İş görüşmesi kararsızlık

Konumla ilgili yeni gelişmeler olduğu için anlatmak istedim.Uzak olan yeri kabul etmedim kargo firması da görüşmede olumsuz bile olsa Mail göndereceklerini söylemişti dün baktım sitede aradığı adayı buldu ibaresini eklemişler ilanın altına çok heveslenmistim ama olmadı.
Perşembe günü bir lojistik firması görüşmeye çağırdı gittim sekreterlik pozisyonu için ik'daki iki bayanla görüştüm biri ik uzmanı diğeri de yardımcısıydi .
Görüşmede kendinden bahsetmemi istediler kısaca anlattım beş yıl bir tecrübeye sahip olduğumu referans okuduğum okul aldığım sertifikalar neyse bizim firmamızın aradığı adayda telefonlara bakmak kargolar birçok veri girişi oluyor Excel in çok iyi düzeyde olması gerekiyor dedi ardından ön muhasebe ve genel muhasebe konusunda muhasebeye destek verecek birini aynı zamanda üç tane yöneticimizin çay kahve ve misafirlerine ikram yemek servisini yapmak gibi görevleri olacak dedi maaş beklentimi sordu doldurduğum başvuru formunda 3000 dedim bu rakamın biraz altında verecekler yani 2900 gibi tavrından onu anladım yol parası yok sigorta yemek kartı.Ayrica çaycı ve temizlik görevlisi bir bayan girişte oturuyordu ofise girince işe başlayacak arkadaş sizin yerinize mı gelicek dedim yok ben temizlik çay işlerine bakıyorum dedi sekreter arkadaş on gün önce ayrıldı dedi.Cayci varken sekretere neden yaptırırlar anlamam hani çaycı izne çıkar zaman tabi yapılır o zaman ama cidden artık sinirlerim yıprandı .
O kadar hevesle gidiyorum görüşmelere böyle olunca gitgide umudum azaldı .

Çaycı varsa sekretere yaptırılacak ikram üst düzey ikramdır yani sekreterin kılık kıyafeti hali tavrı o misafirlere ikram yapmaya daha uygun olacaktır

Bir süre çalıştığım şirkette patronun asistanı vardı ayrıca Çaycımız vardı ama baktılar ki bazı toplantılarda hoş olmuyor çayı asistana servis ettirdiler

Ama ben daha çok muhasebe kısmına takıldım sekretersin telefon bakacaksın kargo evrak vs takip bir de muhasebe yapacaksın işte o zaman iş biraz zorlaşıyor

Ama ön muhasebe denilenin ne olduğunu irdelemek lazım örneğin bir dönem Sekreterimiz ön muhasebe yapardı sadece bizim verdiğimiz avans iadesi için listelenmiş evrakları masasında tutup faturaların tutarlarını toplar, iade edilen paralar ile birlikte akşam çıkmadan muhasebeye götürürdü

Sonra bunun saçmalığını fark edip bizim direk muhasebeye götürmemize karar verdiler muhasebe de aynı binanın içinde bir alt kattaydı

İlk düşüncelerinde tüm çalışanlar muhasebeye girmesin etrafta evrak ve para var diyeymiş 😂

Kargo firması daha mantıklı .. diyecektim ki olmadi ..
Ben şey diyeceğim acaba sekreterlikten baska bir şeyler mi denesen..
Atıyorum uretimde çalışmak , asistanlık , otel rezervasyonu , fabrika gibi gibi

X