İşin İçinden Çıkamadım (Konu Annem)

Yazın boşandım bir tane çocuğum var anaokuluna gidiyor. Eski evden de taşındım yine yakın yerlerde ev tuttum hem okula yakın hem babasına yakın olsun haftasonları git gel yorulmasın çocuk diye düşündüm çünkü babasının arabası yok.
Çocuğa da annem bakıyor Allah razı olsun ben çalışıyorum. Ailemin evi başka ilçede ben başka ilçede annem bende kalıyor babam çalışıyor bekar kardeşim var onlarda evlerinde kalıyor. Ailemle beraber yaşama isteği yok ailemin oraya taşınırsam kiralar çol uçuk iş bulma şansı az hem bu iş yerime uzak.
Sorun şu; annem bende kaldığı için sıkılıp sorun yaratmaya başladı sürekli ben mi bakacağım biraz onlar baksın yoruldum diyor. Geçen ay kendi kendine karar vermiş eve gideceğim dedi hazırlandı gitti 1 haftalığına gitti 2 haftaya uzattı babannesine gönderdim baktılar haliyle. Sonra geldi 2 hafta sonra yine aynı sorun ben eve gideceğim dedi gitti kaldı 1 hafta, çocuk yine babanne baktı. Geleli 1 hafta oldu bu sabahta diyor haftaya ben gideceğim onlarında çocuğu onlarda baksın vs vs sonrası tartışma.
Beni düşünmüyorsan çocuğu düşün dedim düzen kalmaz sabah okula gidiyor babası eve geç geliyor o gelsin diye bekliyor haliyle babannede. Yeni geldin daha 2-3 ay olmadı hemen kaçma dersindesin dedim. Nasıl çözeceğim bu durumu bilmiyorum.

Sabah 6.30 da evden çıkıyorum akşam 6’da evdeyim. Babamla aynı evde yaşamayı sürdürmek istemiyorum tartışma oluyor. Hem babam hiçbir zaman yardım lazım mı diye sormadı? Maaşımın geç yattığı ay oldu söyledim bende maaş almadım dedi. Bunaltıyorlar. Yazıp rahatlamak istedim. Sizler nasıl yol izlediniz acaba?
Annenize bakici olsun diye mi cocuk dogurdun? O da neticede bi insan yaslandi artik yorulmustur dinlenmek istiyordur. Bunu cocugun babasiyla konusup orta yol arayin.

Annenize bakici olsun diye mi cocuk dogurdun? O da neticede bi insan yaslandi artik yorulmustur dinlenmek istiyordur. Bunu cocugun babasiyla konusup orta yol arayin.
Tamam. Kimseye güvenerek doğurmadım tek başıma baktım ama durum değişti nerden bileyim adamın kumar oynadığını. Çalış bakarım demişti annem. Zorlanıyor şimdi haklı evet ama biraz rayına oturtmama izin verselerdi hemen pes ediliyor. Kaynana ile sık görüşmek geriyor beni psikoloji olarak etkiliyor.

Son düzenleme:
Bence barışın yazık cocugada sizede. Bıraz bırıkım yapıp oyle gıdersınız. Hem cocuk hem sız rezıl oluyorsunuz adamda keyfınde
Kumar oynayan adam. Güvenim sevgim yok. Çocuk bu ben birim yapsalar biri bakacak. Ev kira olunca çok birikim olsana yine başa döneriz. Herkes keyfinde zaten

Tamam. Kimseye güvenerek doğurmadım tek başıma baktım ama durum değişti nerden bileyim adamın kumar oynadığını. Çalış bakarım demişti annem. Zorlanıyor şimdi haklı evet ama biraz rayına oturtmama izin verselerdi hemen pes ediliyor. Kaynana ile sık görülmek geriyor beni psikoloji olarak etkiliyor.
orta yol bulamaz misiniz cocuk bakicisi icin maddi istesen? Veya annenlerle konussan? Suan kac yasinda cocugunuz

orta yol bulamaz misiniz cocuk bakicisi icin maddi istesen? Veya annenlerle konussan? Suan kac yasinda cocugunuz
Babası ile konuştum annem sabah gelir okula götürür alır dedi. Sabah 6.30 da evden çıkıyorum. İş saati çok erken sıkıntı. Saati bize uyan başka iş bakacağım yazın, en azından okula ben bırakırım ya da babaannesine. Çünkü evime gelmesi geriyor.

Çocuğa, anne ve bana bakar. Boşanırlarsa yine anne ve bakmak zorunda. Anneniz zaten size bakmış bunca yıl. Artık rahat nefes alma zamanı. Torun sevme zamanı hafta sonlarıdır. Bunu anlayışla karşılamalısınız. Ya bakıcı tutacaksın yada baba evi ne yazık ki:KK43:

Benimde 2 yıla yaklaştı boşanalı. Benim annemde ilk zamanlar kaldı. Hatta bende bununla ilgili konu açmayı düşünüyordum. Benim çocuklarım büyük şükür. Oğlum 2. Sınıf kızım 7.sınıf. bizimde şimdi gitti 1 ay oldu. 15 tatilde gittik saçma sapan bir nedenden benimke tartıştı geldiğimden beri de konuşmuyoruz. O kadar kinci bi insandır ki hatalı kendi olmasına rağmen 2 sefer aradım babam açtı telefonu. Bende babama içimde olanları söyledim bir daha da aramayı düşünmüyorum. Şöyle de bir durum var maddi olarak sürekli destek oluyorum. Özel hastanede ameliyat oldu tamamını ben ödedim. Onun harici de ne zaman ihtiyaçları olsa para yollarım. Ama yok ben aileme yaranamıyorum. Annem her konuda haklı olduğunu düşünen aşırı kinci kendinde hiç suç bulmayan bir insan. Her şeye alınır. 33 yaşındayım hala ondan izinsiz bir şey yapamam. Normalde bayramda ben gidecektim ama vazgeçtim benim burnumdan getirdiler 1 hafta. Bayram sonu da o gelecekti çünkü babanneleri gidecek. Ama çağırmayacağım. Ben çünkü onlara güvenip boşanmadım. Artık çocuklarımla başımızın çaresine bakacağız. Olmazsa yarım gün bi kadın tutacağım. Size de tavsiyem yarım gün bi kadın tutun. Hiç kimseye minnet etmeyin.
Sizinkiler büyükmüş yine. Güvenilecek biri gerekiyor her zaman. Allah kolaylık versin sizede

Sabah 6.30 akşam 18 çalışıp bakıcı parası bile cikartamayacaginiz isinizdense ailenizin olduğu şehre gidip ona göre bir hayat kurmak daha mantıklı değil mi? Ya da çocuğunun uzakta olmasını istemeyen bir babaysa karsilasin bakıcı ücretini de. Başka iş de bakabilirsiniz. İş başlama saati daha uygun olan çocuğun kreş saatine denk bir iş...

Sizin baştan planınız yanlış olmuş, düzeni anneninizin yanında kurucaktınız daha makul saatleri olan iş bulacaktınız en azından 8de başlayan. Baba evinde bir süre idare edip para biriktirir hemde farklı iş seçenekleri bakabilirsiniz çocukta büyümüş olur. Böyle çocuğada yazık bakan anneyede
Bu konudan sonra annem evine geçti eşyalarını(kıyafet) alıp gittti o da haklı tamam. 1 haftadır babaanne bakıyor onda kalıyor akşamları bende geçiyorum oraya uyuyunca eve geliyorum bu 1-2 hafta geç geliyorum babaanne de kalsın dedik. Babaanneside tamam dedi sabah gelirim akşamları eve gelince alırsın dedi.
Babası da barışmak istediğini söylemişti ama adam akıllı konuşma yok sadece barışalım diyor o kadar. Bunları ev mi arsa mı ne vardı biz evliykende vardı biliyorum konu ev para olmadı hiç bende işte o satılmış borçları kapanmış ev alalım ortak olsun barışalım diyor pek sıcak bakamıyorum kumar bağımlısı boşandığınızdan beri annesi ile gidiyor tedaviye düzeleceğine inanmıyorum hiç!
Bugünde yine az konuştuk ikimiz korkularım var güvenim yok barıştık diyelim tekrar başa sarınca ne olacak dedim. O çocuğun ruh halini düşünebiliyor musun dedim.
* Ben barışmaya sıcak bakmayınca; çocuğuda annesi bakıyor ya! Hem çocuğa bakalım hem nafaka mı vereceğim bırak çocuğu annenin evine git dedi. Ben şok. Hala şaşkınım. Siz nasıl insanlarsınız böyle mi düşünüyorsunuz annenle bunları mı konuşuyorsunuz dedim. Anneside öyle düşünüyor o zaman. Ya da bunlar böyle konuştu annesi ile. Ne salağım ya ben hem babasını hem çocuğu düşünüyorum yakın olsun çocuk diyorum. Daha 1 haftada düşüncelere bak.
-Bir arkadaşımda ev için barış sonra ayrılırsın dedi konu asla mal mülk olmadı bende zaten biliyordum o evin varlığını borç ödenir ya sonrası yine oynar yine sorumsuzluk.
Uzun oldu ama içim almıyor daralıyorum hepinizin yorumlarına güveniyorum.

Bence barışın yazık cocugada sizede. Bıraz bırıkım yapıp oyle gıdersınız. Hem cocuk hem sız rezıl oluyorsunuz adamda keyfınde
Bu konudan sonra annem evine geçti eşyalarını(kıyafet) alıp gittti o da haklı tamam. 1 haftadır babaanne bakıyor onda kalıyor akşamları bende geçiyorum oraya uyuyunca eve geliyorum bu 1-2 hafta geç geliyorum babaanne de kalsın dedik. Babaanneside tamam dedi sabah gelirim akşamları eve gelince alırsın dedi.
Babası da barışmak istediğini söylemişti ama adam akıllı konuşma yok sadece barışalım diyor o kadar. Bunları ev mi arsa mı ne vardı biz evliykende vardı biliyorum konu ev para olmadı hiç bende işte o satılmış borçları kapanmış ev alalım ortak olsun barışalım diyor pek sıcak bakamıyorum kumar bağımlısı boşandığınızdan beri annesi ile gidiyor tedaviye düzeleceğine inanmıyorum hiç!
Bugünde yine az konuştuk ikimiz korkularım var güvenim yok barıştık diyelim tekrar başa sarınca ne olacak dedim. O çocuğun ruh halini düşünebiliyor musun dedim.
* Ben barışmaya sıcak bakmayınca; çocuğuda annesi bakıyor ya! Hem çocuğa bakalım hem nafaka mı vereceğim bırak çocuğu annenin evine git dedi. Ben şok. Hala şaşkınım. Anneside öyle düşünüyor o zaman. Ya da bunlar böyle konuştu annesi ile. Ne salağım ya ben hem babasını hem çocuğu düşünüyorum yakın olsun çocuk diyorum. Daha 1 haftada düşüncelere bak.
-Bir arkadaşımda ev için barış sonra ayrılırsın dedi konu asla mal mülk olmadı bende zaten biliyordum o evin varlığını borç ödenir ya sonrası yine oynar yine sorumsuzluk.

* Ben barışmaya sıcak bakmayınca; çocuğuda annesi bakıyor ya! Hem çocuğa bakalım hem nafaka mı vereceğim bırak çocuğu annenin evine git dedi. Ben şok. Hala şaşkınım. Anneside öyle düşünüyor o zaman. Ya da bunlar böyle konuştu annesi ile. Ne salağım ya ben hem babasını hem çocuğu düşünüyorum yakın olsun çocuk diyorum. Daha 1 haftada düşüncelere bak.

Kumar bagimliligi olan biri ile barismayin zaten.
Tum yorumlari okumadim.
Nafaka almiyormusunuz?
Annelise gelince. Bakmak zorunda degil. Her iki taraf icinde zor. Saatleri farkli olan is bulmak en mantiklisi

Ayrica cocugunuza uzuldum. Dogru duzgun duzen yok

* Ben barışmaya sıcak bakmayınca; çocuğuda annesi bakıyor ya! Hem çocuğa bakalım hem nafaka mı vereceğim bırak çocuğu annenin evine git dedi. Ben şok. Hala şaşkınım. Siz nasıl insanlarsınız böyle mi düşünüyorsunuz annenle bunları mı konuşuyorsunuz dedim. Anneside öyle düşünüyor o zaman. Ya da bunlar böyle konuştu annesi ile. Ne salağım ya ben hem babasını hem çocuğu düşünüyorum yakın olsun çocuk diyorum. Daha 1 haftada düşüncelere bak.
Barışmak gibi bi hata yapma zaten gerçi o hata olmaz enayilik olur bu saatten sonra. Tekrar düzen kur bu konuşmaların olduğu iyi olmuş bir bakıma annenin yakınında ev bak yada bir süre beraber yaşayın çocuğu yatılı bırakmakta iyi olmuyor sağda solda kalıyor düzen olmuyor. Annenin yakınında çok rahat edersin hele çocuk büyüdüğünde bakmasıda kolaylaşır boşuna zorluk çekiyosun üstüne bide eş ailesi ile muhattapsın. Çocuğunu torununu düşünen insanlar ellerine bir para geçiyosa çocuğa mal verir 18yaşa kadarda kimse dokunamaz. Bu tempoda en çok hırpalanan çocuklar oluyor çocuk için 1-2sene ailenizle kalın bence kenara parada koyarsınız

Barışmak gibi bi hata yapma zaten gerçi o hata olmaz enayilik olur bu saatten sonra. Tekrar düzen kur bu konuşmaların olduğu iyi olmuş bir bakıma annenin yakınında ev bak yada bir süre beraber yaşayın çocuğu yatılı bırakmakta iyi olmuyor sağda solda kalıyor düzen olmuyor. Annenin yakınında çok rahat edersin hele çocuk büyüdüğünde bakmasıda kolaylaşır boşuna zorluk çekiyosun üstüne bide eş ailesi ile muhattapsın. Çocuğunu torununu düşünen insanlar ellerine bir para geçiyosa çocuğa mal verir 18yaşa kadarda kimse dokunamaz. Bu tempoda en çok hırpalanan çocuklar oluyor çocuk için 1-2sene ailenizle kalın bence kenara parada koyarsınız
Onları anlamıyorum artık. Çocuğa Babaannesi yanında 1-2 defa demiştim babana söyle alsın … (ne lazımsa o) hemen diyor babaannesi, annesi de çalışıyor gülüyor sürekli ben alıyorum zaten babası ne almış bu zamana kadar dedim. Yani düşünce yok

Kumar bagimliligi olan biri ile barismayin zaten.
Tum yorumlari okumadim.
Nafaka almiyormusunuz?
Annelise gelince. Bakmak zorunda degil. Her iki taraf icinde zor. Saatleri farkli olan is bulmak en mantiklisi

Ayrica cocugunuza uzuldum. Dogru duzgun duzen yok
Nafaka var çocuk için 6.500

Onları anlamıyorum artık. Çocuğa Babaannesi yanında 1-2 defa demiştim babana söyle alsın … (ne lazımsa o) hemen diyor babaannesi, annesi de çalışıyor gülüyor sürekli ben alıyorum zaten babası ne almış bu zamana kadar dedim. Yani düşünce yok
Zorla bir şeyleri yaptıramazsınız emin olun çocuklar bunu çok hissediyor bu enerji onları etkiliyor siz çocuğunuzun menfaatine uygun olana bakın, bi orda bi burda olmaz çocuk

Zorla bir şeyleri yaptıramazsınız emin olun çocuklar bunu çok hissediyor bu enerji onları etkiliyor siz çocuğunuzun menfaatine uygun olana bakın, bi orda bi burda olmaz çocuk
Teşekkür ediyorum. Yaşayarak doğru düzeni bulacağım demekki. Bencilde olmak lazım sanırım. Aman çocuk babadan uzak olmasın diye mevzular başka yerlere gidiyor

X