İşin İçinden Çıkamadım (Konu Annem)

Teşekkür ediyorum. Yaşayarak doğru düzeni bulacağım demekki. Bencilde olmak lazım sanırım. Aman çocuk babadan uzak olmasın diye mevzular başka yerlere gidiyor
Turk babalar sanki anneler gibi dusunmuyor.
Ayrilinca bir baska kafada oluyorlar sanki. Siz cocuk icin iyi ve dogru olan babaya yakin olsun istediniz. Adamin pek umrunda degil herhal

Turk babalar sanki anneler gibi dusunmuyor.
Ayrilinca bir baska kafada oluyorlar sanki. Siz cocuk icin iyi ve dogru olan babaya yakin olsun istediniz. Adamin pek umrunda degil herhal
Çocuk bugün hep beraber gezmek istedi aradım gel dedim tekrar uyumuş sabah sonra arıyor sinirlenmiş yorgunum siz gidin benimle ne işiniz var diyor tamam dedim senden hiçbir halt olmaz dedim kapadım sonra da arıyor bekleyin diye geldi. Gelsen ne olurla artık

Teşekkür ediyorum. Yaşayarak doğru düzeni bulacağım demekki. Bencilde olmak lazım sanırım. Aman çocuk babadan uzak olmasın diye mevzular başka yerlere gidiyor
babanın babalık yapası varsa çocuk fizanda olsa yine yapar siz yakın uzağı düşünmeyin çocuk için en iyi nasıl olur ona bakın, tek bir düzeni olsun babası ona uysun olması gereken bu

Öğleden sonra yarım günlük özel bir anaokuluna yazdırma şansınız yok mu? Fiyatlar nasıl bilmiyorum ama.. Evim iş yerime yakın yazmışsınız 06.30 da evden çıkıyorsanız 07.00 de işe başladığınız varsayıyorum sizin için çok yorucu değil mi günde 11 saat çalışmak çocuğunuzla ne ara vakit geçirebiliyorsunuz?
Sizi anlıyorum ayaklarınızın üzerinde durup, çocuğunuzla hayat kurmak istiyorsunuz ancak şartlarınız çok müsait görünmüyor. Baba evine dönmek istemiyorsunuz, anneniz çocuğunuza baksın istiyorsunuz, anneniz olmazsa eski kv baksın bari diyorsunuz, babası duruma laf edince yediremiyorsunuz… Her ne kadar istemeseniz de baba evine geçip belli bir süre para biriktirip öyle ayrı eve çıkmak en mantıklısıymış aslında bana göre. Kimseye muhtaç olmayayım derken eski kayınvalideye kadar muhtaçsınız şu durumda.

Yazın boşandım bir tane çocuğum var anaokuluna gidiyor. Eski evden de taşındım yine yakın yerlerde ev tuttum hem okula yakın hem babasına yakın olsun haftasonları git gel yorulmasın çocuk diye düşündüm çünkü babasının arabası yok.
Çocuğa da annem bakıyor Allah razı olsun ben çalışıyorum. Ailemin evi başka ilçede ben başka ilçede annem bende kalıyor babam çalışıyor bekar kardeşim var onlarda evlerinde kalıyor. Ailemle beraber yaşama isteği yok ailemin oraya taşınırsam kiralar çol uçuk iş bulma şansı az hem bu iş yerime uzak.
Sorun şu; annem bende kaldığı için sıkılıp sorun yaratmaya başladı sürekli ben mi bakacağım biraz onlar baksın yoruldum diyor. Geçen ay kendi kendine karar vermiş eve gideceğim dedi hazırlandı gitti 1 haftalığına gitti 2 haftaya uzattı babannesine gönderdim baktılar haliyle. Sonra geldi 2 hafta sonra yine aynı sorun ben eve gideceğim dedi gitti kaldı 1 hafta, çocuk yine babanne baktı. Geleli 1 hafta oldu bu sabahta diyor haftaya ben gideceğim onlarında çocuğu onlarda baksın vs vs sonrası tartışma.
Beni düşünmüyorsan çocuğu düşün dedim düzen kalmaz sabah okula gidiyor babası eve geç geliyor o gelsin diye bekliyor haliyle babannede. Yeni geldin daha 2-3 ay olmadı hemen kaçma dersindesin dedim. Nasıl çözeceğim bu durumu bilmiyorum.

Sabah 6.30 da evden çıkıyorum akşam 6’da evdeyim. Babamla aynı evde yaşamayı sürdürmek istemiyorum tartışma oluyor. Hem babam hiçbir zaman yardım lazım mı diye sormadı? Maaşımın geç yattığı ay oldu söyledim bende maaş almadım dedi. Bunaltıyorlar. Yazıp rahatlamak istedim. Sizler nasıl yol izlediniz acaba?
Anneler bile bazen bencil olabiliyor.Benim annem SGK ödeme vaadim ile memleketten evini bırakıp babamla birlikte benim yanıma 12 saat uzağa gelip 3.5 yıl baktı oğluma.Mecbur olmasa o da gelmezdi.Su dünyada kimseden bir şey beklememek lazım bunu çok iyi öğrendim.

Anneniz bakmak zorunda değil diyenleri de anlamıyorum. Evladım zor durumda ve ona bu durumda yardım edemeyeceksem ne zaman edeceğim? Üstelik evladımın tüm düzeni değişmiş, ben de bakarım diye söz vermişim. Üstelik bebek de bakmıyor, kocaman çocuk. Aile olmak tam olarak böyle bir şey değil mi?
Anneniz dayanabileceğiniz bir duvar değil maalesef:KK43: bu sebeple siz onların evine gitseniz de şikayet edecektir, size o evde yaşamak zor gelecektir. inşallah karşınıza size destek olabilecek insanlar çıkar. Ama bu yıl kayınvalideye bırakıp oradan alın derim, seneye zaten ilkokul etüt derken işiniz daha kolaylaşır inşallah

Onları anlamıyorum artık. Çocuğa Babaannesi yanında 1-2 defa demiştim babana söyle alsın … (ne lazımsa o) hemen diyor babaannesi, annesi de çalışıyor gülüyor sürekli ben alıyorum zaten babası ne almış bu zamana kadar dedim. Yani düşünce yok

annesi çalışıyor veya çalışmıyor, babası alacak tabii.. Bunu en çok kendisi söylemesi gerek.
Herkesin kendi evladını kayırmasına ifrit oluyorum.
Ama kız tarafı 'aman kızımın yuvası yıkılmasın, sabırla hareket etsin' diye sebat ettikçe, erkek tarafına bir gün doğuyor.
gelin hanımın etinden, sütünden, yününden faydalanalım, hazır elinden geliyor, her işi yapıyorken.
Yapmayın kardeşim. Elinizden geliyor diye her şeyi yapmak mecburiyetinde değilsiniz.

Anneniz bakmak zorunda değil diyenleri de anlamıyorum. Evladım zor durumda ve ona bu durumda yardım edemeyeceksem ne zaman edeceğim? Üstelik evladımın tüm düzeni değişmiş, ben de bakarım diye söz vermişim. Üstelik bebek de bakmıyor, kocaman çocuk. Aile olmak tam olarak böyle bir şey değil mi?
Anneniz dayanabileceğiniz bir duvar değil maalesef:KK43: bu sebeple siz onların evine gitseniz de şikayet edecektir, size o evde yaşamak zor gelecektir. inşallah karşınıza size destek olabilecek insanlar çıkar. Ama bu yıl kayınvalideye bırakıp oradan alın derim, seneye zaten ilkokul etüt derken işiniz daha kolaylaşır inşallah
Amin amin canım inşallah. Evde nasıl bir konu dönüyorsa adam bana diyor çocuğa Hem bakacağım hem paramı vereceğim sana (annesi bakıyor ya) bırak çocuğu annenin evine git diyor. Öylesine söylenecek bir cümlede değil bu bariz belli konuşulmuş konu geçmiş.

Amin amin canım inşallah. Evde nasıl bir konu dönüyorsa adam bana diyor çocuğa Hem bakacağım hem paramı vereceğim sana (annesi bakıyor ya) bırak çocuğu annenin evine git diyor. Öylesine söylenecek bir cümlede değil bu bariz belli konuşulmuş konu geçmiş.
rasbag rasbag
Ailesi tarafından yönlendirildiğini düşünüyorsunuz. Olabilir. Çok bıçak sırtı bir durum. kayınvalideniz, ona torununu bırakıp işe gitmenizi fırsat bilerek, durumu kendi lehine çevirmezse iyi olur. Torunu için çalışıyorsunuz neticede.
Ya da oğlunu çeksin kenara konuşsun. Çocuğunuz daha çok küçük. Anneden ayrılmaması gerekir.
işiniz zor. Allah yardımcınız olsun. Çocuğunda belli düzeni olması önemli.
Bir süre nafaka ile geçinseniz, evden yemek siparişi filan yaparak, çocuğunuzu biraz büyütseniz.
Yani B planı gerek size. Yoksa kocanız hiç yapıcı gelmedi, sizi köşeye sıkıştırabilir.

rasbag rasbag
Ailesi tarafından yönlendirildiğini düşünüyorsunuz. Olabilir. Çok bıçak sırtı bir durum. kayınvalideniz, ona torununu bırakıp işe gitmenizi fırsat bilerek, durumu kendi lehine çevirmezse iyi olur. Torunu için çalışıyorsunuz neticede.
Ya da oğlunu çeksin kenara konuşsun. Çocuğunuz daha çok küçük. Anneden ayrılmaması gerekir.
işiniz zor. Allah yardımcınız olsun. Çocuğunda belli düzeni olması önemli.
Bir süre nafaka ile geçinseniz, evden yemek siparişi filan yaparak, çocuğunuzu biraz büyütseniz.
Yani B planı gerek size. Yoksa kocanız hiç yapıcı gelmedi, sizi köşeye sıkıştırabilir.
Maalesef öyle geçim zor ev kira faturalar var mutfak masrafı var ekstra ihtiyaçlar var çocuk kıyafetler pahalı bilirsiniz. Başka planlar düşünüyorum evet.

X