İşe girdikten sonra başka bir iş için ayrılınır mı

Çalışan değil, stajyer olacaksanız neyini dert ediyorsunuz ki? İsterseniz 2 hafta staj yapın. Zorunlu staj mı?

Fi tarihinde staj yapmıştım. Sözleşme vs gibi prosedürler yoktu. Şimdi öyle durumlar varsa şaşırdım. Personele ben sorardım, diyelim ki iş buldum ve stajı yarım bırakınca sorumluluğum nedir diye. Olağan bir durum iş bulmanız sonuçta.
Hayır zorunlu staj değil, kız staj olarak geçiyor ama başlangıç pozisyonu aslında dedi. Sonuçta stajyer olacağım daha en başta bırakırsam ne olur diye sormak istemiyordum hiç hoş bir izlenim değil. Yine de bir şekilde öğrenmeye çalışacağım.

Hanımlar acil bir sorum var endüstri mühendisliği mezunuyum, iyi bir teknik üniversitede kendi bölümümde yüksek lisans yapıyorum ama iş tecrübem hiç yok. Bugün kurumsal bir yerle iş görüşmem vardı pazarlama stajyerliği için. On aylık stajın sonunda karşılıklı olarak memnun olursak pazarlama uzman yardımcısı olarak çalışmaya devam edeceğim. Akşam üzeri beni ilk mülakatın olumlu olduğu yönünde aradılar, çok sevindim çünkü kurum kültürü vs çok içime sinmişti. Birkaç dakika sonra ise başka bir yerden aradılar oldukça kurumsal ve küresel bir şirket ve tedarik zinciri mühendisliği için yani tam olarak benim işim ve o şirketi aşırı istiyorum. İkinci arayan şirkette işe alım süreci uzun sürüyor 1.5-2 ay kadar. Bu sürede benim pazarlama stajyerliği işi sonuçlanır. İkinci görüşeceğim yerden kabul alırsam ilk görüştüğüm yerden hemen ayrılabilir miyim? Tecrübem olmadığı için kurumsal prosedürlere hakim değilim. İşsiz olmak istemiyorum daha fazla, ilk yeri ikinci yer için reddedip, ikinci yerden de kabul almazsam çok üzülürüm. İlk yerden ayrılırken bir sorun çıkarırlar mı sizce
bence ayrılabilirsin.
işveren memnun kalmayınca hemen çıkarmıyor mu ?çıkarıyor
sizde kendinizi düşünün

ikinci şirketle sonucun ne olacağı şuan çok belirsiz
sen bişey yokmuş gibi staja başla ilk şirkette
diğer taraftan kabul alırsan çıkarsın bişey olmaz
ilk şirket sözleşme imzalatırsa her maddeyi tek tek oku, anlamadığın madde olursa mutlaka sor

ikinci şirketle sonucun ne olacağı şuan çok belirsiz
sen bişey yokmuş gibi staja başla ilk şirkette
diğer taraftan kabul alırsan çıkarsın bişey olmaz
ilk şirket sözleşme imzalatırsa her maddeyi tek tek oku, anlamadığın madde olursa mutlaka sor
İlk şirket Bugün aradı, dersteydim açamadım. Her şeyi soracağım teşekkür ederim. Derdim ikinci yer olmazsa eğer her an işten ayrılabilecekmiş gibi bir izlenim oluşturmamak

İlk şirket Bugün aradı, dersteydim açamadım. Her şeyi soracağım teşekkür ederim. Derdim ikinci yer olmazsa eğer her an işten ayrılabilecekmiş gibi bir izlenim oluşturmamak
yok cnm oluşturmazsın öyle bi izlenim
merak ettiğini sorman ayrılacağın anlamına gelmiyo sonuçta
sorarken biliyorsunuz ben yeniyim daha iyi anlamak öğrenmek için soruyorum falan dersin
ben yaklaşık 10 senedir iş hayatındayım karşı tarafın farklı yerlere çekebileceği bi soru sormam gerektiğinde
sorarken şey diyorum
teyit amaçlı soruyorum diyorum mesela profesyonel duruyor

Stajyer olarak gireceğim, sözleşme imzalatırlar mı
Tabiki de imzalatırlar Ancak belirli süreli sözleşmeyi kabul etmeyebilirsiniz o zaman da belirli süreli şartları varsa kabul etmeyebilirler . Belirsiz süreli de her an istifa edebilirsiniz 0-6 ay çalışma arasında deneme süresini geçince 2 hafta ihbar süresi var ama belirli iş sözleşmesi en az 1 yıldan başlıyor fes etmek istersen tazminat ödüyorsun

Tabiki de imzalatırlar Ancak belirli süreli sözleşmeyi kabul etmeyebilirsiniz o zaman da belirli süreli şartları varsa kabul etmeyebilirler . Belirsiz süreli de her an istifa edebilirsiniz 0-6 ay çalışma arasında deneme süresini geçince 2 hafta ihbar süresi var ama belirli iş sözleşmesi en az 1 yıldan başlıyor fes etmek istersen tazminat ödüyorsun
Ay çıldırıcam ya on aylık bir staj sonuçta. Bir hukukçu arkadaşıma danıştım, belirsiz süreli iş sözleşmesi olduğundan emin ol dedi. soracağım kesinlikle

Ay çıldırıcam ya on aylık bir staj sonuçta. Bir hukukçu arkadaşıma danıştım, belirsiz süreli iş sözleşmesi olduğundan emin ol dedi. soracağım kesinlikle
Ücret ödeyeceklermiş peki hani ücretsiz stajsa pek bağlayıcı yanı yok ve açıkçası bir ik olarak stajları deneyim gözüyle bakmıyoruz

O zaman iyi normal olarak çalışacaksın cv de staj diye belirtmene gerek yok sorarlarsa kısa süreli bie işti geçici eleman aranıyordu dersin var öyle dönemlik beyaz yakalı çalışan mesela kadın hamile kalıyor ama yeri boş kalmıyor 6 ay mesela yerine başkası alınıyor buna da söyleniyor belirli dönemlik arıyoruz diye
Asgari alacağım

O zaman iyi normal olarak çalışacaksın cv de staj diye belirtmene gerek yok sorarlarsa kısa süreli bie işti geçici eleman aranıyordu dersin var öyle dönemlik beyaz yakalı çalışan mesela kadın hamile kalıyor ama yeri boş kalmıyor 6 ay mesela yerine başkası alınıyor buna da söyleniyor belirli dönemlik arıyoruz diye
Yani ilan staj ilanıydı, ik görevlisi ile de on aylık bir staj olarak konuştum hatta on ayın sonunda boş kadro olmazsa beni almayacaklar yani kadro garantisi vermiyorlar. Ya bana farketmez açıkçası ben ikinci işi daha çok istiyorum ama olmazsa da stajyerlik yaparım gayet

Yani ilan staj ilanıydı, ik görevlisi ile de on aylık bir staj olarak konuştum hatta on ayın sonunda boş kadro olmazsa beni almayacaklar yani kadro garantisi vermiyorlar. Ya bana farketmez açıkçası ben ikinci işi daha çok istiyorum ama olmazsa da stajyerlik yaparım gayet
Başlayabilirsin belirsiz süreli sözleşme ile baktım öbür taraftan haber geldi hopp ben gidiyorum der geçersin

X