Istanbul'u bilenler yardım

Çekmeköy - Taşdelen
Ataşehir - Örnek Mahallesi
Maltepe - Küçükyalı
Yalnız zemini sağlam, uygun fiyatlı yeni evler Çekmeköyde.
Maltepe ve Pendik’in denize yakın yerlerinin zemini çok sağlam değil.
Örnek mahallesinin üstü Fetih mahallesi de oturtulabilecek bir yer. Hatta Örnekten daha düzenli ve sakin.

Geçenlerde bir arkadaşıma ziyarete gittim Suadiye’ye,semti çok beğendim,apartmanda depreme dayanıklı yapılmış,oralarda yaşanır kesinlikle..Avrupa yakasında da Ataköy güzel ama belli kısımlardaki evler siteler depreme dayanıksız diye duymuştum.
Suadiye gerçekten çok güzel bir yer ancak maddiyat olarak biraz üst kesim, keza Ataköy de öyle. Ayrıca ataköydeki evler düzenli olmasına rağmen çok eski ve pahalı. Okullarında da öğretmenlerin yaş ortalaması bayağı yüksek, pek yer değiştirmiyorlar hele sınıf öğretmenleri.

Oturacağınız evin sağlam yada yeni olması yeterli değil, bölgenin zemini daha önemli. Civardkai eski binalar yıkılıp yolları kapadığında (Allah korusun deprem sonrası) evinizin güvenli olmasının çok anlamı kalmıyor. Sadece deprem anını değil, sonrasını da düşünmek lazım. Suadiye civarını hiç tavsiye etmem bu nedenle, Adalar'a çok yakın. (Deprem oradan bekleniyor) İstanbul Anadolu yakasında en güvenilir yerler Çekmeköy Taşdelen. Kuzeyine yönelin İstanbul'un her iki yakada da ve sahilden uzak durun. İnşallah gönlünüze göre olur.

Merhaba, Çekmeköy Taşdelen/Alemdağ/çatalmeşe öneririm. Mahalle olarak da Sultançiftliği ilkokulu çok nezihtir, ingilizce öğretmeni arkasim bahsetmisti, Reşadiye Altan yazıcı ilk okulu da çok harika bir okuldur.
Ayrıca çocuğunuza da eğer kreş döneminde yise
orman içerisinde, havuzlu çok güzel kreş de onerebilirim.
Kreş önerisi alabilirim göndereceğiz mecburen. dediğiniz okullari tercih edeceğim hayırlısı ise gelsin güzel olur

X