İş Seçimi

fitifitii

hmmm..
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
159
21
merhabalar

karar vermek için az bi zamanım var ve çevrem de bu meslekte olan bi yakınım olmadığı için buraya yazıp fikir almak istedim.

22 yaşındayım ve bu yıl üniversiteden mezun oldum. 4 yıllık sağlık yönetimi mezunuyum. bileniniz vardır belki devlette alımımız fazla yok bu yüzden hep özel sektör düşündüm. iş başvurularına gittim. istanbul da özel isim yapmış bi hastanede asgari ücretle istemediğim bi pozisyonda işe başlayabilirim. sonrasında yükselmem ve maaş artımım tabii ki zamanla olacak. ben bu ihtimalleri düşünürken ve personel alımlarına bakarken polislik başvurularını gördüm. aslında hep duyuyoruz ama düşünmemiştim dün araştırdım şartlarımda uyuyor. ve başvuruların bitmesine 6 gün var.
size sormak istediğim siz olsanız ne yapardınız? ve aranızda polis olan arkadaşlar ablalar varsa fikirlerini duymayı çok isterim :) bu arada polislik mesleğine her zaman bi sempatim oldu hatta çocukken bi ara deli gibi istediğim bi meslekti. fakat zorluluğunun da çok olduğunu duydum. bunun yanında maddi anlamda rahat olacağımı da biliyorum.

bir de erkek arkadaşım var. istanbul da özel bi büroda avukat. 3-4 yıl sonrası için devlet düşünüyo. sonrasında atamayla ilgili bi sıkıntı yaşanır mı bilmiyorum. kısmet tabii bu işler ben kendi düşüncemden sonra bunu 2. planda düşünüyorum.

fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler :KK52:

Hayirlisi olsun her turlu. Ben olsam polisligi uzun vadede dusunmeyebilirdim cunku bunun evliligi var colugu var cocugu var. calisma saatleri cok onemli o yuzden

Polislik elbette güzel meslekte 4 yıl emek verdiğin mesleğinde yükselmen senin için daha iyi olur. Bu yıl asgari alırsın diğer yıl terfi alırsın belki. Benim bir arkadaşım hastaneye bankodan girdi şimdi başhekim sekreteri. Gerçi onun referansı vardı da. Olabilir yani neden olmasın. Polisliğe gir dene ama fazla ümit bağlama zaten kesin alırlar diye birşey de yok sonuçta içinde kalmasın gir dene. belki o sürede kpss kasar kendi bölümünden de atanırsın. Hastanede her zaman daha rahat olursun bu da kesin.

Polisligi dene zaten kadinlardan anca 1000tane alacaklar geri kalani erkek. Olacagi kesin degil yani, bi gir elinde polislik ihtimali net olsun ondan sonra dusunursun

11 yıldır çalışıyorum ve öğrendiğim önemli şeylerden biri başlayacağın işe zamanla artacak diyerek çok düşük maaşla başlamamak gerektiği. Çünkü özel sektörde maaş artışı da (eğer büyük bir terfi sözkonusu değilse) aldığın net maaşla orantılı oluyor.

İlk mezuniyet zamanlarımda hep iş öğrenme aşamasında maaşa dikkat etmedim. Ama çevremde o parayı beğenmeyip arayışta olan çok kişi vardı. Bana çok garip gelirdi bu tutum.

Diğer taraftan polislik bence çalışma şartları bakımından çok zor. Bunun ileride evliliği, çocuk sahibi olması var.

X