İşte yurt dışı referandum sonuçları

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
İşte yurt dışı referandum sonuçları
17.04.2017 Pazartesi 09:06 (Güncellendi: 17.04.2017 Pazartesi 09:06)
58e7625361361f189094a016.jpg
© AFP

3 9
Yurt dışında yaşayan vatandaşların kullandığı oyların sayımı devam ederken, ilk sonuçlar da gelmeye başladı.
metin boyutu
metni yazdır
Türkiye Anayasa değişikliği referandumu sonuçlarını merakla takip ederken sonuçlara etki eden yurtdışı oyları da açıklanmaya başlandı. Anadolu Ajansı verilerine göre yurt dışı oylarında evet diyenlerin oranı % 60.12, hayır diyenlerin oranı ise yüzde % 39.88 olarak görülüyor.

Sonuçlara göre ABD'de seçmenlerin %84,4'ü hayır derken, evet diyenlerin oranı %15,6'da kaldı.

Kanada'da da %72,8 hayır çıkarken evet, 27,2'de kaldı.

Suudi Arabistan: Evet: % 41,66 Hayır: % 58,34

Almanya: Evet: % 63,11 Hayır: % 36,89

Avusturya: Evet: % 72,34 Hayır: % 27,66

Hollanda: Evet: % 69,98 Hayır: % 30,02

http://www.cnnturk.com/turkiye/iste-yurt-disi-referandum-sonuclari

yanlış hatırlamıyosam, birleşik krallıkta 14.9 evet hayır oranı da 85.1 di, haberde yazmamış ama

Suudi Arabistan: Evet: % 41,66 Hayır: % 58,34 buna şaşırdım

Ya bu evetçi göçmen vatandaşlarımız neden ülke dışında yaşıyorlar ben gerçekten anlamıyorum, 15 yıldır ülkeyi akp yönetiyor, e ayarlayın işinizi gücünüzü dönün madem bu kadar iyi yönetildiğini düşünüyorsunuz. Bu kadar zor olmamalı.

İnşallah Almanya ve Hollanda dediğini yapar ve geri göç başlatirlar varsa bir şekliniz buraya bekleriz

Helal olsun ABD, gurur duydum. İnşallah, ki bunu tüm benliğimle diliyorum, bu evetçileri o ülkeler bir an önce vatandaşlık iptaliyle Türkiye'ye göndersin. Kimse aptal değil. Tüm dünya vatandaşları şu an diktatörlük isteyenlerin neden kendi ülkesinde değil de onların ülkesinde olduğunu merak ediyor ve tepkili. Facebookta yabancı basın kanalındaki yorumlardan biliyorum. Bu evetçi gurbetçilerin hakkından o ülke vatandaşları gelecektir diye düşünüyorum, ve haksız da değiller. Düşünün ki Suriyelilere fırsat verilmiş ülkeleri için ama tepip Türkiyenin başına bela olmaya devam ediyorlar. Ne hissedersiniz? İşte dünya vatandaşları şu an aynı öfkede.

X