İstenmeyen gelin mi oluyorum bu durumda :(

Adam istiyor ailesi istiyor
Sevgilini bu konuda çek kenara konuş 3. Kisilere karşı daha kararli ve sert olsun.
Sonrasında düğünde geç onların karşısında oyna

Çiftçilik yapmıyor tabiki. Diş hekimi olacak ben de eczacı. Para dışında maneviyat olarak tarlalara çok önem verirler. Kaç kuşaktır devrediliyormuş. Sadece sene sonu karını alıyorlar. Çağ dışı inançları var tarla satılmaz tarla namustur gibisinden. Ve evet onun memleketinde yaşamayı düşünüyoruz. En başta annesi ve ablaların dan o güveni alıp kabul ettim. :KK43:

Canan tan in piraye romanı geldi aklıma bunu okuyunca
muhtemelen okul bitip memlekete dönünce yavaş yavaş onlara uyarak ağız değiştirecek çünkü onlardan uzaktayken ben etkilenmem demek kolay baksana adamla telefonda konuşması bile tavrının bozulmasına yetmiş
haklı gördüğü adam da anasına babasına hizmetçi bulmak için evlenmiş muhtemel aldatacak erkek modeli bir de utanmadan onu ovmus
ben sizin yerinizde olsam okul bittikten sonra biraz daha beklerim bir şeylere adım atmak için ya da hiç beklemem ya vakit nakittir sonuçta böyle bir aileye harcayacak zamanım yok diyerek ayrilirim

Maalesef böyle aileler var etrafımızda..yalnız erkek arkadaşının yaşadığı ortamda ailesinde şimdiye kadar hep bu tarz seyler yaşanmış ise ona normal geldiği için senden anlayış bekleyip üstüne gitmiş olabilir.kimler kimlerle evleniyor sakin olun bence sevgilinizin ailesi ve yakınları ile de yüz göz olmayın bence şimdiden.ileride iş ciddiyete oturursa iyi konuşmalarınız değil kötüler yüzünüze hep vurulur.sakin olmaya ve sevgilinizle sakin konuşmaya çalışın.ymarım sorunsuz bir şekilde sevdiğinize kavuşursunuz ..

Ayrı ayrı fikrini yazan herkese teşekkürler. Annesi ablaları teyzesi bile aradılar beni ikna etmek için. Kendisi de kapıma kadar bile geldi. Sözler verip duruyor pişmanlığı her halinden belli ama ilk defa arkamda durmadı unutamıyorum :KK43: Hatta teyzesi bana "o kız bizim için yok gibi ne yapsa takmıyoruz sen niye takıyorsun. Sen olmasan silah zoruyla bile evlenmez o kızla" dedi. Bilmiyorum kızlar...

Ayrı ayrı fikrini yazan herkese teşekkürler. Annesi ablaları teyzesi bile aradılar beni ikna etmek için. Kendisi de kapıma kadar bile geldi. Sözler verip duruyor pişmanlığı her halinden belli ama ilk defa arkamda durmadı unutamıyorum :KK43: Hatta teyzesi bana "o kız bizim için yok gibi ne yapsa takmıyoruz sen niye takıyorsun. Sen olmasan silah zoruyla bile evlenmez o kızla" dedi. Bilmiyorum kızlar...

Çok fazla akraba lafıyla hareket eden biri gibi geldi. Şu an bu kadar pişman olmasının sebebi de anne, abla ve teyzesinden fırça yemiş olması olabilir. Yine akraba lafına bakıyor olabilir yani. İleride, olur ya, herkesten farklı düşündüğünüz bir konu olursa ne olacak? Bence çok iyi düşünün. Haklı olduğunuzu kabul etmesi için akrabalarının onayı mı gerekiyor? Haklıya haklı diyemiyor mu? Neredeyse namusunuza laf eden adama sert cevap vermemesi ne demek? Ben olsam çok soğurdum.

Yine de sizi dolduruşa getirmek istemem, siz bilirsiniz, seçimlerinizin sonuçlarını siz yaşayacaksınız. Ama eğer devam ederseniz, nişanlılığı uzun tutmanız ve annesi ablası vs ile farklı fikirlerde olduğunuzda ne tepki verdiğini çok iyi gözlemlemeniz iyi olabilir.

Bu arada, dünyada onun memleketinden daha çok yaşamak isteyeceğiniz onca şehir varken, sırf o mutlu olsun diye kültürü bu adetlerle dolu olan onun memleketinde yaşamak iyi bir fikir mi emin olamadım. Umarım kendiniz için en doğru kararı verir ve çok mutlu olursunuz.

o kız zaten esas sorun değil gibi
adam telefonda resmen hakaret etmiş sevgili dur bakayım abi sen ne diyorsun bile dememiş
diyelim o memlekete gidip eczane açtinız (o eczaneyi de actirirlar mi orasi da muamma ) ailedekiler de size eczanede çalışmanız ile ilgili iftira atsalar yine onları kaybetmemek için susacak mi hep

Pismansa kapina kadar geldiyse durumu duzeltecektir gercekten. Benim adam da seninkine benziyor ama benimki yil gecti hala benim sacmaladigimi abarttigimi düşünüyor. Erkek dedigin kadınının arkasinda durur, tavirlarina konuşmasına bak, iyice anlamaya calis, gercekten ictense devam edin. Bende kv kardes ve baska akraba destegi de yok bana, herkes cepheli bana. Allah yardimcimiz olsun. Hayatinin huzurlu olmasi dilegiyle.

Kimseden fırça yediğini sanmıyorum pişmanlık olayın neredeyse başından beri var. Annesi ve ablalarının konuşmalarından da sanki erkek arkadaşım onlardan beni ikna etmelerini istediğini hissettim. İkimiz yan yanayken hiçbir sorun yok. Gelecekten beklentilerimiz, iş hayatından istediklerimiz, maddi ve manevi hayallerimiz hep birbirine uydu. Güvenim kırıldı bir kere eskisi gibi olacağımı sanmıyorum. Beni artık bir kere bile ezdirmeyeceğinden eminim ama o konuşmaları unutamam.

Kimseden fırça yediğini sanmıyorum pişmanlık olayın neredeyse başından beri var. Annesi ve ablalarının konuşmalarından da sanki erkek arkadaşım onlardan beni ikna etmelerini istediğini hissettim. İkimiz yan yanayken hiçbir sorun yok. Gelecekten beklentilerimiz, iş hayatından istediklerimiz, maddi ve manevi hayallerimiz hep birbirine uydu. Güvenim kırıldı bir kere eskisi gibi olacağımı sanmıyorum. Beni artık bir kere bile ezdirmeyeceğinden eminim ama o konuşmaları unutamam.

İyi bari, kendi düşüncesiyle size hak vermesine sevindim. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Akrabasi yabanci kiz saygili olmaz demis, sevgilin de sana saygili olmani soyluyor. Yani bir sey derlerse de alttan al sen de laf sokma durusunla karsilik ver diyor. Akrabalariyla kotu olmak istemiyor. Bu noktada haksiz degil. Hak verdim. Sen de diyorsun ben duramam lafimi sokarim. O
Zaman isin zor. Iyi dusun. Ama akrabaya karsi alttan alip takmamak daha iyidir.

X