Işıl ışıl olma günlüğüm💕

Yeni bir ay. Yeni bir güncelleme gelsin o zaman.
-Haftada 1 kitap bitirme hedefim tamam.
-Haftada 3 gün spora malesef gidemedim nisanda. Ama pazartesi itibariyle başladım yeniden spor salonuma. Umarım bu sefer aksatmam. Sporla birlikte sağlıklı beslenmeye de başladım.
-Her gün yeşil çayımı içiyorum hala. Hatta spor hocam ödemim olduğunu söylediğinden günde 2ye çıkardım.
-Yüz temizleme jeli, tonik, nemlendirici, gözaltı kremi kullanımım da tamam.
-Keratin bakımı sürem mayısta doluyor, bu ay yaptırırım herhalde yenisini.
-Malesef kuru vücut fırçalamayı düzenli hale getiremedim. Beklemede olan bir hedef bu.
-Geçen ay tam içemesem de bu ara içmeye başladım günde 2litre suyumu.
-Yardımcı abla düzenli geldiğinden beri evin temizliğiyle ilgili hiçbir sorunum kalmadı. Dolap içlerini,buzdolabını,kileri filan da kendim vakit buldukça temizleyip düzenliyorum.
-Ev kredim hala başlamadı. Tatil ve araba masraflarıyla geçiyor bu iki ay.
-Kapsül dolap yapmaya karar verdim.Kullanışlı, kaliteli,uzun ömürlü eşyalar almaya başladım. Az ama öz eşyayla devam.
-Geçen ay eşimle hiç görmediğimiz bir şehirde tatil yaptık. Rüya gibiydi. Çok dinlendiriciydi. Haziranda yine görmediğimiz bir şehire kısa bir tatil planımız var. Yurt dışı tatili yıl sonuna doğru olacak gibi bu yıl.
-Sinemaya,tiyatroya gitmek,müze gezmek ise çıktığımız tatilde gezdiğimiz müzeyi saymazsak yine yapamadığım hedeflerden oldu.
-Bu ara daha pozitifim. Çok söylenmiyorum, daha dayanıklıyım.

Haziranın ortasına gelmiş, 30uma az bir zaman kalmışken bir güncelleme yapayım.
-Haftada bir kitap bitirme hedefim tamam.
-Sporu malesef bıraktım. Bir sefer ara verince başlayamıyorum böyle. Artık temmuza bakacağız.
-Yeşil çayımı her gün içemesem de arada içiyorum. Çörek otu yağıma ise devam ediyorum her gün.
-Yüz bakımımı düzenli olarak yapıyorum.
-Keratin bakımı sürem doldu ama hala iyi durumdaydı saçlarım ondan biraz erteledim. Ama bu ay yaptırırım büyük bir ihtimalle.
-Kuru vücut fırçalama hala gerçekleşemedi.
-Su tüketimim de istediğim düzeyde değil malesef.
-Yardımcı ablamdan çok memnunum. Resmen o geldi geleli ev hep pırıl pırıl.
-Kredim bir sonraki aya kaldı. Bu iki ay araba masraflarımla geçti. Bi de bu ay biraz masraflı sayılabilecek küçük bir operasyon geçireceğim ona biraz para aktardım.
-Yaz için hem ev hem dışarı kıyafeti aldım bikaç parça.
-Bu ay eşimle yine görmediğimiz bir şehirde bir tatil yaptık. Bol bol müze gezdik, dolaştık, eğlendik.
-Pozitifliğe gelince artık çok daha iyiyim bu konuda.
İyi ki doğdum. Güle güle 29, hoşgel 30🙏

Çok beğendim bu başlığı.:KK200:Ben de katılmak istiyorum.
Kendimi biraz tanıtayım yaş 33. 2 çocuk annesiyim. Biri bebek diğeri ilkokulda.. Ve çalışıyorum..
Hedeflerim:
*Kişisel bakım ve ışıl ışıl olmak
*Sağlıklı beslenme, fit görünüm
*Ev düzeni ve temizlik rutini
*Düzenli birikim
*Evde tv yi kapatmak ve internet kullanımını azaltmak.
* Hobilerimize zaman ayırmak
Birbirimizi motive edelim .

Haziranın ortasına gelmiş, 30uma az bir zaman kalmışken bir güncelleme yapayım.
-Haftada bir kitap bitirme hedefim tamam.
-Sporu malesef bıraktım. Bir sefer ara verince başlayamıyorum böyle. Artık temmuza bakacağız.
-Yeşil çayımı her gün içemesem de arada içiyorum. Çörek otu yağıma ise devam ediyorum her gün.
-Yüz bakımımı düzenli olarak yapıyorum.
-Keratin bakımı sürem doldu ama hala iyi durumdaydı saçlarım ondan biraz erteledim. Ama bu ay yaptırırım büyük bir ihtimalle.
-Kuru vücut fırçalama hala gerçekleşemedi.
-Su tüketimim de istediğim düzeyde değil malesef.
-Yardımcı ablamdan çok memnunum. Resmen o geldi geleli ev hep pırıl pırıl.
-Kredim bir sonraki aya kaldı. Bu iki ay araba masraflarımla geçti. Bi de bu ay biraz masraflı sayılabilecek küçük bir operasyon geçireceğim ona biraz para aktardım.
-Yaz için hem ev hem dışarı kıyafeti aldım bikaç parça.
-Bu ay eşimle yine görmediğimiz bir şehirde bir tatil yaptık. Bol bol müze gezdik, dolaştık, eğlendik.
-Pozitifliğe gelince artık çok daha iyiyim bu konuda.
İyi ki doğdum. Güle güle 29, hoşgel 30🙏
merhaba benden 4 gün büyükmüşsün:) konunuzuna hayırlı olsun umarim ışıl ışıl bir hayatiniz olur.:)

Çok beğendim bu başlığı.:KK200:Ben de katılmak istiyorum.
Kendimi biraz tanıtayım yaş 33. 2 çocuk annesiyim. Biri bebek diğeri ilkokulda.. Ve çalışıyorum..
Hedeflerim:
*Kişisel bakım ve ışıl ışıl olmak
*Sağlıklı beslenme, fit görünüm
*Ev düzeni ve temizlik rutini
*Düzenli birikim
*Evde tv yi kapatmak ve internet kullanımını azaltmak.
* Hobilerimize zaman ayırmak
Birbirimizi motive edelim .
merhaba :)
ben de kişisel bakım, sağlıklı beslenme, ev düzeni ve telefon kısıtlaması konusunun üstüne gitmek istiyorum. hedeflerimiz çok benziyor:)
neler yapıyorsunuz bu hedeflere yönelik?

Merhaba inciitanesi inciitanesi . İzinde olduğum için Evle ilgilenme fırsatı buldum. Benim 2 çocuk var malum. İstediğim düzende tutmam zor oluyor. 2 gündür ev temizliği ile uğraştım. Çocuk odalarını düzenledim. Minimalizme merak saldım bu ara. Gereksiz gördüğüm herşeyi gönderiyorm evden.

30 yaşıma birkaç ay kalmışken burası benim ışıl ışıl olma günlüğüm olsun. Kendimin en iyi versiyonu olmak istiyorum hem madden hem manen. Gelelim yapılanlara ve yapılacaklara.
-Haftada bir kitap bitirmek.(Bunu yapıyorum yıllardır.)
-Haftada 3 gün pilatese gitmek.(İdeal kilomda olsam da sıkılaşmaya ihtiyacım var fazlasıyla. Bundan ara sıra kaçıyorum ama artık kaçmak yok.)
-Her gün yeşil çay içmek.(Bunu da son zamanlarda düzene oturttum.)
-Yüz temizleme jeli, tonik, nemlendirici, gözaltı kremi kullanmak.(Gözaltı kremimi unutuyorum artık hatırlanacak.)
-Saçlara 6aydan 6aya keratin bakımı yaptırmak.(Son yıllarda aksatmıyorum bunu.)
-Kuru vücut fırçalamaya başlamak.(Hiç yapamadım daha ama fırçam var.)
-Günde 2 litre su içmek.(Son zamanlarda artırdım ama 2 olmuyor. Daha özenli olmalıyım.)
-Evi derli toplu temiz tutmak.(Fena değilim aslında 8 aylık evli biri için ama şimdi haftada yarım gün bir ablayla anlaştım temizlik ve ütü için. Haftaya başlayacak bakalım.)
-Yatırım için küçük bir ev aldım onun kredisi başlayacak birkaç ay sonra. Aslında 3 yıllık bir kredi ama hedefim 2 yılda kapatabilmek.)
-Gardrobum oldukça minimal ama daha sevebileceğim bir hale getirmek istiyorum.(Bahar ve yaz için sevdiğim birkaç parça alarak başlamalıyım aydan aya.)
-Yılda 2 yurtiçi 1 yurtdışı tatili yapmak istiyorum. Özellikle görmediğim yerlere gitmek istiyorum eşimle.(Bunun için de her ay az da olsa para atmalıyım kenara.)
-Daha çok sinema,tiyatro, müze gezme planları yapmak istiyorum.(Bu konuda özen göstermem lazım. Biraz ihmal ediyorum.)
-Daha pozitif olmak istiyorum.(En küçük olaylar modumu düşürüyor, işimi,yorgunluğumu daha az dile getirip daha dayanıklı olmalıyım.)

Şimdilik bunlar geldi aklıma. Yeni hedeflerim oldukça ekleyeceğim. Varsa okuyan ve önerisi olan yazarsa sevinirim kızlar. 😘
Merhaba
Ben de bu tip bir konu bakınıyordum
Diş fırçalamak , modumu düşürmemek vb
Düzenli , atlamadan yapmak ...

30 yaşıma birkaç ay kalmışken burası benim ışıl ışıl olma günlüğüm olsun. Kendimin en iyi versiyonu olmak istiyorum hem madden hem manen. Gelelim yapılanlara ve yapılacaklara.
-Haftada bir kitap bitirmek.(Bunu yapıyorum yıllardır.)
-Haftada 3 gün pilatese gitmek.(İdeal kilomda olsam da sıkılaşmaya ihtiyacım var fazlasıyla. Bundan ara sıra kaçıyorum ama artık kaçmak yok.)
-Her gün yeşil çay içmek.(Bunu da son zamanlarda düzene oturttum.)
-Yüz temizleme jeli, tonik, nemlendirici, gözaltı kremi kullanmak.(Gözaltı kremimi unutuyorum artık hatırlanacak.)
-Saçlara 6aydan 6aya keratin bakımı yaptırmak.(Son yıllarda aksatmıyorum bunu.)
-Kuru vücut fırçalamaya başlamak.(Hiç yapamadım daha ama fırçam var.)
-Günde 2 litre su içmek.(Son zamanlarda artırdım ama 2 olmuyor. Daha özenli olmalıyım.)
-Evi derli toplu temiz tutmak.(Fena değilim aslında 8 aylık evli biri için ama şimdi haftada yarım gün bir ablayla anlaştım temizlik ve ütü için. Haftaya başlayacak bakalım.)
-Yatırım için küçük bir ev aldım onun kredisi başlayacak birkaç ay sonra. Aslında 3 yıllık bir kredi ama hedefim 2 yılda kapatabilmek.)
-Gardrobum oldukça minimal ama daha sevebileceğim bir hale getirmek istiyorum.(Bahar ve yaz için sevdiğim birkaç parça alarak başlamalıyım aydan aya.)
-Yılda 2 yurtiçi 1 yurtdışı tatili yapmak istiyorum. Özellikle görmediğim yerlere gitmek istiyorum eşimle.(Bunun için de her ay az da olsa para atmalıyım kenara.)
-Daha çok sinema,tiyatro, müze gezme planları yapmak istiyorum.(Bu konuda özen göstermem lazım. Biraz ihmal ediyorum.)
-Daha pozitif olmak istiyorum.(En küçük olaylar modumu düşürüyor, işimi,yorgunluğumu daha az dile getirip daha dayanıklı olmalıyım.)

Şimdilik bunlar geldi aklıma. Yeni hedeflerim oldukça ekleyeceğim. Varsa okuyan ve önerisi olan yazarsa sevinirim kızlar. 😘
Her sabah limonlu sicak su içmeye bile baslayamadim😓😓

Aylar sonra eylülün ilk gününde bir güncelleme yapayım.
-Haftada 1 kitap okuma hedefim tamam. Hatta hedeflediğimden daha fazla okumuşum. Yarım kalan kitaplarımdan oluşan bir rafım oluştu yalnız. Hepsi bitmeden yeni kitaba başlamayacağım.
-Her gün yeşil çay ve çörek otu yağı içme hedefim de tamam.
-Cilt bakımımı hala aksatmıyorum. Makyaj temizleme ,yüz yıkama jeliyle yıkama, tonikleme, nemlendirme yapıyorum her akşam. Dışarı çıkarken de mutlaka güneş kremi kullanıyorum. Bu sayede göz altı kapatıcısı da dahil hiç cilt makyajı yapmıyorum. Bi rimel bi ruj çıkıyorum evden.
-Haziran ayında keratin bakımımı tekrar yaptırdım. İyi saçlarım.
-Pilatese yarın yeniden başlıyorum, haftada 3 gün gitmek hedefim.
-Günlük su tüketimim oldukça arttı, böyle devam edeceğim.
-Kuru vücut fırçalama hiç yapmadım, şimdilik çıkardım hedeflerim arasından.
-Alışveriş olarak çok sevdiğim kaliteli parçalar alıyorum sadece. Minimalliğe devam.
-Bu yıl 3 yurt içi tatil yaptık eşimle. Yurt dışı tatil sene sonuna umarım.
-Ev kredime hala başlamadım. Ekimde başlayacak inşallah.
-Yaz dönemi tiyatroya gitme,sinemaya gitme,müze gezme planlarımızı yapamadık. Sonbaharla birlikte başlarız umarım.
-Pozitifliğe gelince çok daha iyiyim artık. Çok şikayet etmiyorum.
-Ev için bulduğum iki abladan da memnun kalmadım. Ama mutlaka lazım yeni bir abla. Çamaşır,bulaşık,sağlıklı yemek işini hallediyorum. Ama evin temizliği ve ütü için yardımcı abla şart bana. İnşallah iyi bir tane bulabilirim.

Konunuz çok güzel . Ben de takipteyim :)
Ben de kendimce bir rutin oluşturmaya başlamıştım .
Sabahları yüzümü yıkadıktan sonra karbonatlı su ile gargara yapıyorum .bunu bir kaç ay sonra Hindistan cevizi yağı ile oil pulling yapmaya dönüştüreceğim.
Gargaradan sonra dişlerimi fırcalayıp yüzümü nemlendiriyorum . Gözaltı için kullandığım krem yağ bezesi yaptı bu sebepten gözüm için bir ürün kullanmıyorum şimdilik .
Dışarı çıkacaksam yüzüm için sadece güneş kremi kullanıyorum. Özellikle bu yaz o kadar sıcaktı ki hiçbirşey yapamadım yüzüm için .
Sabahları iki gün sirkeli su içiyorsam sonraki iki gün sade su içiyorum . Sonraki iki gün tekrar sirkeli su içiyorum . Hergün içmek bana iyi gelmiyor . Bu arada 1 yemek kaşığı elma yada alıç sirkesini 1 bardak suya koyup içiyorum .
Günde mutlaka 2-3 litre su içiyorum . Hergün 1 yada 2 fincan sade Türk kahvesi içiyorum . Sade içiyor olsam da Çözünebilir kahveyi ise hayatımdan çıkardım diyebilirim .
Gece uyumadan önce yüzümü yıkama jeliyle yıkayıp nemlendirmeye başladım .
Okunacak kitaplarım birikti . Havaların serinlemesiyle okumaya başlayacağım.

Çok güzel bir baslikmis burası. Ben de şuan izindeyim. Izindeyken cilt bakımımı aksattım maalesef. Dönüşte daha düzenli yapacağım. Ve eşimi ikna edebilirsem iki haftada yarim gün bir bayan almak istiyorum temizlik için. Yemek bulaşık çamaşırı ben halledebiliyorum. Ama temizlik çok canımı sıkıyor.

Bir yılı geçmiş konuyu açalı. En iyi versiyonum olabildim mi bence olamadım. Yeni bir şeylere başlarken çok zorlanıyorum. Bu ara evliliğimde çok zorlanıyorum. Kendime yönelmeye çalışıyorum. Dışarıdan güçlü görünsem de o kadar küçük şeylerde paramparça olup ağlama krizlerine giriyorum ki şaşırırsınız. Eskiden gençtim, tecrübesizdim gibi bahanelerin ardına sığınabiliyorken artık 30 yaşım biterken neden diye soruyorum kendime. Neden güçlü olamıyorum, hemen dağılıyorum, ne yapmam lazım bunun için. Dr. David Burns ün birlikte iyi hissetmek kitabına başladım. Çünkü anladım ki kimseyi değiştiremiyorum , ben değişeyim bari. Yaşadığım şehirde hiç arkadaşım yok, ailem başka şehirde. Yani tüm dünyamı eşim üzerine kurmuşum. Ama bu benim özelliğim maalesef. Hayatımda kim olursa onu merkeze koyuyorum. Ve işler yolunda gitmeyince dünyam başıma yıkılıyor. Aslında bir uzman desteği almak istiyorum ama malum dönemde zor. Bu süreçte ne kadar yapabilirim bilmiyorum ama psikolojik olarak kendimi güçlendirmek istiyorum. Bu kadar kırılgan, her şeye ağlayan , dünyaya küsen biri olmak istemiyorum. Varsa tavsiyeleriniz beklerim.
Onun dışında hedefler koymaya devam.
- Bu ara kitap okuyorum ama yanında bir uygulamadan sesli olarak kitap dinliyorum. Özellikle gece uykuya dalmamı kolaylaştırıyor.
-Bu ara yeşilçay içmeyi bıraktım. Yarından itibaren geri başlıyorum.
-Malum spor salonları kapandı. Ve ben maalesef çok hareketsizim. Her gün 1 saat spor yapılacak.
-Cilt bakımı evde de olsam bu dönemde düzenli olarak yapılacak.
-Düzenli yemek yapmaya başlanacak, sağlıklı beslenilecek.
-Maalesef temizlik için abla alamıyorum bu süreçte. O yüzden her gün 1 saat ev işlerine ayrılacak.
-Bir tane güne girdim 500 tlye. Onun dışında aylık ödemelerimden arta kalan parayı direk altın hesabında biriktiriyorum. Kendime aylık 2000tl harcama izni veriyorum en çok.
-Gezme tozma yok zaten bu ara, yakın gelecekle ilgili bir planım da yok.
-Ve en önemlisi kendi kendime yetebilecek, en ufak olaylarda parçalanmayacak bir psikolojiye sahip olmayı deneyeceğim. Daha mutlu, ağlamayan, surat asmayan .

Bir yılı geçmiş konuyu açalı. En iyi versiyonum olabildim mi bence olamadım. Yeni bir şeylere başlarken çok zorlanıyorum. Bu ara evliliğimde çok zorlanıyorum. Kendime yönelmeye çalışıyorum. Dışarıdan güçlü görünsem de o kadar küçük şeylerde paramparça olup ağlama krizlerine giriyorum ki şaşırırsınız. Eskiden gençtim, tecrübesizdim gibi bahanelerin ardına sığınabiliyorken artık 30 yaşım biterken neden diye soruyorum kendime. Neden güçlü olamıyorum, hemen dağılıyorum, ne yapmam lazım bunun için. Dr. David Burns ün birlikte iyi hissetmek kitabına başladım. Çünkü anladım ki kimseyi değiştiremiyorum , ben değişeyim bari. Yaşadığım şehirde hiç arkadaşım yok, ailem başka şehirde. Yani tüm dünyamı eşim üzerine kurmuşum. Ama bu benim özelliğim maalesef. Hayatımda kim olursa onu merkeze koyuyorum. Ve işler yolunda gitmeyince dünyam başıma yıkılıyor. Aslında bir uzman desteği almak istiyorum ama malum dönemde zor. Bu süreçte ne kadar yapabilirim bilmiyorum ama psikolojik olarak kendimi güçlendirmek istiyorum. Bu kadar kırılgan, her şeye ağlayan , dünyaya küsen biri olmak istemiyorum. Varsa tavsiyeleriniz beklerim.
- Bu ara kitap okuyorum ama yanında bir uygulamadan sesli olarak kitap dinliyorum. Özellikle gece uykuya dalmamı kolaylaştırıyor.
-Malum spor salonları kapandı. Ve ben maalesef çok hareketsizim. Her gün 1 saat spor yapılacak.
-Maalesef temizlik için abla alamıyorum bu süreçte. O yüzden her gün 1 saat ev işlerine ayrılacak.
-Bir tane güne girdim 500 tlye. Onun dışında aylık ödemelerimden arta kalan parayı direk altın hesabında biriktiriyorum. Kendime aylık 2000tl harcama izni veriyorum en çok.
-Ve en önemlisi kendi kendime yetebilecek, en ufak olaylarda parçalanmayacak bir psikolojiye sahip olmayı deneyeceğim. Daha mutlu, ağlamayan, surat asmayan .
Merhabalar konunuzu çok beğendim bende bişeyleri düzene sokmak isterdim ama malesef o psikoloji bende yok. Aylar oldu kitap okuyamıyorum kalemini çok sevdiğim yazarın kitabı çıktı onu bir heyecanla aldım ama okuyamadım halen.
Sıkılaşmak için bende spora başlamak istiyorum kilo kaybı olmadan yapmam lazım ama bakalım Ramazan’dan sonra inşallah 😊

işe yarar mi bilmiyorum ama yardımcı olmak istedim geçenlerde Leslie Sansone isminde bir antrenör e denk geldim evde spor yaptırıyormuş belki incelersiniz 😊

Merhabalar konunuzu çok beğendim bende bişeyleri düzene sokmak isterdim ama malesef o psikoloji bende yok. Aylar oldu kitap okuyamıyorum kalemini çok sevdiğim yazarın kitabı çıktı onu bir heyecanla aldım ama okuyamadım halen.
Sıkılaşmak için bende spora başlamak istiyorum kilo kaybı olmadan yapmam lazım ama bakalım Ramazan’dan sonra inşallah 😊

işe yarar mi bilmiyorum ama yardımcı olmak istedim geçenlerde Leslie Sansone isminde bir antrenör e denk geldim evde spor yaptırıyormuş belki incelersiniz 😊
Evet daha önce denemiştim. Yeniden yapabilirim Leslie. Umarım psikolojinizi bir an önce toparlarsınız. Son günlerde daha iyi anladım psikolojinin önemini. Gerçekten sağlık olmayınca her şey boş.

Konunuz cok güzel takipteyim insallah🥰

Bence hepimiz zaman zaman ayni hissediyoruz ve inisler cikislar yasiyoruz.

Bir tavsiyem tülay kök diye bir pislolog hanim var youtube de :) ben sahsen onu dinleyerek iyi hissediyorum kendimi ve dediklerini yavas yavas uygulayarak:)

Hayirli geceler ve insallah hedeflerinize hayirlisiyla ulasirsiniz. Unutmayin siz özelsiniz:) dilerim ki evliliginizde ve kendi icinizde huzura kavusursunuz❤️

Konunuz cok güzel takipteyim insallah🥰

Bence hepimiz zaman zaman ayni hissediyoruz ve inisler cikislar yasiyoruz.

Bir tavsiyem tülay kök diye bir pislolog hanim var youtube de :) ben sahsen onu dinleyerek iyi hissediyorum kendimi ve dediklerini yavas yavas uygulayarak:)

Hayirli geceler ve insallah hedeflerinize hayirlisiyla ulasirsiniz. Unutmayin siz özelsiniz:) dilerim ki evliliginizde ve kendi icinizde huzura kavusursunuz❤
Çok teşekkür ederim. Kesinlikle dinleyeceğim.

çok güzel bi konu devamını getirin bence

X