IŞİD elindeki Türk askerlerini yakarak öldürdü

caninfistigi

Süper Fantastik Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
10.735
18.135
IŞİD, kaçırdığı iki Türk askerini yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınlarken; Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında esir aldığı Özel Kuvvetler mensubu 2 Türk askerini de başlarına kurşun sıkarak öldürdü.

1017597251.jpg

© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
IŞİD'in kaçırdığı Türk asker 15 aydır kurtarılmayı bekliyor
IŞİD, geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ile asker olduğunu iddia ettiği Fethi Şahin ve geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin'i öldürdü.

IŞİD'in yayınladığı videoda Taş ve Şahin'in yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab'da rehin alınan Kaşıkçı ile Duran ise başlarına kurşun sıkılarak öldürüldü.

Videoda, Kaşıkçı ve Duran'ın El Bab bölgesinde yakalanmalarına dair görüntülere de yer verildi.

TÜRKİYE'DEKİ MİLİTANLARA SALDIRI ÇAĞRISI

1024554703.jpg

© SPUTNİK/ HİKMET DURGUN
'IŞİD, El Bab'da 2 Türk askerini kaçırdı' iddiası
Öte yandan videoda bir IŞİD militanı Türkçe konuşarak Türkiye'deki militanlarına saldırı çağrısında bulundu.

IŞİD, 29 Kasım günü akşam saatlerinde Suriye'nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında Türk askerlerine saldırarak Özel Kuvvetler Üyesi Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin'i kaçırmıştı.

Asker Serter Taş ise 1 Eylül 2015 tarihinden beri IŞİD'in elinde tutuluyordu.

Önemli not: IŞİD'in yayınladığı söz konusu videoda kamuoyunu rahatsız edebilecek, terör örgütlerinin propagandasına hizmet edebilecek unsurlar bulunduğundan, Sputnik yayın politikası sebebiyle, bu haberde hiçbir görüntüye yer verilmemiştir.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201612221026456582-isid-turk-askeri-yakilarak-oldurme/

Bu konuyu da çoğu insan bilmiyor. Herhangi bir haber sitesine haber olabilmesi bile baya zaman aldı. Eksi sözlük olmasa olan baz şeylerden haberim bile olmayacak. Sonra evet haber alma özgürlüğüm var.
Bu askerler için hala bir açıklama gelmedi. Bu askerler yakılmadı videolar sahte diyorlarsa askerler nerde?

Bu konuyu açmama BDVden bir konu sebep oldu.
Görüyorum ki baya arkadaş askerlere ve askerliğe çok önem veriyor. Dedim ki bu iki asker için de herhalde ortalığı yıkarlar. Çok güzel haber alma özgürlüğümüz olduğundan belki okumamışlardır diye bilgilendirmek istedim.

Bu konuyu açmama BDVden bir konu sebep oldu.
Görüyorum ki baya arkadaş askerlere ve askerliğe çok önem veriyor. Dedim ki bu iki asker için de herhalde ortalığı yıkarlar. Çok güzel haber alma özgürlüğümüz olduğundan belki okumamışlardır diye bilgilendirmek istedim.
Evet o bahsettiğin konuyu biliyorum keşke daha çok insan okusa öğrense ama biz de tepki daha çok içimizde birbirimize karşı gösteriliyor, dışarıya değil.
Kimse askerimiz neden ölüyor, neden şehit oluyor diye düşünmez genelde askerimiz şehit olurken sen neden olmaktan kaçıyorsun, sen neden ölmüyorsun diye tepki gösterilir, kafalar bu şekilde çalışıyor.

Bu video yayınlanır yayınlanmaz twitter youtube erişime engellendi. Çıkıp bir açıklama yapılmadı. Haberi alanlar olarak üzüntüden öfkeden çıldırdık. Tek açıklama yapılmadı. Sonra lütfen biri çıkıp araştırılıyor dedi. Sonra da ses seda çıkmadı. Lübnanlıydı sanırım bir pilot işid tarafında yakılmıştı. Onlar ne yaptı biz ne yaptık? Sorsan dünya liderimizi kıskanıyorlar.

Son düzenleme:
Bizim huzurumuz, güvenliğimiz için ülke sınırları dışında bile görevlerini yapan askerlerimize sahip çıkamadık. Onlar yokmuş gibi davrandık. Gerçek değildir deyip kendimizi rahatlatmaktan başka bir şey yapamadık. Halbuki olayın üzerine gidip o ailenin sesi olmamız gerekiyordu. Olmadığımız gibi biz onları da susturduk. Neler oldu bize? Biz böyle bir millet miydik?

Allah sabır versin ailelerine :KK43: ilk duyulmaya başlandığında TSK'dan da hiç açıklama gelmedi, o ara çok takip etmiştim belki açıklama yapılır diye ama maalesef:KK43:

Sefter kacirildindan beri takip ediyordum, onlarin oldugu karakolu ozellikle hedef gosteren twitleri eski de gormustum. O zaman bile anlattigim insanlar inanmadi olaya, nasil olur da asker kacirilirmis. Ve sonra video, son bakisi, naif halleri, fotograflarinin altina "ask cok guzel, asik olun " diye tavsiyelerde bulunmasi, yoksulluk yuzunden okuyamamasi, hersey ama hersey zihnime kazindi. Hikayesinin her detayi, Turkiye'de milyonlarin hikayesi aslinda: okul ve yasam arasinda tercih yapmak zorunda olanlarin, ardindan hic secim sanslari olmadan askere gidenlerin, dogumu gibi olumu de kimselerin umurunda olmayanlarin... Umarim bir gun sadece adlarini onurlandirmak ile kalmaz, onlari dogduklari topraklara getirir, ailelerinin basinda yas tutacaklari bir mezara koyabiliriz.

X