İsim mevzusu

Hayır, Alamir diye bir hükümdar varsa bir tek eşiniz mi biliyor onu? Google'da bile çıkmıyor ya. Balamir (Balamber Han) var sadece.
Bence siz arkadaşların dediği gibi Ali Emir koyun. Babası Alamir diyiverir. :KK53:

Aman konu sahibi sakın eşinize o Alamir değil, Balamber Han demeyin...

Aslinda anlami guzel ya..
Iyi komutan anlamina geliyor da bakalim sizin yavru bu fitratta mi olacak..
Kulaga yumusacik geliyor da cok da dalga konusu olur..

Benim eşim de ilerde oğlumuz olursa Nuh Tufan koymak istiyor. Ben istemiyorum. Bakalım nasıl vazgeçireceğim... :kızgın:
Ya Murat Menteş'in Dublörün Dilemması romanındaki baş karakterin adıydı Nuh Tufan. Şizofren bir albinoydu. Afili Filintalar'ın başıydı, Dilara Dilemma'ya aşıktı, en yakın arkadaşı İbrahim Kurban'dı. "Orhan Gencebay çalarken arabadan inilmez kaptan," şeklinde sözleri vardı. Eşiniz o karakterden mi etkilendi?

Hahha ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. Çocuk milliyetçi teşkilat reisi olarak dünyaya gözünü açtı 😅 şaka bir yana umarım ileride ismi başına sorun açmaz,😏 isim hoş ama direkt olarak ailesinin ve kendisinin ideolojik yapısını haykırıyor. Gerçi ismi veya babası ile aynı görüşte olacak diye bir şey yok ama ne bileyim çocuklara is verilirken bunlara da dikkat etmek lazım... Anlatamadım🤷🤷🤷
Allah güzel yazılar yazsın yavrunuza, inşallah bu anlamda istemediği şeyler yaşamaZ. Aynı sorunu biz de yaşadık eşimle. Ben hiç aynı fikirde olmasam da o benim seçtiğim isimlerin siyasi çağrışım yaptığını iddia etti, ilerde dev sol hareketlerine katılır artık diye dalga geçti bir hayli 😂😂😂 orta noktayı bulduk bence ama o bana hala ismin çağrışımlı olduğunu söyler durur😂

Sanırım eşiniz tarihte önemli bir komutan derken şu zattan bahsediyor: Âmir (Fâtımî halifesi) - Vikipedi
Dili İngilizce yaparsanız, Al-Amir olarak yazıldığını görürsünüz.

Eşiniz bana hiç saygı duymuyorsun diyormuş ama sizin istemediğiniz isimde bu kadar direterek o da size saygı göstermiyor ki. Bu iş anne-babanın ortaklaşa bir isim seçmesiyle yapılır. Şu tavır yüzünden asla kabul etmezdim. Alamir kulağa nasıl geliyor diye sorarsanız, nasıl okunuyor, onu bile bilmiyorum ki. =)) A'lar ince mi kalın mı okunuyor mesela?İnce okunuyorsa pek hoş gelmiyor.

Burada bu isim mevzularını okuyunca inanın çok şaşırıyorum. Hamileliğimin başında eşime dedim soyadı sendense adı benden. Seçenekleri 3 e indirdim sordum ona. En beğendiğimi sevdi oda. O kadar. Ailelere sormadık bile, bildirdik sadece. Onlarda çok meraklı değiller zaten. Meraklılarsa da bizim takmayacağımızı bildiklerinden sustular belki. Niye bu kadar dallanıp budaklanıyor bu konular.

Allah güzel yazılar yazsın yavrunuza, inşallah bu anlamda istemediği şeyler yaşamaZ. Aynı sorunu biz de yaşadık eşimle. Ben hiç aynı fikirde olmasam da o benim seçtiğim isimlerin siyasi çağrışım yaptığını iddia etti, ilerde dev sol hareketlerine katılır artık diye dalga geçti bir hayli 😂😂😂 orta noktayı bulduk bence ama o bana hala ismin çağrışımlı olduğunu söyler durur😂
Amin inşallah cümlemizinkini korusun.. hahha merak ett ismini☺️ yakın arkadaşlarımdan biri bana "ismi çok çağrışımlar yapıyor" demişti. Oğlu oldu adını Devrim koydu 😍 bu tarz bir çağrışımi mi var acaba😁

Diretme aklına başka orijinal isim koy mesela manas ... Güzel bir isim en uzun destan yürekli bir adam vs araştır istersen eşinin aklına sokabilirsin begenirsen

Bu şekilde bir isim tesadüfen koyulmamıştır bence zannetmiyorum pek.
Bu yavru büyüyene kadar o reis müessesi kalır mı bilmem ama isimler her daim Kubilay, Kürşad , Mete vb olanlar arasından seçilir 😄
Üniversitede ki o reis bozuntularının bu kadar vasıfsız olmasının sebebi bu demek ki isme göre seçiliyorsa işte 😂😂

Amin inşallah cümlemizinkini korusun.. hahha merak ett ismini☺ yakın arkadaşlarımdan biri bana "ismi çok çağrışımlar yapıyor" demişti. Oğlu oldu adını Devrim koydu 😍 bu tarz bir çağrışımi mi var acaba😁
O kadar değil 😂 Ben Deniz koymayı çok istedim, hadi olmadı Taylan, Çağdaş vs . Ama eşim kazan kaldırdı evde😂😂 Orta yolu bulduk Barış oldu ama eşim hala bu yine öyle isim oldu diyor bence hiç alakası yok ama 😂😂😂

Amin inşallah cümlemizinkini korusun.. hahha merak ett ismini☺ yakın arkadaşlarımdan biri bana "ismi çok çağrışımlar yapıyor" demişti. Oğlu oldu adını Devrim koydu 😍 bu tarz bir çağrışımi mi var acaba😁
O kadar değil 😂 Ben Deniz koymayı çok istedim, hadi olmadı Taylan, Çağdaş vs . Ama eşim kazan kaldırdı evde😂😂 Orta yolu bulduk Barış oldu ama eşim hala bu yine öyle isim oldu diyor bence hiç alakası yok ama 😂😂😂
devrim, deniz, barış bunlar harika isimler 😍😍😍😍😍😍 ileride çocuk sahibi olursam bende bu üç isimden birini seçerim büyük ihtimalle. taylan, özgür, ulaş bunlarda harika .. oğlum olsada isim koysam dedirten isimler resmen 🤣

Ya Murat Menteş'in Dublörün Dilemması romanındaki baş karakterin adıydı Nuh Tufan. Şizofren bir albinoydu. Afili Filintalar'ın başıydı, Dilara Dilemma'ya aşıktı, en yakın arkadaşı İbrahim Kurban'dı. "Orhan Gencebay çalarken arabadan inilmez kaptan," şeklinde sözleri vardı. Eşiniz o karakterden mi etkilendi?

Nuh tufan gemi işte bildiğimiz efsane... sizinkinide bir sorayım bakayım kendisine:kahve:

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış
sırf bu yüzden alamir koymak istiyorsa önce iyice bi araştırın çünkü benim bildiğim alamir diye biri yok. burda herkesin yazdığı gibi balamir var o ada avrupa hun devleti hükümdarı yani önemli zat mı emin değilim :) eşiniz balamir i alamir zannediyo olabilir.

devrim, deniz, barış bunlar harika isimler 😍😍😍😍😍😍 ileride çocuk sahibi olursam bende bu üç isimden birini seçerim büyük ihtimalle. taylan, özgür, ulaş bunlarda harika .. oğlum olsada isim koysam dedirten isimler resmen 🤣
İnşallah nasip olur da koyarsın. Bak Özgür ü unutmuşum uzun bir süre Özgür diye düşündüm ismini sonra Barış oldu 😄

X