Söz Kesimi İsteme ve söz kesme konusundaki kararsızlıklar

LimonluCay09

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2016
35
69
33
Merhaba arkadaşlar öncelikle, aranıza yeni katıldım :KK3:

Arkadaşlar ben size bazı konularda danışmak istiyorum, okuduklarım kafamı iyice karıştırdı, nolur bana biraz yardım edin...

9 yıllık bir ilişkim var, ilk sevgilim, liseden beri birlikteyiz. Bazı sebeplerden dolayı yaklaşık 4 sene kadar bişeyleri ertelemek zorunda kaldık. Çok şükür Rabb'im ferahlık verdi bize, şuanlık sınavımızı atlattık.. Zorlu süreçler geçti gitti çok şükür, istediklerimiz olsun istiyoruz yavaş yavaş.. Aileler birbirinden haberdar ama hiç yüzyüze görüşmediler. Ağustosun 20sinde tanışmaya gelecekler. Farklı şehirlerdeyiz biz. Tanışmadan sonra isteme-söz olacak. Fakat isteme-söz hazırlığı için annem 2-3 haftaya ihtiyacımız var diyor. Öyle olunca isteme ve söz bayram ardına kalıcak galiba.

Sizlere danaşacaklarım da şunlar:

* İsteme-söz'de yüzük takılır mı? Kimisi söz yüzüğü takılır ince teneke gibi diyor. Kimisi alyansları alın takın diyor, kimisi sadece kıza tektaş takılır diyor. Ne yapılır acaba?

* Ben alyanslarımız takılır diye düşünmüştüm erkek arkadaşımla, o yüzden yüzük tepsisi, hediyelik(kavanozda kahve), yüzükler için isimli kurdele düşünmüştüm. Yüzük takılırsa bunlar abartı olur mu? Çalıştığım yerdeki bazı kişiler evde nişan gibi olur öyle yaparsanız, gelinsin gümüş tepsi de yüzük takılsın bitsin diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

* Erkek arkadaşımla dolanırken yüzüklü bi pasta beğendik, ailelerimize yetecek kadar (bir kaç dilimde komşulara dağıtacak kadar) büyüklükte bi pasta yaptırsak, kessek, o da mı abartı olur?

Bana yardım eder misiniz lütfen.. Şimdiden teşekkür ederim :KK68:

LimonluCay09 LimonluCay09 merhaba hayırlı olsun şimdiden:KK68:

isteme-söz bir yapılacağından söz pastası olması gerekir zaten pasta kesimi olmadan boş kalır söz :işsiz:

yüzük konusu çiftlerin isteğine göre değişiyor .Sözle nişan arası çok değilse sadece erkeğe gümüş bir yüzük alınıp sana da yine tektaşın takılabilir ( biz öyle yapacağız) yada sadece sana tektaş takılabilir .

ama söz nişan arası uzunsa ikinizde gümüş alyans alabilirsiniz (kuzenimin sözünde ikisi de altın alyans taktılar nişanda bir daha yüzük takmayacaklar)

söz hazırlığında hediyelik yüzük tepsisi isimli kurdele vs olur zaten abartı olmaz Hoppa

LimonluCay09 LimonluCay09 merhaba hayırlı olsun şimdiden:KK68:

isteme-söz bir yapılacağından söz pastası olması gerekir zaten pasta kesimi olmadan boş kalır söz :işsiz:

yüzük konusu çiftlerin isteğine göre değişiyor .Sözle nişan arası çok değilse sadece erkeğe gümüş bir yüzük alınıp sana da yine tektaşın takılabilir ( biz öyle yapacağız) yada sadece sana tektaş takılabilir .

ama söz nişan arası uzunsa ikinizde gümüş alyans alabilirsiniz (kuzenimin sözünde ikisi de altın alyans taktılar nişanda bir daha yüzük takmayacaklar)

söz hazırlığında hediyelik yüzük tepsisi isimli kurdele vs olur zaten abartı olmaz Hoppa
Çok çoook teşekkür ederiimmm:KK16:
Allah tamamına etdirsin sizinkini de çook mutlu olun inşallaahh :oops:
Annesi pasta abest olur dedi en son konuşmamızda, ben de öyle istiyodum ama karar veremedim:oops::KK17:

X