İstifa

zeynepturkolog

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2024
7
1
31
Kadın arkadaşlarım öncelikle merhabalar ben iki aylık cici anneyim ve devlet memuruyum ücretli iznim bitmek üzere fakat benim sıkıntım şu eşimle severek evlendik ve yıllarca birbirimizi bekledik evlendikten sonra her şey değişti ben ailem dolayısıyla çok sıkıntılı bi çocukluk geçirdim eşim de gelenekçi geri kafalı diye tabi edebileceğim bi ortamda yetişti aynı memlekette büyüdük eşim bebeğe anne bakar evi kadın temizler kahvaltıyı kadın hazırlar diyerek beni çok yıpratıcı şekilde konuşuyor yaklaşık 5 yıldır evliyim bu tarz kavgaları hep yapıyorduk ama bebek olduktan sonra işler iyice Arap saçına döndü ve ben işimi bırakmayı düşünüyorum her gün ağlıyorum her gün dua ediyorum rabbim içime ferahlık versin diye bunkonuda ne söylemek istersiniz ?( Bu arada psikolojik tedavi ya da terapiye gidemiyorum bazı sebepler nedeniyle )

Bunca sene emek verdiniz, belki siz belki aileniz paralar döktü, nice uğraşlar verdiniz şimdi bir hoduk yüzünden cidden bu emeği copemi atacaksınız? Madem memursunuz verin parasını haftada iki gün gelsin bir çalışan, yapsın temizliği. Memuriyeti bırakmaya değermi sizce? Benim eşimde bekarliginda donunu kirliye atmazmis. Şimdi cam siliyor, çamaşır yıkıyor. Ben direndim, oda sonunda pes etti şimdi gül gibi geçinip gidiyoruz.
Ah ah hem de ne emek ne acılarla buralara geldim, Ne güzel ya bana sa nasip olur mı

Baktığınız zaman gayet basit bir mesele aslında evlenmeden önce bu konuları konuşabilirsiniz ev hanımı olsanız bile bebek olduğunda eşin destek olması gerekir. Çalıştığınızda da hepsine yetişmek zor olabilir güç yetiremeyebilirsiniz bunu simariklik olarak görmeyin. Evlilik sürsün istiyorsanız da eşinize yapmak zorundasın yerine kendi yukunuzden zorlandiginizdan bahsedin iki sene izin kullanma imkanınız varsa maddi olarak bebeğinize bakarsınız eşiniz de ağır bir işi yoksa işlerin ucundan tutar. Açıkçası eşlerin ev işlerindeki eşitliği dışarıdaki işlerine bağlı diye düşünüyorum erkek özel sektorde ağır şartlarda ise ekstra eve destek olamayabilir bu takdirde de kadın yetişemediği yerde bakıcı haftada ayda temizlik desteği vs alabilir. Maddi imkanlara bağlı biraz da. Her işe yetisememek simariklik değil böyle düşünüp psikolojik olarak yipranmayin
Ya o kadar kötü bir ailede büyüdüm ki her yapılan şey bana sanki lütuf gibi geliyor sonrada mesela babam çok sinirliydi eşim çok sakin bu bana bi hediye diyorum kötü bir yanı varsa hemen içten içe telafi çabasına giriyorum babamla kıyas ederek çok yanlış farkındayım ama engel olamaıyırum

Ücretsiz izne ayrilin zaten bebek iki yaşını geçer.Sonra bebeğe bir bakıcı tutarsınız,haftada bir de yardımcı alırsınız,üstüne size para da kalır.Yani bence siz yeni anne olduğunuz için şu an mantıklı dusunemiyorsunuz.İstifa ederseniz çok pişman olursunuz

tam olarak ne memurusunuz iş yogunlugunuz nasıl bilmiyorum ama ne kadar izin hakkınız var ise kullanın fakat işi bırakmayı asla düşünmeyin
dışarıda memur olmak için yıllarını vermiş,Allah korusun intiharı düşünen insanlar bile var
böyle birisi için de memurluk yakılmaz

X