İş konusunda kararsız kaldım. Yardımcı olur musunuz?

Sizce Hangi İş

• Mevcut işinde kal

OY: 2 11,8%
  • Yeni iş

OY: 15 88,2%

• Ankete Katılan
    17

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.359
1.653
Selam hanımlar ^^

Direkt konuya giriyorum. Ben Smmm stajyeriyim. Mayıs ayında stajda ilk yılım doluyor. Yüksek Lisans yaptığım için son bir yılım kalacak. Derdimi anlatmaya başlıyorum :)))))

Şu an çalıştığım iş yeriyle ilgili önceden de konu açmıştım. Ordan devam edeyim sorunlara:

***Stajımı müdürün evraklarımı geç vermesi ve beni sürekli ertelemesi yüzünden 4 ay geç başlatabildim. 4 ayım çöp oldu. Sen mali müşavir stajyerisin adı altında saçma sapan şeylere laf ediyorlar. (geçen bazı evrakları 2 kere zımbalamışım müdür yardımcısı bi de smmm stajyer olacak demiş sjdmdıd deli mi ne)

***Müdür bi keresinde ben gülerken jeeehanın da gülüşünden iğrelti geldi demiş. Çok konuşmadığım halde sürekli konuşup iş yapmadığımı söylemiş???? Bu arada içimi çekerek gülüyorum. Bağırarak vs gülmüyorum kesinlikle.

***Geçen yıl ekimden beri işten arka arkaya 2 personel çıktı yerlerine birileri alınmadı onların işlerini de bize pay ettiler ve iş yükümüz baya arttı. Bu sene şubatta şak diye bir personeli çıkardı. Yerine kimseyi almadan çıkardı. Onum işlerini bana ve bir personele daha verdi. Ve o işi ikimiz de bilmiyoruz müdür de bilmiyor. Belki 10 dklık iş ama çok uğraştırıyor bilmediğimiz için. Geçen hafta diğer muhasebe depsrtmsnında çalışanlar işleri yetiştirememiş onların işlerini de bize pay ettiler. Benim de elimde baya iş vardı ve bunu dile getirdim. Yapamayacağımı söyledim ve almadım. (işler mart ayına ait olduğu için acildi, benim işlerim de mart ayı.) Müdür yardımcısı bunu gidip müdüre şikayet etti ve ben patladım. Bana performansa göre zam yaptık ama sen performansını düşürüyorsun vs dedi (herkese aynı zam yapıldı bu arada yalan söylüyor.) ben de performansımı düşürdüğünü düşünmüyorum ama siz öyle düşünüyorsanız çıkarabilirsiniz dedim. Birden ikisi birden üstüme gelince ağlamaya başladım. Rezillikti. Sonradam müdürle konuşunca müdür bana güvendiğini her işi becerdiğimi vs söyledi ondan bu kadar iş veriyormuş. Bu iyi bir şeymiş?????

Daha sonra beni iş görüşmesi için aradılar. (ben başvurmadım cv havuzundan aradılar.) hanımlar hali hazırda iş bulmasam bile temmuz ağustos gibi çıkmayı düşünüyordum. Denetim alanına geçmek istediğim için. Dün ilk görülmeyi yaptık, bugun 2. görüşme için aradılar. Olacağı kesin değil sonuçta ama ben şimdiden düşünmeye başladım. Bu gireceğim şirket kurumsal, alanında iyi bir firma. (şu an çalıştığım şirket de alanın da iyi.)

Yeni işin olumsuz yanları:

-Denetime sıfırdan başlayacağım için maaşım şu an aldığım maaştan düşük olacak muhtemelen. (istediğim bir alan olduğu için bu ilk aşamada önemli değil gibi.)

*Çalışma saatleri esnek.

*servis yok İETT ile 1 buçuk saat ama zaten şirkete çok az gidiyormuşuz genelde şirketlere gidecekmişiz.

Bir yandan evime servisle 10 dk mesafedeki iş, maaş kafam biraz karıştı. Yeni ortam yeni çalışma arkadaşları biraz ürkütüyor. Şu an çalışma arkadaşlarıma çok alıştım.

Selam hanımlar ^^

Direkt konuya giriyorum. Ben Smmm stajyeriyim. Mayıs ayında stajda ilk yılım doluyor. Yüksek Lisans yaptığım için son bir yılım kalacak. Derdimi anlatmaya başlıyorum :)))))

Şu an çalıştığım iş yeriyle ilgili önceden de konu açmıştım. Ordan devam edeyim sorunlara:

***Stajımı müdürün evraklarımı geç vermesi ve beni sürekli ertelemesi yüzünden 4 ay geç başlatabildim. 4 ayım çöp oldu. Sen mali müşavir stajyerisin adı altında saçma sapan şeylere laf ediyorlar. (geçen bazı evrakları 2 kere zımbalamışım müdür yardımcısı bi de smmm stajyer olacak demiş sjdmdıd deli mi ne)

***Müdür bi keresinde ben gülerken jeeehanın da gülüşünden iğrelti geldi demiş. Çok konuşmadığım halde sürekli konuşup iş yapmadığımı söylemiş???? Bu arada içimi çekerek gülüyorum. Bağırarak vs gülmüyorum kesinlikle.

***Geçen yıl ekimden beri işten arka arkaya 2 personel çıktı yerlerine birileri alınmadı onların işlerini de bize pay ettiler ve iş yükümüz baya arttı. Bu sene şubatta şak diye bir personeli çıkardı. Yerine kimseyi almadan çıkardı. Onum işlerini bana ve bir personele daha verdi. Ve o işi ikimiz de bilmiyoruz müdür de bilmiyor. Belki 10 dklık iş ama çok uğraştırıyor bilmediğimiz için. Geçen hafta diğer muhasebe depsrtmsnında çalışanlar işleri yetiştirememiş onların işlerini de bize pay ettiler. Benim de elimde baya iş vardı ve bunu dile getirdim. Yapamayacağımı söyledim ve almadım. (işler mart ayına ait olduğu için acildi, benim işlerim de mart ayı.) Müdür yardımcısı bunu gidip müdüre şikayet etti ve ben patladım. Bana performansa göre zam yaptık ama sen performansını düşürüyorsun vs dedi (herkese aynı zam yapıldı bu arada yalan söylüyor.) ben de performansımı düşürdüğünü düşünmüyorum ama siz öyle düşünüyorsanız çıkarabilirsiniz dedim. Birden ikisi birden üstüme gelince ağlamaya başladım. Rezillikti. Sonradam müdürle konuşunca müdür bana güvendiğini her işi becerdiğimi vs söyledi ondan bu kadar iş veriyormuş. Bu iyi bir şeymiş?????

Daha sonra beni iş görüşmesi için aradılar. (ben başvurmadım cv havuzundan aradılar.) hanımlar hali hazırda iş bulmasam bile temmuz ağustos gibi çıkmayı düşünüyordum. Denetim alanına geçmek istediğim için. Dün ilk görülmeyi yaptık, bugun 2. görüşme için aradılar. Olacağı kesin değil sonuçta ama ben şimdiden düşünmeye başladım. Bu gireceğim şirket kurumsal, alanında iyi bir firma. (şu an çalıştığım şirket de alanın da iyi.)

Yeni işin olumsuz yanları:

-Denetime sıfırdan başlayacağım için maaşım şu an aldığım maaştan düşük olacak muhtemelen. (istediğim bir alan olduğu için bu ilk aşamada önemli değil gibi.)

*Çalışma saatleri esnek.

*servis yok İETT ile 1 buçuk saat ama zaten şirkete çok az gidiyormuşuz genelde şirketlere gidecekmişiz.

Bir yandan evime servisle 10 dk mesafedeki iş, maaş kafam biraz karıştı. Yeni ortam yeni çalışma arkadaşları biraz ürkütüyor. Şu an çalışma arkadaşlarıma çok alıştım.
Bence şu an konfor alaninizdan çıkmak istemiyorsunuz yoksa yeni yerde de iş arkadaşlarınıza alışacaksınız. Bu süre çok uzun da olmuyor. Üstelik istediğiniz bir alan hedefiniz için bir süreliğine para durumunu göz ardı edebilirsiniz. İşin uzak olmasi zor ama zaten hep ayni yere gitmeyeceksinis muhtemelen. Degisime karsi korkularinizla karar verip bulundugunuz yerde kalirsaniz 2 hafta sonra sorun yasadiginizda daha cok pişman olursunuz.

Saat gözümü korkuttu ama her gün on saat o mal değnekleriyle oturunca asıl geçmez saat. Yolda bazen uyursun,bazen iş yerinden dizi indirirsin netflixten falan,onlari izlersin, bazen müzik dinlersin bir şekilde geçer.
Maaş derken de bahsettiğim fark ucyuz beşyüz lira gibi bir rakamsa bence ikinci yer.
Tedbil-i mekanda ferahlık vardır derler hem. Yeni insanalrla da tanisirsin.
Ama fark bin lirayı aşıyorsa şimdiki işinde calis, sen ilan açip başvur. Nasıl yeni yer seni kabul ettiyse daha iyi imkanlada başka yerler de kabul edebilir. Sonuçta koca dünyada 2 tane SMMM burosu yok ya

Denetim cok daha ozveri isteyen, kati sinirlere sahip olmaniz gereken bir alan.. yeri gelir sabahlara kadar calisirsiniz, son tarihe yetistirmek icin..
daha stajyerken agliyorsaniz uzulerek soyluyorum cok iyi dusunmeniz gerek, bu meslegi yapabilir miyim diye..
(16 yildir bu meslegin icinde olan biri olarak soyluyorum)
Hersey gonlunuzce olsun..

denetime geç

Denetimde maaşlar düşük başlar ama kendini gösterirsen çabuk artar.

Bilindik kurumsal bir denetim şirketi ise birkaç sene çalışıp daha iyi bir yerde iş bulabilirsin.

Ancak denetimde işler daha yoğundur ve farklı firmalara gidip farklı farklı kişilere tahammül etmek zorunda kalabilirsiniz.
Sonradan burada da iş çok para yok diye ağlamayacaksanız geçin denetimde de tecrübe edinin.

Havada karada denetim.
Geleceğin mesleği.
Her şey elektronik ortama geçeceğinden smmm olmak bile bir noktadan sonra sıradanlaşacak.
Denetime ne zaman başlarsan başla en düşükten başlarsın. Stajyerken başlamak bence avantajına olur.
Sonuçta bağımsız denetçi olma planın varsa çalıştığın süre denetçi stajından sayılıyor, sürelere dikkat edersen.
(değişmediyse)

Denetim cok daha ozveri isteyen, kati sinirlere sahip olmaniz gereken bir alan.. yeri gelir sabahlara kadar calisirsiniz, son tarihe yetistirmek icin..
daha stajyerken agliyorsaniz uzulerek soyluyorum cok iyi dusunmeniz gerek, bu meslegi yapabilir miyim diye..
(16 yildir bu meslegin icinde olan biri olarak soyluyorum)
Hersey gonlunuzce olsun..

İş konusunda özverili olduğumu düşünüyorum. Çabuk öğreneceğime de inanıyorum ama yine kafamda acaba var, ya çabuk pes edersem diye :) teşekkür ederim siz tecrübelisiniz bu konuda.

Ben cik cikma diyemem ama yeni bir alanda maasin az olması normal
Bir de şunu demek isterim ki, ne kadar cok işin altından kalkarsan o kadar yuklenirler (kendim kamuda idari izinli oldugum halde yasiyorum bunu). Baskasi bilmiyorsa sen yap derler sen bilmiyorum dersen öğren!
Yani ne bileyim konfor alanindan cikmak zor gelse de bazen de daha iyi kosullarin kapisi da bu riskle aciliyor.
Hakkinda hayirli olsun

Denetim,neler kimler yapiyor ,is degistirme niyetiniz varsa hic arkaniza bakmadan kacin oradan

Bence şu an konfor alaninizdan çıkmak istemiyorsunuz yoksa yeni yerde de iş arkadaşlarınıza alışacaksınız. Bu süre çok uzun da olmuyor. Üstelik istediğiniz bir alan hedefiniz için bir süreliğine para durumunu göz ardı edebilirsiniz. İşin uzak olmasi zor ama zaten hep ayni yere gitmeyeceksinis muhtemelen. Degisime karsi korkularinizla karar verip bulundugunuz yerde kalirsaniz 2 hafta sonra sorun yasadiginizda daha cok pişman olursunuz.

Eğer olursa güzel bir fırsat ama sonradan yeni işte başarısız olup pişman olmaktan korkuyorum :/ ama bu iştede kalırsam 5-10 yıl sonra hala aynı işleri yapan birisi olurum.

Ben ikiciyi seçerdim yol bi şekilde çekilir birde hergün gitmek gerekmiyor diyorsun
İstediğin bir alan daha keyifli çalışırsın
Denetim oldugu için altına imzayı atCak olan işi inceler böylece üstüne iş yıkmak gibi bir durum olmaz yogınluğun belki fazla olur sonuçta her yere alışılıyor
Birde değişikliklik iyidir bir yere takılıp kalma önüne çıkan fırsatları değerlendirmekten çekinmezsin ilerdede bu başlangıç olur

Merhaba, benim sorunuz hakkında bilgim yok maalesef ama kendinizi geliştirmişsiniz anladığım kadarıyla. Bende muhasebe elemanı olarak çalışıyorum Mali müşavirlik ofisinde sıfırdan başladım. 4 ay sigortasız ve bin TL ye gittim. Sonra 2 bin TL ve sigorta yaptı aşırı tempolu bi ofis. Müşavirlik stajyerliğine başvuru yapmak istiyorum. Tecrübeli birisi olarak neler önerirsiniz bana ? Teşekkür ederim

X