İşe girmek istiyorum ama korkuyorum

Semennn23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
102
24
Merhaba arkadaşlar işe girmek istiyorum ama korkuyorum ve çevremde çok baskı var eşimin ailesi özellikle işe girecektin ne zaman gircen sürekli böyle şeyler diyorlar yapamayacağimi düşünüyorlar ve bu benim daha çok moralimi bozuyor ya yapazsam diye düşünmekten kendimi alamıyorum aslında biliyrm denemeden bilemem ama napcagimi bilmiyorum bu korkuyu yenemiyorum

Merhaba arkadaşlar işe girmek istiyorum ama korkuyorum ve çevremde çok baskı var eşimin ailesi özellikle işe girecektin ne zaman gircen sürekli böyle şeyler diyorlar yapamayacağimi düşünüyorlar ve bu benim daha çok moralimi bozuyor ya yapazsam diye düşünmekten kendimi alamıyorum aslında biliyrm denemeden bilemem ama napcagimi bilmiyorum bu korkuyu yenemiyorum
İlk defa mi iş hayatına atılacaksınız bir mesleğiniz var mı yada işe girmek istediğiniz alan nedir önemli olan o

Bulunduğun şehirde böyle zincir markaların birinde part time işe gir ilk olarak, tam zamanlı işe başlama. Giyim ya da kozmetik dükkanlarına başvurabilirsin. Belki işe uyum sağlarsan, mağaza müdürlüğüne kadar çıkarsın. Sadece kadınların çalıştığı mağazalar var, karışık ortamda çalışmak istemezsen böyle yerlerede bakabilirsin. Yemek kartın olur, maaşın olur.

En önemlisi sigortan ödenir. Bugün gençsin ama yarın öbür gün, yaşlanacaksın, evladına gelinine kalmadan kendi paranı alırsın, harcarsın, kimseden bir şey beklemezsin.

Bir mesleğiniz yoksa genel bi işe giricekseniz önce görece daha kolay bi iş bakın derim. Deneyimsizken hele daha kolay olur.
Bi de boş verin eş ailesini eşinizde mi bu baskıyı kuruyor? Çalışmanızı gerektiren şey bu baskı mı?

Maddi bir yardımda falan bulmuyorlarsa eşinizin ailesine ne sizin zaman işe gireceğinizden?
Daha önce çalışmadıysaniz endişeniz bir yere kadar normal bu arada ama kendinizi kötü hissetmeniz yapamazsın diye sizi baskı yapanlar olabilir ilk önce onları gereken cevabı verebilseniz keşke.

Eşimin ailesi derken? Kaynanan görümcen çalışıyor mu?

Eşinizin ailesi size maddi destek oluyor sanırım. Size de baskı mı yapıyorlar bu sebeple?
Bulunduğunuz semtte lcw defacto a101 tarzı yerlere başvurun.
Kimse sizden atomu parçalamanızı beklemeyecek.
Kendi paranızı kazanın. Kimseden de bir şey beklemeyin.

Nasıl korkuyorsunuz. Yapamamaktan mı. Yoksa işi bırakırsanız kayın ailenin diline düşmekten mi. Biraz daha ayrıntı verir misiniz. Ayrıca bir mesleğiniz var mı yoksa asgari ücretli herhangi bir işe mi gireceksiniz.

Eşinizin ailesi size maddi destek oluyor sanırım. Size de baskı mı yapıyorlar bu sebeple?
Bulunduğunuz semtte lcw defacto a101 tarzı yerlere başvurun.
Kimse sizden atomu parçalamanızı beklemeyecek.
Kendi paranızı kazanın. Kimseden de bir şey beklemeyin.
Yahu yok benim eltim olacak çalışmıyor, eşi de polis. Ben oraya gittiğimde çalışmıyor diye yakındılar. Maddi destek mi oluyorlar , hayır. İşte bazıları böyle burun sokma adeti edinmiş.

Bir mesleğiniz var mı? Ya da kasiyerlik vb is mi düşünüyorsunuz? Tüm korkularınız işe başlayıncaya kadar.. Sonrasında hiç de korkulacak birşey olmadığını göreceksiniz. Ben kendimi en rahat işyerindeyken hissediyorum.
Ayrıca eş ailesine neymiş!! Kadın kendi ister çalışır ister çalışmaz. Kadın isterse ev hanımı da olur, eşi bakmak zorunda.

X