Tuvalet Eğitimi Islak mendil dikkat!

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
bende ilk uni nin yendidoğan mendillerini kullanıyodum şimdi johnsons baby kullanıyorum... artık napsam vicdan azabı çekiyorum ya.. sebze yemeği yapıyorum sebzeler hormonlumu, milupanın gece tahılını ve devam sütünü veriyorum içinde katkı maddesi varmı zararlımı şimdide bu mendiller çıktı... insaların sağlığıyla oynayan, zararsız diye yalan söyleyen tüm bu üçkağıtçıları Allah bildiği gibi yapsın...

bebişim 2.5 aylık.. ıslak mendili bi gün 3-4 kez o da yolculukta kullandım.. onun dışında gazlı bez ve ılık su kullanıyorum.. gazlı bez stoğu yapıyorum.. ilerde pamuğa da geçebilirim pamuk kalıntı bırakıyor mu?

ıslak mendil mi bır daha asla..
ıyı dıye kullandıgım molfix ıslak mendıl maalesef oglumda allerjık egzamaya neden oldu.:eek:klava:kafamçokkarıştı

Buyuk konusmayimda ac kalirim yine adi bi marka almam pisik yaparmiyim onun minik minik poposunu,,,2.ayinda 5 paket aldim tavsiye uzerine hemen kizartti,oylece duruyo koltugu siliyorum lekeyi cokk iyi cikariyo icindeki zararli guclu madde neyse artik :eek:klava::eek:klava:

Kızlar bebekler için üretildiği söylenen yağ, losyon, şampuan, ıslak mendil, krem ne varsa hepsi kimyasal bombası gibi ve kansorejen!
Annelerimiz anneannelerimiz bizleri büyütürken ne yapmış nasıl yapmış lütfen onları öğrenin, onları uygulayın. Hasta, kısır, zayıf, dayanıksız bir nesil yetişmesine ellerimizle sebep olmayalım, evlatlarımızı bu ateşin içine atmayalım. Geleceğimiz onların ellerinde!
:eek:lmaz:

neye elimizi sürsek zararlı diyolar napıcaz bilemiyorum. bende oğluma kullandım hep iyi bi marka olmasına dikkat ettim sanırım bi dahaki bebişte pamuk kullanıcam. ama ne yaparsak yapalım hayatımızın bi yerinde var bu mendiller....

na kadar aza indirirsek karımıza olur sanırım

Ben ıslak mendillerin zararlı olduguna inanmıyorum arkadaslar.
yani bildik güvenilir markalardan tabiiki şaşmamak gerek.

off ya siinirm çok bozuldu şimdi:KK43:(
bizde kaç aydır ıslak mendil kulllanıyoz...gazlı beze geçmeye karra verdim
toplu halde almam lazım biyerlerden

Ben de ilk günden beri kullanıyorum ıslak mendil bişey olmadı ama bence sebebi pampers marka kullanmış olmamdandır diye düşünüyorum sensitive olandan.

Uni baby yenidoğan kullanıyorum.Bence bu markanın zararı yok.Çünkü içeriği su ve pamuk.Kızım 17 aylık doğduğundan beri güvenerek kullanıyorum.

kullanıyorum, ama en kalitelisini alıyorum.. Sonuçta ağzını sildiğim bile oluyor.. Pamuğun bile içine katılan maddeleri öğrendikten sonra çaresiz kaldım artık.. bir ıslak mendil neden TR de o kadar pahalı, onu da ayrıca merak ediyorum tabi :umursamaz:

Ben de ilk günden beri kullanıyorum ıslak mendil bişey olmadı ama bence sebebi pampers marka kullanmış olmamdandır diye düşünüyorum sensitive olandan.

ben de bebegim dogmadan once pampers sensitive almistim,gerci kullanmadim,hastanede yalnizca su ve pamukla temizle demislerdi.
ben de oyle yapiyorum.mothercare-den pamuk aldim kalinti birakmiyor,suyu da daha guzel cekiyor ve kaynatilmis suyla siliyorum.cok sukur simdilik pisik filan yok.ayrica her altini actigimda havalandiriyorum bir 5 dk.yikadiktan sonra da kaynatilmis,aycicegi yagigla siliyorum poposunu ve tum bukuslerini.

benim kızım 2 yasında ve dogdugundan beri çiş de yapsa kaka da yapsa altını yıkıyorum.. sadece dısarıdaysam unibaby kullanıyorum.. hatta ben alıştıgım için mi bilmiyorum bana ıslak mendille temizlemek cok zor geliyo.. suyun altında güzelce yıkıyorum sonra bi de eger kaka yaptıysa kendi sabunuyla sabunluyorum, mis gibi oluyo.. artık her evde sıcak su var.. bence yıkayın mis gibi.. dogdugunda da halaları bakım setleri almışlardı yurt dışından.. hiç birini sürmedim.. kendime kullanıyorum.. onun teni zaten kusursuz bakıma ihtiyacı yok ki.. en güzel bakım bence sık sık banyo yapmak.. biz kışın bile gün aşırı banyo yapıyoruz ve maşallah kızım çok nadir hastalanır. hatta hastalanınca hemen banyo yapıp yatırırım..

Ben ilk 6-7 ay suda ıslatılmış pamukla sildim sonra hareketlenince pratik olma açısından mecburen kullanmaya başladım ama uni bayb yeni doğanını kulandım şu an 18 aylık genelde yıkıyorum altını bezini değiştirince ama yıkayamadığım durumlarda mecbur kalınca yada dışarıdaysam ellerini uni baby ile siliyorum hala yeni doğanını kullanıyorum bilmiyorum içeriğinde sadece suyla ıslatılmış pamuk yazıyor umarım doğrudur ama sanırımda doğru çünkü diğer ıslak mendiller gibi yoğun yapış yapış hiç birşey yok nede köpüren sabun cinsi.Bence mecbur kaldığınız yerlerde uni bayb nin yeni doğanını tavsiye ederim

Unibaby yenidoganda bile icindekilere baktiginzda potassium sorbate dye bi kmyasalla karsilasiyosunuz bakteri olusumunu engellemek icin kullaniliyomus zararsizmis..umarim oyledir..bnde ilk aylarda cahillikten her markadan islak mendil kullandim suan 3 aylik unibaby yenidogana gectim bi de dalinin ve eccobaby nin mendilini paketinden cikarip bi gece suda bekletip baska bi kapakli kaba koyup oyle kullaniyorum umarim kimyasalindan arindirabiliyorumdur suda bekleterek ...

X