İştahsızlık ve mide bulantıları

cyslan

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
91
211
30
Merhaba arkadaşlar
28 haftalık gebeyim. İlk 18 haftam felaketti hiç bişi yiyemedim ve kusmaktan başka bir şey yapmadım. Kusmam bitti şükürler olsun ama istahsizligim kaldı. Hiç bir şey yemek istemiyorum. Akşam yemekleri bana zulüm hiç bişi istemiyorum çocuk gibi bişi oldum.

Sanki bogazimda migdem var. Öksürsem cikiverecek gibi yediğim bir kaç lokma. Lanet olsun bıktım artık. Sağ salim doğurmak istiyorum.

Şimdi size sorum sanki bu bende ömür boyu kalacakmış gibi geliyor. Benim psikolojim mi bozuldu sizce? Sizin de öyle oldu mu ? Yemek yemeyi çok özledim. Açlıktan ağlamak istiyorum. Doğumdan sonra düzelecek miyim? Hep böyle olmayacak değil mi ?

emin ol geçecek ben daha 9. haftadayım bulantım çok fazla ama stres yapmamaya alışmaya çalışıyorum. yemek yerken resmen ağlayarak yiyorum bulantıdan. yemek dediğimde hep kuru şeyler. sürekli kilo veriyorum su bile içemiyorum ama geçecek. geçici bir süreç bu hasta değiliz. bana da hastayım gibi geliyor ama hepsi düzelecek. kafanı dağıtacak şeyler yapmaya çalış biliyorum çok zor. ama dene en azından. doktorum şey demişti “sandığından daha güçlüsün annelere hiç bişey olmaz”

Evet benim onuncu haftama kadar çok zor gecmisti sonra yavaş yavaş kusmam düşmüştü. Tek istediğim doğumdan sonra yemek yemeye devam etmem. 9. Haftadasiniz daha yolun başında su gibi geçer umarım günleriniz ben son trimesterdeyim valla dokuz on derken geçiyor günler. Teşekkürler

Evet benim onuncu haftama kadar çok zor gecmisti sonra yavaş yavaş kusmam düşmüştü. Tek istediğim doğumdan sonra yemek yemeye devam etmem. 9. Haftadasiniz daha yolun başında su gibi geçer umarım günleriniz ben son trimesterdeyim valla dokuz on derken geçiyor günler. Teşekkürler
emin ol geçecek ben daha 9. haftadayım bulantım çok fazla ama stres yapmamaya alışmaya çalışıyorum. yemek yerken resmen ağlayarak yiyorum bulantıdan. yemek dediğimde hep kuru şeyler. sürekli kilo veriyorum su bile içemiyorum ama geçecek. geçici bir süreç bu hasta değiliz. bana da hastayım gibi geliyor ama hepsi düzelecek. kafanı dağıtacak şeyler yapmaya çalış biliyorum çok zor. ama dene en azından. doktorum şey demişti “sandığından daha güçlüsün annelere hiç bişey olmaz”

inşallah siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız. başlar daha zor diyorlar umarım sağlıkla atlatırız 🙏🏻 inşallah benim de 10. haftadan sonra azalır hep dua ediyorum

X