İstifa

zeynepturkolog

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
7
1
31
Kadın arkadaşlarım öncelikle merhabalar ben iki aylık cici anneyim ve devlet memuruyum ücretli iznim bitmek üzere fakat benim sıkıntım şu eşimle severek evlendik ve yıllarca birbirimizi bekledik evlendikten sonra her şey değişti ben ailem dolayısıyla çok sıkıntılı bi çocukluk geçirdim eşim de gelenekçi geri kafalı diye tabi edebileceğim bi ortamda yetişti aynı memlekette büyüdük eşim bebeğe anne bakar evi kadın temizler kahvaltıyı kadın hazırlar diyerek beni çok yıpratıcı şekilde konuşuyor yaklaşık 5 yıldır evliyim bu tarz kavgaları hep yapıyorduk ama bebek olduktan sonra işler iyice Arap saçına döndü ve ben işimi bırakmayı düşünüyorum her gün ağlıyorum her gün dua ediyorum rabbim içime ferahlık versin diye bunkonuda ne söylemek istersiniz ?( Bu arada psikolojik tedavi ya da terapiye gidemiyorum bazı sebepler nedeniyle )

Kadın arkadaşlarım öncelikle merhabalar ben iki aylık cici anneyim ve devlet memuruyum ücretli iznim bitmek üzere fakat benim sıkıntım şu eşimle severek evlendik ve yıllarca birbirimizi bekledik evlendikten sonra her şey değişti ben ailem dolayısıyla çok sıkıntılı bi çocukluk geçirdim eşim de gelenekçi geri kafalı diye tabi edebileceğim bi ortamda yetişti aynı memlekette büyüdük eşim bebeğe anne bakar evi kadın temizler kahvaltıyı kadın hazırlar diyerek beni çok yıpratıcı şekilde konuşuyor yaklaşık 5 yıldır evliyim bu tarz kavgaları hep yapıyorduk ama bebek olduktan sonra işler iyice Arap saçına döndü ve ben işimi bırakmayı düşünüyorum her gün ağlıyorum her gün dua ediyorum rabbim içime ferahlık versin diye bunkonuda ne söylemek istersiniz ?( Bu arada psikolojik tedavi ya da terapiye gidemiyorum bazı sebepler nedeniyle )
3 sene sonra bu adam hayatınızda olur mu bilmem ama hem sizin hem de çocuğunuz için işiniz olmalı.

Bu adamı kabul edip üstüne bekleyerek çok severek evlendiyseniz kabullenip yolunuza bakacaksınız. Ağlamak çocuğunuza eziyet sizi söylemiyorum bile. Diyardan gidemeyince deveyi gütmek zorundasın.

Evliliğiniz böyle rezalet bir şekilde ilerlediği halde işi bırakmayı düşünmek nasıl bir kafa bilemedim. Yarın bu adam sizi boşasa ya da boşanmak durumunda kalsanız;
Soru: Ne yapacaksınız 5 kuruşsuz?
Daha önce bitmesi gerektiğinin farkındayım ama asla mental olarak hazır hissedemedim anne babam da ayrı sanırım hep anneme benzemekten korktuğun için doğru olmayan bi evliliği sürdürmeye çalıştım

devlet memurusunuz ama ilk tercihiniz işinizi bırakmak mı evliliğiniz bu saçmalıklar ve pskilojik şiddetle bitirilmeli bu şekilde çocuk nasıl sağlıklı büyüyecek bakacak kimseniz varsa baktırıp kocanızdan ayrılın ve yolunuza bakın

devlet memurusunuz ama ilk tercihiniz işinizi bırakmak mı evliliğiniz bu saçmalıklar ve pskilojik şiddetle bitirilmeli bu şekilde çocuk nasıl sağlıklı büyüyecek bakacak kimseniz varsa baktırıp kocanızdan ayrılın ve yolunuza bakın
Haklısınız ama psikolojik olarak iyi olmadığım için sanki bunların şımarıklık olduğunu düşünüyorum psikolojik şiddet olarak algılamayı ısrarla kabul etmiyorum sanki bir de tek başıma nasıl yaparım asla kendime güvenim yok

Haklısınız ama psikolojik olarak iyi olmadığım için sanki bunların şımarıklık olduğunu düşünüyorum psikolojik şiddet olarak algılamayı ısrarla kabul etmiyorum sanki bir de tek başıma nasıl yaparım asla kendime güvenim yok
Demek zamani gelmemis.

Sakin sakin istifa etmeyin. En fazla ucretsiz izin kullanin. Zaten 2 yil cok uzun bir süre.

Burdaki ev hanımları eş tarafından sizin yaşadıklarınızı yaşadığında nasıl iş bulup boşanabilirim diye konu açıyor. Siz işi bırakıp buna tahammül etme taraftarısınız hemde okumuş biri olarak. Pes, kk da farkettim ki öğretmen ve devlet memurları daha bi kabullenişci takılıyor nedenini çözemedim. Ev işleriyle ilgelenmeyen adam bebekle de ilgilenmez bağ da kuramaz, bu kadar çabalayıp, çabanızında takdir görmeyeceği bi evlilikte mutlu çift görüyormusunuz, eşiniz çabalamadığı sürece uğraşmayın inceldiği yerden kopsun.

Merhaba, bence kesinlikle istifa etmeden önce 2 senelik ücretsiz izne ayrılın. İstediğinizde geri dönebiliyorsunuz. Gene istemezseniz istifa edersiniz ama ekonomik özgürlüğe ihtiyacınız olacak.

Bunca sene emek verdiniz, belki siz belki aileniz paralar döktü, nice uğraşlar verdiniz şimdi bir hoduk yüzünden cidden bu emeği copemi atacaksınız? Madem memursunuz verin parasını haftada iki gün gelsin bir çalışan, yapsın temizliği. Memuriyeti bırakmaya değermi sizce? Benim eşimde bekarliginda donunu kirliye atmazmis. Şimdi cam siliyor, çamaşır yıkıyor. Ben direndim, oda sonunda pes etti şimdi gül gibi geçinip gidiyoruz.

Kadın arkadaşlarım öncelikle merhabalar ben iki aylık cici anneyim ve devlet memuruyum ücretli iznim bitmek üzere fakat benim sıkıntım şu eşimle severek evlendik ve yıllarca birbirimizi bekledik evlendikten sonra her şey değişti ben ailem dolayısıyla çok sıkıntılı bi çocukluk geçirdim eşim de gelenekçi geri kafalı diye tabi edebileceğim bi ortamda yetişti aynı memlekette büyüdük eşim bebeğe anne bakar evi kadın temizler kahvaltıyı kadın hazırlar diyerek beni çok yıpratıcı şekilde konuşuyor yaklaşık 5 yıldır evliyim bu tarz kavgaları hep yapıyorduk ama bebek olduktan sonra işler iyice Arap saçına döndü ve ben işimi bırakmayı düşünüyorum her gün ağlıyorum her gün dua ediyorum rabbim içime ferahlık versin diye bunkonuda ne söylemek istersiniz ?( Bu arada psikolojik tedavi ya da terapiye gidemiyorum bazı sebepler nedeni

Baktığınız zaman gayet basit bir mesele aslında evlenmeden önce bu konuları konuşabilirsiniz ev hanımı olsanız bile bebek olduğunda eşin destek olması gerekir. Çalıştığınızda da hepsine yetişmek zor olabilir güç yetiremeyebilirsiniz bunu simariklik olarak görmeyin. Evlilik sürsün istiyorsanız da eşinize yapmak zorundasın yerine kendi yukunuzden zorlandiginizdan bahsedin iki sene izin kullanma imkanınız varsa maddi olarak bebeğinize bakarsınız eşiniz de ağır bir işi yoksa işlerin ucundan tutar. Açıkçası eşlerin ev işlerindeki eşitliği dışarıdaki işlerine bağlı diye düşünüyorum erkek özel sektorde ağır şartlarda ise ekstra eve destek olamayabilir bu takdirde de kadın yetişemediği yerde bakıcı haftada ayda temizlik desteği vs alabilir. Maddi imkanlara bağlı biraz da. Her işe yetisememek simariklik değil böyle düşünüp psikolojik olarak yipranmayin

İŞİNİZİ BIRAKMAYIN! Kazandığınızı bakıcıya verin ama işinizi bırakmayın. İleride eşiniz olmadığında veyahut ölüm, ayrılık, kaza gibi olumsuz durumlarda siz ne yapacaksınız?? Evlatlarınız ne yapacak. Hayatta kimse için meslek bırakılmaz. O gelenekçi insanlar mesleği olan biriyle evlenirken etrafa yüceltmeyi bilir sonrasında mesleğinden etmesini de bilir. Böyle gelenekçi insanların ev hanımlarıyla evlenmeleri gerekiyor. Okuyan hayalleri olan ve başka bir aile hayatı içerisinde olmak isteyen insanları bastırarak, sömürerek, hayallerinden vazgeçirerek bencilde davranışlar sergilemeleri ve bunu eşine kabullendirmelerini hazmedemiyorum. KISACA yıllarca emeklerinizle kazandığınız işinizi birileri için bırakmayın. Keşke dememek için bakıcınızı tutun, çocuklara baksın. Emekli öğretmenler var, eğitimciler var, mesleğini yapamayan atanamayan çocuk gelişimciler var, bulursunuz ( Hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama 12.000 TL civarında ücretle çocuk bakanlar var) KENDİNİZE HAKSIZLIK ETMEYİN. FEDAKARLIK ETTİKÇE İYİ OLAN SİZ OLMAYACAKSINIZ.

X