İstanbul'da şarbon! Çok sayıda kişi hastanelere başvurdu! Bakan Pakdemirli'den açıklama

Hmm Fatih Altaylı paylaşmışsa içimiz rahatladı artık...
Ohhh beee üzerimden yük kalktı:KK37:

Ismi bilinmeyen Turkiyenin en guvenilir doktoru :) dahasi biyolojik silah mi o ne? Eti iyi pisir, bir de cig kofte yeme tamam.. arada da bu etler nasil girdi demis ama klasik “o ayri konu” deyip gecistirip cig kofte yemeyin yeterli demis :) icinde yasamasan efsane bir ortadogu ulkesi yeminle :KK53:

Ismi bilinmeyen Turkiyenin en guvenilir doktoru :) dahasi biyolojik silah mi o ne? Eti iyi pisir, bir de cig kofte yeme tamam.. arada da bu etler nasil girdi demis ama klasik “o ayri konu” deyip gecistirip cig kofte yemeyin yeterli demis :) icinde yasamasan efsane bir ortadogu ulkesi yeminle :KK53:
En güvenilir doktor=Nusret :KK53:
İyi de bayadır etli çiğköfte yapıp satmak yasak
Şarbon gurusu şahıs bunu bilmiyormuymuş ?

En güvenilir doktor=Nusret :KK53:
İyi de bayadır etli çiğköfte yapıp satmak yasak
Şarbon gurusu şahıs bunu bilmiyormuymuş ?

Askolsun ayol biz Turkuz yasak da neymis :KK53: hayir yemin ederim baska birine sunu soylesen sinirden aglar.. biyolojik silah diyoruz yahu, hala en tehlikesizi deri sarbonu gecer diye takiliyorlar, bunlari uzmanlar soyluyor deyip icimiz rahatlasin diye burada paylasiyorlar.. sutte leke var kendilerinde yok.. diyorum ya bu konuda da canlari yanmadan anlamayacaklar, su alttaki konudaki arkadas gibi..

Edit: imla

Son düzenleme:
Hmm Fatih Altaylı paylaşmışsa içimiz rahatladı artık...
Ohhh beee üzerimden yük kalktı:KK37:
Duygularda dalgalar gibidir yükselir bazen alçalır ne mutlu ki bu yazı sizi mutlu Edip yükseltmiş başka mihvalde yazılara bakıp dalgaların alcalisinida görebilirsiniz hayat bir sörf değilmi zaten size iyi keyifli sörfler dilerim:KK37::KK74:

Endişelenmeye gerek yok diyip kestirip atıyorlar. Neden endişelenmeyelim? Devletin herhangi bir kurumundan detaylı bir açıklama geldi mi? Halk şarbona karşı bilinçlendirildi mi? Veterinerler sütte de tehlike olduğunu söylüyor. Hergün bi yerden yeni şarbon vakası geliyor Fatih Altaylı gidip adı sanı belli olmayan uzmana sorup işi çözüyor.

Bakın bizim içimiz öyle şuna buna sorulmuş bi şey olmaz demiş gibi hikayelerle rahatlamaz.
Bu olaya ne sebep olmuş kimler sorumlu ortaya çıkarılıp ceza verilmediği sürece kimse de o adı sanı bilinmeyen ''uzmanların'' sözüne aldırış etmez.

Neyse olayın iyi tarafından bakalım bir aktrollun de dediği gibi ''Şarbon krizi iyi oldu insanlar et alamazsa et fiyatları düşer.Bi sene et yeöezseniz de ölmezsiniz.'' Artık ölümler olursa ona da nüfus çok fazla zaten diyerek iyi tarafından bakarız.

Endişelenmeye gerek yok diyip kestirip atıyorlar. Neden endişelenmeyelim? Devletin herhangi bir kurumundan detaylı bir açıklama geldi mi? Halk şarbona karşı bilinçlendirildi mi? Veterinerler sütte de tehlike olduğunu söylüyor. Hergün bi yerden yeni şarbon vakası geliyor Fatih Altaylı gidip adı sanı belli olmayan uzmana sorup işi çözüyor.

Bakın bizim içimiz öyle şuna buna sorulmuş bi şey olmaz demiş gibi hikayelerle rahatlamaz.
Bu olaya ne sebep olmuş kimler sorumlu ortaya çıkarılıp ceza verilmediği sürece kimse de o adı sanı bilinmeyen ''uzmanların'' sözüne aldırış etmez.

Neyse olayın iyi tarafından bakalım bir aktrollun de dediği gibi ''Şarbon krizi iyi oldu insanlar et alamazsa et fiyatları düşer.Bi sene et yeöezseniz de ölmezsiniz.'' Artık ölümler olursa ona da nüfus çok fazla zaten diyerek iyi tarafından bakarız.
Bakınız yazdıklarında çok haklısınız mesele o değil tabiki suclular sorumlular bulunsun bu kanu da da diğer konuda bir fikir beyan ettim ,bana ulaşan bir bilgiyi konu sahibi arkadaşa ilettim diye... Altan Alta ve üstelik direk alıntı yapmayıp beni alintilayanlari alintiyarak benim adıma cevap vermek akılları sıra herşeyi dalgaya almak bir tartışma veya bilgi alışverişi şekli değildir ve bu forumda bu çoğu zaman bazı kişiler tarafından yapılıyor en dişelenmeye gerek olmadığını düşünmek bir fikirdir gerek olduğunu düşünmek te bir fikirdir okuruz dinleriz kendimiz karar veririz hangisini yapacagimiza diger yandan yetkiyilere olayı sorma hakkımızda kulaniriz

Son düzenleme:
Bakınız yazdıklarında çok haklısınız mesele o değil tabiki suclular sorumlular bulunsun bu kanuda diğer konuda bir fikir beyan ettim ,bana ulaşan bir bilgiyi konu sahibi arkadasa ilettim diye... Altan Alta ve üstelik direk alıntı yapmayıp beni alintilayanlari alintiyarak benim adıma cevap vermek akılları sıra herşeyi dalgaya almak bir tartışma veya bilgi alışverişi şekli değildir ve bu forumda bu çoğu zaman bazı kişiler tarafından yapılıyor

Daha neyi alintilayayim ben bu konuyu sana uzuuuuun uzun yazdim zaten dun metanol, dalga gecer gibi fatih altayli yazisi paylasirsan ayni ciddiyette cevap veririm.. yeni akit paylassaydin keske daha inandirici olurdu :) paylastigin yaziyi okudun mu, tek bir isim yok neden yok bir fikrin var mi? Bu yaziyi buraya koymanin amaci ne mesela tam olarak? Ic rahatlatmak mi? O zaman rahatladi artik cig kofte yemeyiz dedik bizde zaten emegin icin tesekkurler..

Bu ülkede artık bir tane bile güzel bir şey olmaz mı ya ?!

Daha neyi alintilayayim ben bu konuyu sana uzuuuuun uzun yazdim zaten dun metanol, dalga gecer gibi fatih altayli yazisi paylasirsan ayni ciddiyette cevap veririm.. yeni akit paylassaydin keske daha inandirici olurdu :) paylastigin yaziyi okudun mu, tek bir isim yok neden yok bir fikrin var mi? Bu yaziyi buraya koymanin amaci ne mesela tam olarak? Ic rahatlatmak mi? O zaman rahatladi artik cig kofte yemeyiz dedik bizde zaten emegin icin tesekkurler..
Diğer konuda ben dış mihraklarmi dedim gelip altına dış mikraklar yazıyorsunuz amaç nedir peki sizin amaciniz

Diğer konuda ben dış mihraklarmi dedim gelip altına dış mikraklar yazıyorsunuz amaç nedir

Bir kac sayfa once bizi darbeyle yenemediler, ekonomik krizle yenemediler diyen feraseti kuvvetli insana yonelik bir yaziydi o.. uc gun sonra bunu dusunmus olman da cok ilginc metanol..

Uc gun degil dunmus..

Bir kac sayfa once bizi darbeyle yenemediler, ekonomik krizle yenemediler diyen feraseti kuvvetli insana yonelik bir yaziydi o.. uc gun sonra bunu dusunmus olman da cok ilginc metanol..
Ben hiçbir zaman ne dış mihraklar ne darbe dedim benim cümlelerinin altına bunu yazmanızın amacını anlayamadım o yüzden soruyorum ve hiç alakasi yoktu marketten et alip almamak konusunda soru sordugum birinin mesajli cevabiy dı o kadar herseye bu kadar anlam yüklemeyin bence devam etmeyelim zaten sağlıklı bir zeminde fikir alış verişi yapamayacağım Belli ki çünkü ben şu garip imojileri hiç sevmiyorum
Size iyi güzel hoş günler dilerim

Bakınız yazdıklarında çok haklısınız mesele o değil tabiki suclular sorumlular bulunsun bu kanu da da diğer konuda bir fikir beyan ettim ,bana ulaşan bir bilgiyi konu sahibi arkadaşa ilettim diye... Altan Alta ve üstelik direk alıntı yapmayıp beni alintilayanlari alintiyarak benim adıma cevap vermek akılları sıra herşeyi dalgaya almak bir tartışma veya bilgi alışverişi şekli değildir ve bu forumda bu çoğu zaman bazı kişiler tarafından yapılıyor en dişelenmeye gerek olmadığını düşünmek bir fikirdir gerek olduğunu düşünmek te bir fikirdir okuruz dinleriz kendimiz karar veririz hangisini yapacagimiza diger yandan yetkiyilere olayı sorma hakkımızda kulaniriz

Bu kadar büyük ihmal varken endişelenmeme fikri bana abesle iştigal geliyor kusura bakmayın.
Siz alıntı yapmadan endişelerimizden bahsettiğimiz bir konuda Fatih Altaylının hiçbir uzaman görüşüne dayanmayan yazısını neden paylaştınız?
Şarbon olayında birçok insan tedirgin ve siz diğer konuda da bu konuda da endişelenecek bir şey yok diyorsunuz. Hiç yanlış yönlendirip vebal alırım korkusu olmuyor mu? Size öyle söylemiş veteriner arkadaşınız mesela bana da başka söyledi veteriner arkadaşım. Bu konularda uzmanların çıkıp direkt bilgi vermesi gerekir. Vermiyorlarsa insanların temkinli davranması gerekir.

Ben hiçbir zaman ne dış mihraklar ne darbe dedim benim cümlelerinin altına bunu yazmanızın amacını anlayamadım o yüzden soruyorum ama bence devam etmeyelim zaten sağlıklı bir zeminde fikir alış verişi yapamayacağım Belli ki çünkü ben şu garip imojileri hiç sevmiyorum
Size iyi güzel hoş günler dilerim

Basindan beri saglikli bir fikir alis verisi degildi zaten, cunku ortada bir alisveris yoktu.. senin savunmada oynayip olayi kucultmeye calisman, once yetistiricilikten baslayip sonrasinda “aslinda cok da onemli degilmis” imaji yaratmaya yonelik paylasimlarin olayi gayet sagliksiz hale getirmisti.. nitekim surada sana yazdiklarim yerine “benimle dalga gectiniz” deyip cekilmen de savunmak icin elinde bir sey kalmadigi anlamina geliyor ama olsun, sitede 11.yilim alistim artik bu tepkilere :)

Uc gun degil dunmus..
Basindan beri saglikli bir fikir alis verisi degildi zaten, cunku ortada bir alisveris yoktu.. senin savunmada oynayip olayi kucultmeye calisman, once yetistiricilikten baslayip sonrasinda “aslinda cok da onemli degilmis” imaji yaratmaya yonelik paylasimlarin olayi gayet sagliksiz hale getirmisti.. nitekim surada sana yazdiklarim yerine “benimle dalga gectiniz” deyip cekilmen de savunmak icin elinde bir sey kalmadigi anlamina geliyor ama olsun, sitede 11.yilim alistim artik bu tepkilere :)
Neyi savunacagim et bakanımiyim ben sadece endişelerimi azaltan bir fikir beyan ettim ve bu fikir çok endişeye mahal vermeyecek mihvalde diye mi savunma neyin savunması sıradan bir halkım ve duyduğum bir şeyi söyledim ne kadar inandığımı bile sormadiniz daha mesela marketten et alıyor musun diye sormadın çünkü amaç fikir alış verişi değil yergi yergi
Yermekte de haklısın ama beni değil sorumluları :)

X