Islam medeniyetinin cocugu bati uygarligi!

kk nın bu bölümde fikir birliği içinde olması ne güzel:)

Şimdilerde Işık Doğu'dan yükselir adlı bir kitap okuyorum. Müslüman bilim adamları anlatılıyor.
Düşünsenize ilk katarakt ameliyatı, trigonometri, astronomi, ''Hastalıklar insandan insana tohumlar yoluyla bulaşır.'' deyip mikropların varlığına değinen Akşemseddin, Ali Kuşçu, Behram Kurşunoğlu ve daha niceleri....
İnanın yakın tarihte bile bilim adına gelişmeler kaydeden o kadar çok bilim adamımız var ki. Örneğin Cumhuriyet Döneminden sonra sanırım, Türklere ait ilk uçağı yapan adam Vecihi Hürkuş. Bu adam bir dahidir ama ne yazık ki filmlerde bile Vecihi adıyla anca dalga geçilmiş :KK31:
Beyin cerrahımız Gazi Yaşargil. Nasada görev yapan Feryal Özel...
Ve bu bilim adamlarının hepsi ülkemizde çalışma olanağı bulamamış, yurtdışında hizmet eden bilim adamları...
Ne diyeyim ki, ülkemiz için büyük kayıp bunlar.

Son düzenleme:
kk nın bu bölümde fikir birliği içinde olması ne güzel:)

Seni görmek ne güzel Elif im:)

Evet konusulmasi ve üzerinede kafa yorulmasi gereken konular bunlar ama biz ülke olarak bu konularin cok uzagindayiz.
Varsa catisma yoksa taraf olma.
Bir arpa boyu yol katedilmiyor bu yüzden!

Bu zaten yüzyıllardır böyleydi de Dünyada belli çevreler tarafından belirli bir tarih yaratıldı ve tüm dünya ülkelerine aynı tarih dayatılıyor.
Halbuki biraz okuyan bir insan bunun böyle olmadığını ,dünya tarihini Müslümanların şekillendirdiğini görebilirler..
KUR'AN ın şifreleri diye bir kitap okumuştum .
O kitabı okuyunca aslında çok büyük bir nimet sandığımız bilimin KURANDA öyle güzel anlatıldığı ,en ince ayrıntısına kadar bilimsel verilerin insanoğluna sunulduğunu gördüm ki ,bir kez daha şaşırdım.
Ama bunlara şaşırmak yetmez ,hala daha millet olarak kimliğimizde Müslüman yazmasına rağmen kendi Kitabımıza ,Müslüman kardeşlerimize hayat hakkı tanımayan bir kitleye sahibiz..
Bu yüzden bizim KUR'AN'I çözümleyerek bilimsel gerçeklere ulaşmamız ,sanırım ışık hızıyla uzaya çıkmamız kadar imkansız bir durum :KK14:

Bu zaten yüzyıllardır böyleydi de Dünyada belli çevreler tarafından belirli bir tarih yaratıldı ve tüm dünya ülkelerine aynı tarih dayatılıyor.
Halbuki biraz okuyan bir insan bunun böyle olmadığını ,dünya tarihini Müslümanların şekillendirdiğini görebilirler..
KUR'AN ın şifreleri diye bir kitap okumuştum .
O kitabı okuyunca aslında çok büyük bir nimet sandığımız bilimin KURANDA öyle güzel anlatıldığı ,en ince ayrıntısına kadar bilimsel verilerin insanoğluna sunulduğunu gördüm ki ,bir kez daha şaşırdım.
Ama bunlara şaşırmak yetmez ,hala daha millet olarak kimliğimizde Müslüman yazmasına rağmen kendi Kitabımıza ,Müslüman kardeşlerimize hayat hakkı tanımayan bir kitleye sahibiz..
Bu yüzden bizim KUR'AN'I çözümleyerek bilimsel gerçeklere ulaşmamız ,sanırım ışık hızıyla uzaya çıkmamız kadar imkansız bir durum :KK14:

Yüzyıllardır yaratılan ve dayatılan bu tarihe -biraz okuyan ve bu tespitleri yapabilen biri olarak- yön verme çalışmasında bulunabilirsiniz. Buna katkı koymayı düşünmez misiniz? Hem insanlar aydınlanmış ve doğruya ulaşmış olur böylece.

-Millet olarak müslüman kardeşlerimize hayat hakkı tanımayan kitle- ise ne kadar tüyler ürpertici, o konuda da mutlaka bir çözüm üretilmeli, bu çok ciddi bir mesele, bir an evvel çözülmeli, Ne demek müslüman kardeşlerimizin hayat hakkı tanınmaması !

KUR'AN'I KERİM'İ evimizin en güzel köşesine asmakla yada cenazelerimizde ,mezarlık ziyaretlerizde okumakla ne kadar ondan faydalanabilizki ?

..PEYGAMBER EFENDİMİZE (as)bir mucize olarak inan KUR'AN'I KERİM ,hala bizlerede iniyor, onu anlayarak okuyup ,yaşamakla hayatımızda ..

mucize kitabımız raflarda durmakdan, ölülere okunmakdan çok gönüllere zuhur etmeli hayatımızda can bulmalı inşallah ...:KK16:

Yüzyıllardır yaratılan ve dayatılan bu tarihe -biraz okuyan ve bu tespitleri yapabilen biri olarak- yön verme çalışmasında bulunabilirsiniz. Buna katkı koymayı düşünmez misiniz? Hem insanlar aydınlanmış ve doğruya ulaşmış olur böylece.

-Millet olarak müslüman kardeşlerimize hayat hakkı tanımayan kitle- ise ne kadar tüyler ürpertici, o konuda da mutlaka bir çözüm üretilmeli, bu çok ciddi bir mesele, bir an evvel çözülmeli, Ne demek müslüman kardeşlerimizin hayat hakkı tanınmaması !

herkes ezbere bir hayat yaşadığı için burada paylaşsam da hiçbir anlamı yok ,herkes nasılsa bildiğini okuyor ..
öğrenmek isteyen açar okur ,bizim ülkemizde herşey ezbere olduğu gibi insanların tarih öğrenme arzusu da yok ,öteden beriden duyduklarıyla bir hayat sürdürüyor çoğu insan ..
siz Türkiyede yaşamıyorsunuz sanırım ,28 Şubat sürecinde de Türkiyede değildiniz sanırım?
O yüzden bu konuyu sizinle tartışmak yersiz ..

herkes ezbere bir hayat yaşadığı için burada paylaşsam da hiçbir anlamı yok ,herkes nasılsa bildiğini okuyor ..
öğrenmek isteyen açar okur ,bizim ülkemizde herşey ezbere olduğu gibi insanların tarih öğrenme arzusu da yok ,öteden beriden duyduklarıyla bir hayat sürdürüyor çoğu insan ..
siz Türkiyede yaşamıyorsunuz sanırım ,28 Şubat sürecinde de Türkiyede değildiniz sanırım?
O yüzden bu konuyu sizinle tartışmak yersiz ..

Merhaba

Tartışmak, güzel bir şeydir.

İnsanı geliştiren en önemli araçtır.

Ama;

Aması var işte.

Tartışma kavramı, tartışma anlamı, tartışma biçimi ve tartışma kültürü, hakkettiği biçimde yerini bulursa, ancak o zaman gerçek bir tartışma halini alır.

O sebeple, tartışabilmemiz bence mümkün görünmüyor.

Ayrıca; Sanıp, sanıp, üstüne -o yüzden bu konuyu benimle tartışmanın yersiz olduğu hükmünü- vermişsiniz bir de... :)

Oysa, isteseniz de benimle tartışamazsınız zaten, buna asla müsaade etmem...

Mesajınıza yanıt verirken farkettim,

Olsa olsa, güzel bir hamilelik süreci ve sağlıcakla yavrunuzu kucağınıza almanızı, tüm bebekler ve çocuklar için olduğu gibi, sizin yavrunuz için de özgür, adaletli ve güzel günlerde yaşaması dilek ve temennilerimi yazabilirim ancak...

X