İsim mevzusu

İyi de sizde öyle bir gelenek yok?
Evet bizde yok ve böyle Bi durumun içine düşmek çok sinir bozucu.
Esimle çok severek 6 yılın sonunda zorluklarla evlendik, başımıza taş yağmadığı kaldı zor kavuşmuşken kırmak istemedim. Çünkü o gurur duyuyor anlamsız şekilde böyle çok olunca aaa hepsi babasının adı diye. Öyle yetişmiş ne yazıkki

bizim de bir tanidigimiz kizinin adini terken selenge koydu. ikisi de oz turkceymis anlamlarini da soyledi ama hatirlamiyorum tabi. cocuk baya mutluydu ya okula falan gidiyordu hatta adi farkli oldugu icin populer falanmis.

bilemedim alamir hic alisildik bi isim degil ama hani olsa da cok cok siritmaz bence. ne sacma isimler var daha.
Tergen selenge den sonra Alamir gözüme hoş gözüktü. Yoh serengeti düzlükleri birde ben kendimi marjinal isim sever sanirdim. 😃

İsim çok hoş olmuş.
Üniversiteye gittiğinde reis olarak seçileceğinden emin olabilirsiniz 😂
Hahha ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. Çocuk milliyetçi teşkilat reisi olarak dünyaya gözünü açtı 😅 şaka bir yana umarım ileride ismi başına sorun açmaz,😏 isim hoş ama direkt olarak ailesinin ve kendisinin ideolojik yapısını haykırıyor. Gerçi ismi veya babası ile aynı görüşte olacak diye bir şey yok ama ne bileyim çocuklara is verilirken bunlara da dikkat etmek lazım... Anlatamadım🤷🤷🤷

Bizimkinin pis bi inadı vardır o tuttu bak gıcık oldum şimdi 😅 Göktürk Çağan koyacaktık bizde anlaşamadık, Alparslan olacak gibi. Arapça isim istemiyorum ancak bu isimde anlaşabildik pes eden ben oldum 😞
Başta bizimki de Alparslan'a niyet etti. Ama değiştirdi:) Alparslan da güzel. Alp dersiniz mesela kısaca:) Türkçe isimler güzel. Ablamlari da güzel... Göktürk çağan da fazlasıyla güzelmiş 😍

O değil de konu sahibi eşinize desenize tarihte alamir kim diye bir anlatsın? Ben hiç duymadım. Eşime sordum ki kendisi Türk tarihi ile ilgilidir. O kim diye sordu😅 eğer bilmiyorsak bizim cahilligimiz de yani ne bileyim. Bana itici gelmedi isim ama bir manasi yok. He mir ve alâ ayrı ayrı anlamları var tabi de birlikte ne oluyor onu çözemedim..Altar koysun madem😁 "altarın oğlu Tarkan"daki Altar 😁 madem tarihi bir isim istiyor çok fazla seçenek var. Olmadi siz de açın bakın tarihi isimlere hosunuza giden bir şey olursa önerirsiniz. Ortak noktada buluşun en azından 🤷

bizim de bir tanidigimiz kizinin adini terken selenge koydu. ikisi de oz turkceymis anlamlarini da soyledi ama hatirlamiyorum tabi. cocuk baya mutluydu ya okula falan gidiyordu hatta adi farkli oldugu icin populer falanmis.

bilemedim alamir hic alisildik bi isim degil ama hani olsa da cok cok siritmaz bence. ne sacma isimler var daha.
Yav o da çok fenaymis ☺️ Serengeti düzlükleri gibi... Türkçe isimleri destekliyorum da bu kadarını bünyem kaldırmaz😅

Allahım aşırı saçma ama daha önce duymuştum konya tarafında yapıyorlarmış bunu.
Bolunerek cogaliyorlar sanki,hey Allahim onca guzel isimler varken,her anne,arada babalar heyecanla isim secmek isterken nedir bu moskof eziyeti=/

Sizin beğendiğiniz isimler ne?
Belki de hayalidir o isim ya.
Benim de var aklımda bir isim. Eşimin beğenmeme lüksü yok. 'koyma o eski sevgilimin ismi' de dese diretirim yani:) anne babasının ya da vefat etmiş birinin ismini koymak istese neyse de bence onun isteğine saygı duyun.
Hem yadirganmaz. Ne saçma işler var.
Ben 2 sene çocuklarla caliştim. Rimel adını bile duydum.
Abisi Ömer olan çocuğa Öner demişler mesela.kendini yiyordu çocuk yanlışlıkla Ömer dedikçe 'omer abiimmm ben öneerr' diye :)
Küçük bilmemne diye isim koyan var. Birkaç tane gördüm. Küçük okan, küçük Ahmet gibi.
Arya'lar , dua'lar , yaprak peri'ler...Ares Sadullah 'lar..neler neler.
Yani yadirganmaz bile okula vs başlayınca. Ne isimler var sonuçta,arada kaynar:)
Ayrıca belki cocuk sever. Benim yirmilerinden büyük arkadaşım var urungu.
Turk Tarihinde kursatin ogluymus. Babasınin adı da Kürşat olunca 'hayalim' demiş,koymuş. Sonuç, urungu yani :)) ama çocuk seviyordu. İsmi ona bir popülerlik veriyordu her ortamda. Çok kötü gözle bakma derim ben

Ares Sadullahtan sonra koptum istemsizce güldüm iyiki eşim uyanmadı :halay:

Başka bir Türk hükümdar ismi önerin. Oğuz Kağan olsun mesela. Onun altı oğlu var, isimleri: Dağhan, Günhan, Yıldızhan, Gökhan, Ayhan, Denizhan. Ya da Bilge Kağan olsun deyin bence çok hoş. Tarihten almak istiyorsa Göktürk olsun mesela.
Gun Ay Yildiz,Gok Dag Deniz olarak kodlanmis bu isimler zihnimde,ilkokul siralarina gittim birden:)

Bolunerek cogaliyorlar sanki,hey Allahim onca guzel isimler varken,her anne,arada babalar heyecanla isim secmek isterken nedir bu moskof eziyeti=/
buyuklerin isimlerinin toruna koyulmasina karsiyim. diyelim ki birine koydun.. hepsine koymak nedir.. konyada bir aile gordum kiz torunlar hep serife baska ailede de dudu.. kizlar hep dudu..

buyuklerin isimlerinin toruna koyulmasina karsiyim. diyelim ki birine koydun.. hepsine koymak nedir.. konyada bir aile gordum kiz torunlar hep serife baska ailede de dudu.. kizlar hep dudu..

Ay dayanamadım bu espriyi yapıcam erkeklerede taci koysalarmış... :KK48:

X