanlış geldi iade sebepleri müşteriyi sakinleştirmek bunları da ben yapacaktım çünkü ayrı bir çağrı merkezi müşteri temsilcisi olur departman olarak ama burda o yok evet diye donseler bile bu işi kabul etmem

Sekreterliği küçümsemek değil de çok kişinin yapacağı işi az parayla bir kişiye yaptırmak istiyor küçük iş yerleri. Erkek olsaydınız bunlara bir de yük taşıma eklenirdi muhtemelen.
Üni mezunu arkadaşım basit bir iş yerine başvuru yapmıştı. Turist bile gelmeyen şehirde, adamlar yabancı dil sordular :) kız, orta düzey iki dil biliyorum dedi. İşe aldılar, maasini bile doğru düzgün vermediler. İnsanlarin ahlakını bilemezsiniz bu yüzden mümkünse kurumsal yerleri tercih edin

X işi için işe alıp a b c d işlerini kakalamalarına ifrit oluyorum. Gelen her ek idari iş için maaş zammı gerekir ama o da yok. Az para çok iş kafası.

Bende güya akademisyenim, ama en son saydığımda 7 farklı idari görevim vardı. Maaşım ama aynıydı. Yaptıkça aa bu kız yapabiliyor diyip verdikçe verdiler. 7 farklı sorumluluk artı ders anlatma artı akademik yayın yapma artı doktoraya çalışma. Sonuçta ne oldu? İş yerinde bir cinnet geçirdim, ağlamalar vs. Tüm görevlerim alındı huzura erdim. Şimdi başkasının sırtındalar.

Aksam dükkanin kepenklerini de sana kapattiracaklardi heralde

Küçük yerlerin çoğu herşeyi bir kişiye yükleyelim mantığı hakim temizlik ofis düzeni çay kahve ikramı bilet alım otel konaklama aynı zamanda patronun misafiri gelince akşam geç çıkma verdikleri maaş çok az çok güzel yerler de var kurumsal yerler herkesin görev tanımının belli olduğu ama şans işte denk gelmek mesele.
Kurumsal yerde santral e ayrı kişi asistan yönetici sekreteri ayrı oluyor genelde

İnşallah karşıma biraz daha iyi olan kurumsal bir yer çıkar yayıncılık kitap medikal gıda firmaları olsa sekreterin asıl görevi belli gelen gideni karşılamak telefonu bağlamak cevap vermek email kutusuna düşen emailleri ilgili departmanlara iletmek yurtiçi yurtdışı kargo gönderimi takipi çiçek çelenk gönderimi uçak bileti rezervasyonu otel konaklama bunlardır .
Az paraya çok iş mantığı sekretere bakış açısı küçük yerlerin öyle

Şöyle söyliyi

Türkiyenin ilk 50 şirketi arasında yer alan sözde kurumsal bir şirkette Ceo asistanıyım, çektiğim kaprisin haddi hesabı yok. Krizi bahane edip eleman almadılar telefonları bana kakaladılar, sadece ceo’nun takvim diye başladım herkes toplantı ayarlama ve ajanda takibini benden bekler oldu, kargosu, kuryesi de cabası. Ben borçlarım bitene kadar çalışıcam 18 senedir özel sektördeyim bıktım. Kurumsal sandığınız hiçbir firma TR’de kurumsal değil. Baştan ezdirmeyin kendinizi biz hata ettik bilemedik, semer vuran çok oldu.

Baştan kendini ezdirince o işlerin hepsi üstüne kalıyor insanın ben de çok yaşadım bunu sekreter ayrı yönetici asistanı ayrı olmalı sorumluluklar herkesin yapması gereken şey ne ise o olmalı sekreterden beklenti çok yüksek her işe kostursun ama maaşa gelince asgarî ücret benim eski çalıştigim yerlerde hep öyleydi maalesef

M meredithgrey sen de çok dertlisin cnm işin gerçekten zormuş maddi açıdan inşallah karsiigini aliyorsundur

Maaşım iyi evet ama yoruldum, bu meslek yorucu, çalıştığım insanlar hep üst pozisyonda haliyle stres çok bir bıkkınlık var üzerimde yani nasıl olmasın saçma sapan işler yıkıyorlar. Maaş da mutlu etmiyor bir yerden sonra.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…