isim konusunda tıkanıyoruz.. lütfen yardım :(

Bubo

🧸
Pro Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
2.165
7.714
Hazan, hazal, hale, hazer, hilal, hümeyra, hüma....
Ama neden illa uyumlu? Bence farkli olmasi daha guzel 😁

Annem iki erkek kardesime T ile baslayan y ile biten isimler koymus. Az kalsin bana da ayni sekilde ( Tülay) bir isim koyacakmis ki vazgecmis ve tamamen ayri bir isim secmis. Eger o ismi koysaydin bunalima girerdim, allah beni korumus derim hep 🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zerosima

Boy:1,58 Güncel:62,4 hedef:57
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Kasım 2014
15.769
18.831
Nazar olabilir hazar nazar :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 643 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.5 Kg. Şimdiki Kilom :62.4 Kg.

hy_patia

Guru
Pro Üye
23 Eylül 2010
2.805
4.290
Her konuda uyuma önem veren insan olsam da size yardımcı olamayacağım, çünkü bir insanın isminin kardeşine uyumlu olması için konulma fikri bana ters geliyor. Ama genel olarak beğendiğim ve şu an aklıma gelen bir kaç ismi yazabilirim(Hazar’a uyumlu mu bilmem ama)

Asya
İnci
Nil
İpek
Rana
Gülce(bence en güzeli bu kızımın adı🤣)

Peynirdelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2013
4.764
8.346
Günaydın kk.
Hazar ismine yakın, uyumlu olacak bir kız ismi önerir misiniz? lütfennnn çıldırma noktasına geldik artık. kız ismi bulamıyoruz. anlamı güzel olan bir isim arıyoruz. en son çareyi buraya yazmakta buldum. şimdi bu da dert mi diyeceksiniz ama bence büyük dert.. çocuk ismiyle büyür, yetişir sonuçta.
fikirlere açığımmm

not: yoksa isimsiz kalcak çocuk
Hazal
Hazel
Pınar
Bahar

Uyumlu olsun dediniz diye
Bence en güzel olanı Hazar Bahar kombini

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
8.173
14.362
Her konuda uyuma önem veren insan olsam da size yardımcı olamayacağım, çünkü bir insanın isminin kardeşine uyumlu olması için konulma fikri bana ters geliyor. Ama genel olarak beğendiğim ve şu an aklıma gelen bir kaç ismi yazabilirim(Hazar’a uyumlu mu bilmem ama)

Asya
İnci
Nil
İpek
Rana
Aynı fikirdeyim. Benim kızların isimleri de uyumlu değil. Uyum olsun diye kendimi sınırlayınca güzel isim seçemedim. Benim kızın adını da yazmışsınız bu arada😂 şunu da ekleyeyim: yani yeni bebeğin de kendi kişiliği olacak, adını abisine uygun şekilde seçmek en baştan sınırlamak olmuyor mu... ama siz bilirsiniz sonuçta, sağlıkla doğsun❤️

Bubo

🧸
Pro Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
2.165
7.714
Son iki dakikadır düşünüyorum bu erkek isimlerini bulamadım 🤔ne ola ki... Tümay mı biri?
Turgay, Tuncay benimkini de Tülay koyacakmis 🤣
Allah beni korumus. 😆
Yanlis anlasilmasin Tulay ismi kotu degil ama uc ismi birlikte okuyunca tuylerim diken diken oluyor 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

jpgrenouille

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
504
1.110

Asya
İnci
Nil
İpek
Rana
bu isimlerin hepsini kullanıyoruz. rana hariç diğerleri ailemizde ve yakın çevremizde var. ve hepsi çok güzel isimler
geçen aya kadar bebeğin ismi asya'ydı.... sonra ablam Asya'dan da vazgeçti. bu gidişle çocuğun adı bebek olarak kalacak :KK70:

Zerosima

Boy:1,58 Güncel:62,4 hedef:57
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Kasım 2014
15.769
18.831

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 643 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :69.5 Kg. Şimdiki Kilom :62.4 Kg.