İş görüşmesi kararsızlık

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Selam kızlar iyi akşamlar.Ben 30 yaşındayım yaklaşık beş senelik bir tecrübem var sekreterlikte.Bir sene oldu işten ayrılalı maaşın ve yol parasının düşük olması ,benim olmayan işlerin zamanla benim işim haline gelmesi vb gibi bu nedenlerden ayrıldım.Bir sene içerisinde online eğitim programlarına katıldım sertifika aldım.İngilizce ilgili bir kitap aldım az da olsa bakmaya çalıştım.Tam olacak derken birkaç görüştüğüm yer olmadı son anda eleman alımını durduran,görüşmeye gidip ilanı yayından kaldıran eski elemanı istifa etmekten vazgeçen vb gibi sebeplerden ötürü olmadı.Maddiyat açısından sıkıntım yok çok şükür ama evde durmak insanı köreltiyor zaman geçmiyor bazen .
Bir hafta önce görüşmeye gittiğim bir yer oldu mali müşavirlik firması sabah dokuz akşam altı haftasonu yok ama yol uzak görüşmeye gittiğim zaman metro ile 70 dk sürdü üç aktarma yaptım şimdi iş saatlerinde çok yoğun olduğu için bir buçuk saat sürer yol toplamda üç saat yol parası yok ama bazen yön.kurulu başkanımızın misafirleri gelip dokuza kadar kaldığı zaman sekreter arkadaş da kalıyor dedi oraya kadar çok iyidi ama saat dokuz çok geç yani hani yarım saat bir saat olur da büyük ihtimalle misafirlere çay kahve ikram etmek için o saatte tutuyor.Dün ikinci görüşme için aradılar annem de yol uzak o dokuz haftada bir iki kere muhakkak oluyordur dedi.
Dün gittiğim başka bir yerde bir kargo firmasının bölge müdürlüğüydü sabah sekiz buçuk akşam beş buçuk haftasonu yok maaş asgarinin üstü servis imkanı var yılda iki maaş ikramiye ik'daki kadınla görüştüm görüşme iyi geçti derken ben sizi x bey ile görüştürmek istiyorum dedi o da beğendi gibi sanki konşma tarzımı tecrübelerimi sordu referans olarak eski patronlarımı verdim formda onlara baktı bunlar da 1 hafta 10 gün içinde ikinci görüşme için çağıracağız dedi sanki çağıracaklar gibi hissediyorum çünkü kadın beğenmese o adamla görüştürmezdi beni.
Sizce ne yapmalıyım bu mali müşavirlik firmasına gitsem mi yoksa bu kargo firmasının dönmesini beklesem ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

@teşekkürler canım inşallah hayırlısı olur hem yol uzak bir de saat dokuza kadar kalabilir misiniz diyince bilemedim

W Wurstria aynen canım dokuz çok geç ya misafirleri olsa bile ofis ortamı sonuçta restaurant cafe değil yani iki üç saat durmak sinir bozucu ikram yapmak

o yol sizi işten daha fazla yoracak emin olun.bir süre sonra öyle bir hale geleceksinizki lanet olsun verdiği paraya bile diyebilirsiniz.

Selam kızlar iyi akşamlar.Ben 30 yaşındayım yaklaşık beş senelik bir tecrübem var sekreterlikte.Bir sene oldu işten ayrılalı maaşın ve yol parasının düşük olması ,benim olmayan işlerin zamanla benim işim haline gelmesi vb gibi bu nedenlerden ayrıldım.Bir sene içerisinde online eğitim programlarına katıldım sertifika aldım.İngilizce ilgili bir kitap aldım az da olsa bakmaya çalıştım.Tam olacak derken birkaç görüştüğüm yer olmadı son anda eleman alımını durduran,görüşmeye gidip ilanı yayından kaldıran eski elemanı istifa etmekten vazgeçen vb gibi sebeplerden ötürü olmadı.Maddiyat açısından sıkıntım yok çok şükür ama evde durmak insanı köreltiyor zaman geçmiyor bazen .
Bir hafta önce görüşmeye gittiğim bir yer oldu mali müşavirlik firması sabah dokuz akşam altı haftasonu yok ama yol uzak görüşmeye gittiğim zaman metro ile 70 dk sürdü üç aktarma yaptım şimdi iş saatlerinde çok yoğun olduğu için bir buçuk saat sürer yol toplamda üç saat yol parası yok ama bazen yön.kurulu başkanımızın misafirleri gelip dokuza kadar kaldığı zaman sekreter arkadaş da kalıyor dedi oraya kadar çok iyidi ama saat dokuz çok geç yani hani yarım saat bir saat olur da büyük ihtimalle misafirlere çay kahve ikram etmek için o saatte tutuyor.Dün ikinci görüşme için aradılar annem de yol uzak o dokuz haftada bir iki kere muhakkak oluyordur dedi.
Dün gittiğim başka bir yerde bir kargo firmasının bölge müdürlüğüydü sabah sekiz buçuk akşam beş buçuk haftasonu yok maaş asgarinin üstü servis imkanı var yılda iki maaş ikramiye ik'daki kadınla görüştüm görüşme iyi geçti derken ben sizi x bey ile görüştürmek istiyorum dedi o da beğendi gibi sanki konşma tarzımı tecrübelerimi sordu referans olarak eski patronlarımı verdim formda onlara baktı bunlar da 1 hafta 10 gün içinde ikinci görüşme için çağıracağız dedi sanki çağıracaklar gibi hissediyorum çünkü kadın beğenmese o adamla görüştürmezdi beni.
Sizce ne yapmalıyım bu mali müşavirlik firmasına gitsem mi yoksa bu kargo firmasının dönmesini beklesem ne yapacağımı hiç bilmiyorum.
Annen haklı.
Aciliyeri yoksa işin en zevkli şekilde olsun bence

Çay servisi yapmak sekreterin görevi mi?
Mali müsavirlik işini asla kabul etmeyin, paraya ihtiyacınız yokmuş insan kullanmaktan baska birşey değil onların yaptığı. Hem yol çok uzak, hem iş fazla hemde geç saatlere kadar kalma var.
Kargo firmasınin sartlari çok güzel, inşallah orasi olur.

Kargo derim ama konudan bağımsız kaç yaşında kadınım “selam kızlar” diyen birini görünce aklıma neden Selena geliyor bilmiyorum :KK70:

@Nihal Prime kargo firması ikinci görüşme için arar mı bilmiyorum ama sanki ikinci görüşmeye çağıracaklar gibi geldi kadın beğenmese beni o adamla görüştürmezdi diye düşünüyorum 3 saat yol dediğin gibi çekilmez canım bir de sekiz dokuza kadar misafirleri var diye beni tutarsa iyice zor olur

Kizlar ikinci görüşmeye gittim ama sanırım haftada bir iki kere oluyor bu üç saat ofiste kalma durumu yol iş saati olmamasına rağmen uzaktı olumsuz benim için.
Şu kargo firmasına da kariyerden başvurmuştum ilan yayından kaldırılmış .
İlan acilali 15 gün olmuştu acaba cvsini beğendikleri kişilerin cvsini toplayıp ilanı yayından kaldirdilar .
Çünkü eleman bulunsa firma aradığı adayı kariyer.netden buldu yazıyor.
İnşallah birinci neden dolayıdır hatta görüşmeye gittiğimde yoğunluktan dolayı görüşmeleri fazla yapamıyoruz yeni başladık görüşmelere demişti benimle görüşen kişi.
Bir hafta on gün içinde belli olur demişti süreç.

Konumla ilgili yeni gelişmeler olduğu için anlatmak istedim.Uzak olan yeri kabul etmedim kargo firması da görüşmede olumsuz bile olsa Mail göndereceklerini söylemişti dün baktım sitede aradığı adayı buldu ibaresini eklemişler ilanın altına çok heveslenmistim ama olmadı.
Perşembe günü bir lojistik firması görüşmeye çağırdı gittim sekreterlik pozisyonu için ik'daki iki bayanla görüştüm biri ik uzmanı diğeri de yardımcısıydi .
Görüşmede kendinden bahsetmemi istediler kısaca anlattım beş yıl bir tecrübeye sahip olduğumu referans okuduğum okul aldığım sertifikalar neyse bizim firmamızın aradığı adayda telefonlara bakmak kargolar birçok veri girişi oluyor Excel in çok iyi düzeyde olması gerekiyor dedi ardından ön muhasebe ve genel muhasebe konusunda muhasebeye destek verecek birini aynı zamanda üç tane yöneticimizin çay kahve ve misafirlerine ikram yemek servisini yapmak gibi görevleri olacak dedi maaş beklentimi sordu doldurduğum başvuru formunda 3000 dedim bu rakamın biraz altında verecekler yani 2900 gibi tavrından onu anladım yol parası yok sigorta yemek kartı.Ayrica çaycı ve temizlik görevlisi bir bayan girişte oturuyordu ofise girince işe başlayacak arkadaş sizin yerinize mı gelicek dedim yok ben temizlik çay işlerine bakıyorum dedi sekreter arkadaş on gün önce ayrıldı dedi.Cayci varken sekretere neden yaptırırlar anlamam hani çaycı izne çıkar zaman tabi yapılır o zaman ama cidden artık sinirlerim yıprandı .
O kadar hevesle gidiyorum görüşmelere böyle olunca gitgide umudum azaldı .

X