Bebek Beslenmesi iştahsız bebegım ıcın ne yapabılırım ???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar bebegım 2 gun sonra 4 aylık oluyor suan 6,5kg ama son bır haftadır sutum yok denecek kadar az hatta bazen hıc cıkmadıgı bıle oluyor napıcagımı sasırdım
aptamıl sma verdık ogurup yemıyor bıbaronu da dısını kasımak ısın kullanıyor agzına alıp ıtıyor tekrar alıyor bu sekılde oynuyor ama ıkı damla yuttugunda hemen ogurmeye baslıyor
dr konustum muhallebı ver dedı onu da yemedı benım iştahsız oglum
mulıpayı aradım anlattım ıcıne elma suyu koy dedıler oylede yaptım yemedı
yemedı yemedı yemedııı
ne yapacagımı sasırdım kaldım aclıkdan aglıyor ıllada meme ıstıyor keske olsadaa verebılsem aglamakdan helak oluyor ac oldugu için
elımden hıc bısey gelmıyor
4,5 lıtreye cıkardım ıctıgım suyu yemedıgım hıc bısey yok denecek durumda
bu arada oncesınde de bır ogun yemek yemeyım yıne olmazdı sutum
yemem duzenlı kupa bardaklarla bıtkı cayları ıcıyorum rezene anne cayları nane cayı vs
yokk cıkmıyor guzel sutum
ne yapabılırım benımle aynı durumu yasamıs annlerın yardımlarını beklıyorum...
:a015:

benim kızımda tatlı kaşık maması yemez başlarda aptamil bebelcta içmedi

mama olarak giugoz mama var nestlenin onu içti dene istesen

yoğurt mayala yedir ama ekşi olmasın dikkat et yoksa yemez

patates havuç pirinç ile sebze çorbası yap yedir yemezse içine yoğurt koy öyle dene

meyve suyu sık elma mesela dene bakalım

yoğurdun içine bebe bisküvisi koy ez dene

elma suyune biskivi kor ez dene

ahhhh benimkide yemezdi şimdi daha iyi ama çok iştahsız bebek zor

olmadı biberonu uyurken ver

cok tesekkur ederım
umarım buyudugunde de boyle olmaz :KK43:
tarıflerını deneyeyım bırde umarım sever bırını

cok tesekkur ederım
umarım buyudugunde de boyle olmaz :KK43:
tarıflerını deneyeyım bırde umarım sever bırını

inşallah canım ama canını sıkma ek gıdaya geçiş dönemi sorunlu bir dönemdir herkes birçok sorun yaşıyor inşallah kısa zamanda toparlanır alışır

arkadaşlar benimde oğlum haziranın 4 de 4 aylık olacak sütüm var ama eskisi gibi dolu dolu değil oğlum daha çok emmeye başladı maşallah kilosu boyu iyi ama doymuyordamı bu kadar sık emiyor diyorum emzik gibi hiç çıkarmıyor göğsümü acaba ek gıdaya başlasamm ıbaşlarsam neyi ne kadar verebilirim ikinci çocuğum ama sanki ilk gibi acemilik çekiyorum :KK43: ne dersiniz ne yapıyım

X