İsim mevzusu

Gelenek gibi bisey ilk kiz ve erkeklerin ismi kv ve kp in adi buyukler oyle yapmis kucukler yapmazsa olur mu? Sanki hanedan soyu 1. Ali 2. Ali 3. Ali diye gidiyoruz Allah sonumuzu hayir etsin. Tam 4 tane var kp ile 5 tane osmanli hanedaninda yok bu kadar
İyi de sizde öyle bir gelenek yok?

Göktürk 😍 eşimi bi türlü ikna edemiyorum bu isim için o kadar çok istiyorum ki
Göktürk evet guzel ama insanlar zorlanıyor nedense:) özellikle babaanne dede söyleyemiyor:) o yüzden ben kısaca kürşo diyorum😁 ama Göktürk un enerjisi güzel. Bence az daha ugrassaniz ikna olabilir:)

Alamiiiiir, yapamiiiir, koşamiiir derler valla okulda.
Ağır bir gün geçirdim geçmek bilmedi şu gün. Ama sizin şu yorumunuz var ya bana kahkaha attırdı çok sağolun Allah da sizi güldürsün e mi 😃
Konu sahibine gelince eşinize diyin ki soyismi zaten senden geliyor izin ver ismi de benden gelsin. Asla taviz vermeyin alamir nedir😆🙈

bizim de bir tanidigimiz kizinin adini terken selenge koydu. ikisi de oz turkceymis anlamlarini da soyledi ama hatirlamiyorum tabi. cocuk baya mutluydu ya okula falan gidiyordu hatta adi farkli oldugu icin populer falanmis.

bilemedim alamir hic alisildik bi isim degil ama hani olsa da cok cok siritmaz bence. ne sacma isimler var daha.

İkinci ismi verin siz de. Oğlumun adı Göktürk ikinci isim konusunda çok savaştık..en son topu halasına attım bir şekilde, o da Kürşad olsun dedi😂 Göktürk Haşim olacakti yoksa😅😅.. açıkçası ben de baya savaş verdim😁 neyse ki şu an memnunum.. ama ben alamir ismini beğendim, orijinal geldi
İsim çok hoş olmuş.
Üniversiteye gittiğinde reis olarak seçileceğinden emin olabilirsiniz 😂

2 ismi olsun, biri normal insan ismi, siz koyacaksınız onu belli ki.
Çocuğunuz zaten biraz büyüyünce Alamir'i kullanmaz bile.
Acayip güldüm kendimi kısa kısa gece yarısı şu an bebeğim uyanmasın diye😂😂
Allah iyiliginizi versin normal insan ismi😉😁

Göktürk evet guzel ama insanlar zorlanıyor nedense:) özellikle babaanne dede söyleyemiyor:) o yüzden ben kısaca kürşo diyorum😁 ama Göktürk un enerjisi güzel. Bence az daha ugrassaniz ikna olabilir:)
Bizimkinin pis bi inadı vardır o tuttu bak gıcık oldum şimdi 😅 Göktürk Çağan koyacaktık bizde anlaşamadık, Alparslan olacak gibi. Arapça isim istemiyorum ancak bu isimde anlaşabildik pes eden ben oldum 😞

kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
Bunun için en güzel zamanlarınızı neden sıkıntıya sokuyorsunuz ki. Siz ne kadar anasıysanız oda babası çok istemiş belli. Ortak karar verebilirsiniz. Baba olarak alamir koyacaksa sizde bir isim yanına iliştirin her ikinizinde gönlü olsun ve huzurlu geçirin şu zamanlarınızı. Hem bundan sonra ki diyip garantiymiş gibi evet deyip kabullenmeyin sizde bir isim araştırmaya başlayın bence . Naçizane fikrim 🤗

Valla flört ettiğim adam ille babamın ismini koycam dedi soğudum. Bu baba ismi koyma çok ataerkil ve bağnazca geliyor bana. Benim babam yok mu, benimki can değil mi?

Babasının adı da Orhan'mış, kötü bir isim değil ama ne bileyim 5 yaşındaki oğluma da Orhan gel diye seslenmek istemem😊
Benim aptallığım flört ederken kabul etmekti sakin sıcak davranma.
Esımın ailesi şöyle 2. Erkek bebek oldu ya da kız gelinin anne babasının adını koyması bekleniyor niyeyse bu zorunlu degil kendilerinin adını koymak anayasanın değişmez 3 maddesi gibi.
Tabi 2. Oğluma babamın adını koymadım Bi de güzel laf soktum 4 çocuk anne baba adı olsun istediğim ismi koymak için 6 çocuk mu yapıcam dedim kv buz kesti sustu

X