İş stresi

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28
Herkese merhaba. Çok yıpratıcı, sorumluluğu çok yüksek ve hata kabul etmeyen bir mesleğim var. Geçen hafta çok kötü bir olay yaşadım moralim felaket bozuk. Olayla ilgili ihmalim yok kendimden eminim fakat ihmali olanlar benden daha üst pozisyonda çalıştıklarından algı oluşturup üzerime gelinmesini sağladılar. Genel olarak olumsuz şeyleri çok kafama takarım ,kendimi harab ederim elimde olmadan. Sabırsız biriyim aynı zamanda da. Yaşadığım olay nasıl sonuçlanacak bilmiyorum. Beklemek eziyet. Ortada henüz bir şey yok. Araştılıyor ancak işten çıkarırlarsa stresi beni mahfediyor. Bu stresle nasıl başa çıkacağım. Çok çok çok üzgünüm.😞

hiraeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
835
1.297
Çok genel yazmışsın.
Kamuda ya da özelde durum hep öyledir. Kimse sorumluluk almaz. Üst, asta fatura çıkarır.
İnşallah üstesinden en az zararla gelirsin. Şu an zor farkındayım ama sağlığını bozma. En kıymetlin her zaman sağlık. Allah yardımcın olsun.

Posedion

Guru
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
3.596
4.097
Herkese merhaba. Çok yıpratıcı, sorumluluğu çok yüksek ve hata kabul etmeyen bir mesleğim var. Geçen hafta çok kötü bir olay yaşadım moralim felaket bozuk. Olayla ilgili ihmalim yok kendimden eminim fakat ihmali olanlar benden daha üst pozisyonda çalıştıklarından algı oluşturup üzerime gelinmesini sağladılar. Genel olarak olumsuz şeyleri çok kafama takarım ,kendimi harab ederim elimde olmadan. Sabırsız biriyim aynı zamanda da. Yaşadığım olay nasıl sonuçlanacak bilmiyorum. Beklemek eziyet. Ortada henüz bir şey yok. Araştılıyor ancak işten çıkarırlarsa stresi beni mahfediyor. Bu stresle nasıl başa çıkacağım. Çok çok çok üzgünüm.😞
Vardır her şeyde bir hayır deyip , bu kadar yıpratıcı , sorumluluğu ağır bir işi kaybedeceksem de çok üzülmem . Tecrübe edindim derim . Sonuçta şu an yapılacak en güzel şey , sakin kalmak .

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2131 gün geçti.

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
1.661
4.691
40
Kamuda ya da özelde durum hep öyledir. Kimse sorumluluk almaz.
Aynen, en nefret ettiğim şey. Bizde de bir sorun olur. Sorarım. “Herkes ben görmedim, ben bilmiyorum, ben yapmadım” Hep suçu başkasına atma.
mesela geçen bir tebligat geldi Ptt’den. Teslim alınmış ama kimin aldığı belli değil. Soruyorum kimse üzerine almıyor.
Ben iş veren olsam ilk bakacağım kriter bu olurdu. “ Evet ben yaptım” cesaretini gösterebilmesi.
Konu sahibi yüz kızartıcı bir suç işlemediyseniz elbet başka bir yerde de iş bulabilirsimiz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 170 gün kaldı.

Rahim genişlemesini destekleyen bağlardan dolayı sırt ve karın ağrıları yaşayabilirsiniz. Ağrınızı azaltmak için yataktan veya sandalyeden kalkarken dizlerinizi birbirinden açık ve geniş tutun. Doktorunuz bu sıralarda sizden nöral tüp defekti veya down sendromu taraması için testler isteyebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.521
25.396
Tek hatamda işten çıkarılacak bir işte çalışıyorum. Stres yaptırsa da bunu bilerek girdim. Bu kadar hata kabul etmeyen bir sektörse mutlaka biri cezayı çekecektir. Olmamış bir durum için düşünüp kendinizi daha fazla strese sokmayın.

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28
Çok genel yazmışsın.
Kamuda ya da özelde durum hep öyledir. Kimse sorumluluk almaz. Üst, asta fatura çıkarır.
İnşallah üstesinden en az zararla gelirsin. Şu an zor farkındayım ama sağlığını bozma. En kıymetlin her zaman sağlık. Allah yardımcın olsun.
Teşekkür ederim.

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28
Aynen, en nefret ettiğim şey. Bizde de bir sorun olur. Sorarım. “Herkes ben görmedim, ben bilmiyorum, ben yapmadım” Hep suçu başkasına atma.
mesela geçen bir tebligat geldi Ptt’den. Teslim alınmış ama kimin aldığı belli değil. Soruyorum kimse üzerine almıyor.
Ben iş veren olsam ilk bakacağım kriter bu olurdu. “ Evet ben yaptım” cesaretini gösterebilmesi.
Konu sahibi yüz kızartıcı bir suç işlemediyseniz elbet başka bir yerde de iş bulabilirsimiz.
Yüz kızartıcı bir şey değil. Teşekkür ederim.

belleza

Dallar kiraz hava sıcak yaz canım🌸
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2010
4.762
8.743
Gerçekte bir ihmaliniz yoksa korkmayın. İnşallah durum lehinize sonuçlanır🙏🏻

birmuhendisanne

sma hastası 'muhammedaliyasasin'!!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
3.596
14.697
35
Mesleğinizi anlamadım ama birisinin ölümüne sebep olmadıysanız gerisinin çözümü vardır diye düşünüyorum. 12 yıllık mühendisim tek hatada işten çıkarılan birisine denk gelmedim, yüz kızartıcı suçlar, iş yerinde kavga gibi konular istisna...

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28
Mesleğinizi anlamadım ama birisinin ölümüne sebep olmadıysanız gerisinin çözümü vardır diye düşünüyorum. 12 yıllık mühendisim tek hatada işten çıkarılan birisine denk gelmedim, yüz kızartıcı suçlar, iş yerinde kavga gibi konular istisna...
Allah korusun ölüm falan yok tabiki.

Essell

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
18
14
28
Ya çok kalabalık bir yerde çalışıyorum burayı takip eden insanlar vadır illaki o nedenle çok açık yazmak istemedim 😊