İstanbul'da şarbon! Çok sayıda kişi hastanelere başvurdu! Bakan Pakdemirli'den açıklama

Bu iş yerinin interneti beni bitirdi:) bir sürü alıntı olmuş pardon office

Neyi savunacagim et bakanımiyim ben sadece endişelerini azaltan bir fikir beyan ettim ve bu fikir çok endişeye mahal vermeyecek mihvalde diye mi savunma neyin savunması sıradan bir halkım ve duyduğum bir şeyi söyledim ne kadar inandığımız bile sormadiniz daha mesela marketten et alıyor musun diye sormadın çünkü amaç fikir alış verişi değil yergi yergi
Yemekte de haklısın ama beni değil sorumluları :)

Et bakani degilsin elbette sen sadece oy verdin :) marketten et aliyor musun diye neden sorayim ki? Bana ne? Sen almiyorsun ayse aliyor, fatma aliyor ve birileri sarbon olup yayiliyor mesele bu.. senin ozel yasamindan kime ne sevgili metanol, fikir alisverisi boyle bir sey degil ki :) duydugun seyler nedense hep basite indirgiyor olayi.. veteriner arkadasinin “cok con cok cok cok zor o etlerin yayilmasi” gibi feraset yuklu aciklamasindan sonra altaylinin kebapcisi ve isimsiz doktorlarinin ic rahatlatan aciklamasi gercekten fikir alisverisiydi, yeniden tesekkurler :) sorumlulara gelince, hic yemek gibi bir niyetim yok inan bana.. ekmek arasi sarbon yeseniz bile paylasacak bir kose yazisi koyacaklar sizin icin cunku :)

Et bakani degilsin elbette sen sadece oy verdin :) marketten et aliyor musun diye neden sorayim ki? Bana ne? Sen almiyorsun ayse aliyor, fatma aliyor ve birileri sarbon olup yayiliyor mesele bu.. senin ozel yasamindan kime ne sevgili metanol, fikir alisverisi boyle bir sey degil ki :) duydugun seyler nedense hep basite indirgiyor olayi.. veteriner arkadasinin “cok con cok cok cok zor o etlerin yayilmasi” gibi feraset yuklu aciklamasindan sonra altaylinin kebapcisi ve isimsiz doktorlarinin ic rahatlatan aciklamasi gercekten fikir alisverisiydi, yeniden tesekkurler :) sorumlulara gelince, hic yemek gibi bir niyetim yok inan bana.. ekmek arasi sarbon yeseniz bile paylasacak bir kose yazisi koyacaklar sizin icin cunku :)
Çünkü o ilk konuda mesele marketten et süt alıp almamaktı bende bununla ilgili bir yakınının düşüncesini paylastim sadece bir düşünce herkes farklı birşey diyor diyede yazdım sizde altına dış mikraklar yazdiniz o yüzden neyse ya yakında banlanacagiz en iyisi bosver
Size iyi günler ben işlerine döneyim:)

Neyi savunacagim et bakanımiyim ben sadece endişelerimi azaltan bir fikir beyan ettim ve bu fikir çok endişeye mahal vermeyecek mihvalde diye mi savunma neyin savunması sıradan bir halkım ve duyduğum bir şeyi söyledim ne kadar inandığımı bile sormadiniz daha mesela marketten et alıyor musun diye sormadın çünkü amaç fikir alış verişi değil yergi yergi
Yermekte de haklısın ama beni değil sorumluları :)

Ülkede millet sarbon oluyor ve bir yazi sizin endiselerinizi azaltiyormu? Ortada bir cezai yaptirim yok, aciklama yok. Biri gidip hükümeti kritiklerse, derhal dava acilir gazetede cikar.

Ama sarbon canim, bisey olmaz. Eminim 1800 Londradada vardir dimi Metanol?

Ülkede millet sarbon oluyor ve bir yazi sizin endiselerinizi azaltiyormu? Ortada bir cezai yaptirim yok, aciklama yok. Biri gidip hükümeti kritiklerse, derhal dava acilir gazetede cikar.

En son paragrafta ne demek istediginizi anlayamadim dogrusu
Bu yazi yada bagzi yazilar endiselerimi azaltirken bagzilari Artiriyor evet fakat disarda yemek yedim dün olaylardan sonra ilk kez mecburen bir is yemegine katildim ve et yedim endiselendimmi biraz sarbon vakalarinin yasandigi bölgelerden birinde yasiyorum ve kimse aldirmiyor gibiydi :KK43: şahsi fikrimi sorarsan ne kadar endiselensemde normal hayatima devam edecegim simdilik dolapta et var ondan yemeyi dúsünüyorum ama bir yere falan gidersem ikram edilen eti yerim herhalde çünku insanlar abarigimi düsünüyor acik sút almak haric normal tedbirler yapmayi düsünüyorum tabi herkesin kendi fikri ve kendi hayatidir bilemiyorum hükümet ,yargi falan onlari savunmakta bana düsmüyor zaten savunulacak bir tarafida yok ama kendi ögrendigim bilgilerden sorarsan baya bilgi tapladim aslinda bu konuda zaten kapanan diger konudada anlatacaktim hatta bende sizler gibi itiraz ettim nasil yani diye verilen cevaplara ,ísrarla tekrar tekrar sordum çünki yapi olarak pinpirikli bir insanim malum basak burcu:) daha önce beraber calistigim suan ciflik sahibi olan bir arkadaslada görüsmüstüm onlanda ilginc bilgiler aldim biraz beyin firtinasi oldu bana,:) ama mesele siyasi taraflara kaydi nedense burada hükümet sözcüsü benmisim gibi tuafbir durum olustu neden ak partiye oy vermis olmam bütün kimliklerimin önüne geciyor burada bilemiyorum ,bende sizler gibi bu konuyu kendi imkanlariyla arastiran siradan bir vatsndasim 15 sene gida kimyasi alaninda calistim gida analizleri ve gida ham madde analizleri yaptim bu konuda gayet titizde bir insan oldugumu düsünüyorum ayrica adam neymis desem bu kadar arastirma yapmam...
Simdi tam olarak bana sormak istediginiz sey nedir ...

Aryacigim birde sunu yazmayi unutmusum bu sabah tekrar okurken farkettim bahse konulu yazida gecen doktorlarin kimler oldugunu tek tek in tekrarindan bakabilirsin zaten yazida dün aksamki konuklarim diye bahsediyor netten bulabilirsin programı bahsedilen konusmalar yayinda yapilmis konusmalardír farazi degildir sadece üzerine Altayli yorum yapmis uzmanlarin anlattiklarindan kendi cikarimlarini yazmis yaziyi ilk okudugumda netten videoyu bulup seyrettim ve paylastim yani tamamen bilimsel yönü yok diyemeyiz ,yalniz önceden de bahsettigim gibi aslinda itiraf ediyorumki ben yaznin fazil say kismini daha cok begenmistim...:)

Son düzenleme:
Neyi savunacagim et bakanımiyim ben sadece endişelerimi azaltan bir fikir beyan ettim ve bu fikir çok endişeye mahal vermeyecek mihvalde diye mi savunma neyin savunması sıradan bir halkım ve duyduğum bir şeyi söyledim ne kadar inandığımı bile sormadiniz daha mesela marketten et alıyor musun diye sormadın çünkü amaç fikir alış verişi değil yergi yergi
Yermekte de haklısın ama beni değil sorumluları :)

3tür mihval diyorsun, mihval ne demek? Minval olmasin o :KK53:

3tür mihval diyorsun, mihval ne demek? Minval olmasin o :KK53:
Dikkat etmemisimdir yada otomatik dúzeltme kurbani olmusumdur :)suan hatirlayamiyorum hangisi oldugunu uyariniz ve dikkati niz icin teşekkürler bundan sonra dikkat ederim insallah

Kuzenimin kaynanası şarbondan öldü. Şarbon sepsise sebep olmuş sanırım. Kurban bayramında tükettiği etten sonra vefat etti maalesef kadın. Bir tanıdığımın köyünden bir çocuk da şarbondan öldü. O köyde bir sürü deri şarbonu vakası var. Paranoya oldum. Hiçbir şey yemiyorum resmen eridim bittim başım dönüyor. Süründüre süründüre öldürüyorlar ya! Yeter cidden!

Kuzenimin kaynanası şarbondan öldü. Şarbon sepsise sebep olmuş sanırım. Kurban bayramında tükettiği etten sonra vefat etti maalesef kadın. Bir tanıdığımın köyünden bir çocuk da şarbondan öldü. O köyde bir sürü deri şarbonu vakası var. Paranoya oldum. Hiçbir şey yemiyorum resmen eridim bittim başım dönüyor. Süründüre süründüre öldürüyorlar ya! Yeter cidden!
Allah rahmet eylesin :110:
İzmirdeyim kipadaki ette çıkmış ki kipa hep alışveriş yapılan birşey :işsiz: böyle ölmüyoruz füze atın :işsiz:

Allah rahmet eylesin :110:
İzmirdeyim kipadaki ette çıkmış ki kipa hep alışveriş yapılan birşey :işsiz: böyle ölmüyoruz füze atın :işsiz:
Amin Allah razı olsun. Ben artık dışardan hiçbir şey yemiyorum. Balıktan bile korkar oldum. Şarbonlu hayvanlar öğütüp denize atıyorlarmış e balıklar yiyor. Bu sene korkudan balık da yiyemeyeceğiz.
Yazık ya ne diyim

Bu sarbonlu mallari, bizim deli koyunlara yedirsinler, onlara bisey olmaz!

Son düzenleme:
Başınız sağolsun
Bugün de Diyarbakır'da ölümlü bir vaka olmuş.

Basiniz sagolsun :KK43: Ne diyecegimi bilemedim gercekten. Kuzen ve esine sabirlar diliyorum.

Cok basarili hukumet.. Yillar sonra sarbonumuz bile oldu, daha ne yapsinlar. Yakinda Osmanliya da doneriz bu gidisle..

X