Rüya Yorumları İstihare

Pecete34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2012
462
174
Merhaba hanımlar fikri olanların yorumlarına ihtiyacım var. Görüştüğüm biri var ama tam emin olamadım bu yüzden arkadaşımdan benim için istihareye yatmasını istedim. Bu gece yeşil bir bahçe ve asker gördüğünü söyledi Askeri üniformalı. Fakat askeri kendisine silah doğrulturken görmüş silah siyahmış . Nasıl yorumlarsınız

İstihare ile mi Emin olacağımızı düşünüyorsunuz? Önce istişare sonra istihare demişler:)

Emin değilseniz biraz daha zaman tanıyın, gerekirse araştırın soruşturun.

Pek anlamam ama yeşil zaten hayırlı birşey. İnternetten baktım istihare de sıyah gorulmesı de hayırlıya yoruluyormuş kişinin asil soydan iyi biri ile yada görevi nedeniyle iyi bir iş mevki sahibi kimse vs vs yazıyor.
Ne iş yapıyor ki şahıs. Belkide ona yonelık cıkmıştır.
Hakkında hayırlısı olsun.
Eğer içine sinmezse kendinde yat.
Gerçi bir arkadasım baska tanıdığım kendim kac kere istihare ye yattım iş aşk olsun kimse birsey göremedi. Tercihlerim yıne bana kaldı. Şansıma şükür.

Pek anlamam ama yeşil zaten hayırlı birşey. İnternetten baktım istihare de sıyah gorulmesı de hayırlıya yoruluyormuş kişinin asil soydan iyi biri ile yada görevi nedeniyle iyi bir iş mevki sahibi kimse vs vs yazıyor.
Şuan iyi bir mevkide değil. Siyahı hayırsız olarak bilirdim

İstihareye kendiniz yatmalısınız.
Gördügünüz rüya iyi yada kötü kalbinizde hissedersiniz.
Çünkü renkler yada olaylar kadar uyandıgınızda hissedeceğiniz duygu çok önemli

Kendin yat istihareye yesil mavi hayirli siyah kirmizi hayirsiz demek. Bir gun degil 3 gunu tamamlaman gerek hangi renkler daha fazlaysa sonuc belli olur

Yeşil iyidir ama istihare 7 gün yapılıyor diye biliyorum ben...Ayrıca konuşun araştırın arkadaş çevresine bakın... inşallah hayırlısı olur hakkımızda... :KK69:

İstihare ile amel edilmez, bir sürü de şarti var.tam manası ile yapıldı mı?

Rüya tabiri dinde ilim gibidir.. görülen rüya sahih dahi olsa kim doğru bir şekilde yorumlayabilir ki burada? Yanlış yorumlar yanlış adımlara neden olabilir dikkat edin

Eğer içine sinmezse kendinde yat.
Gerçi bir arkadasım baska tanıdığım kendim kac kere istihare ye yattım iş aşk olsun kimse birsey göremedi. Tercihlerim yıne bana kaldı. Şansıma şükür.
İstihareye kendiniz yatmalısınız.
Gördügünüz rüya iyi yada kötü kalbinizde hissedersiniz.
Çünkü renkler yada olaylar kadar uyandıgınızda hissedeceğiniz duygu çok önemli
Yatan kişinin rüya esnasında huzurlu ya da huzursuz olma durumu da varmış uyandığında da

İstihare ile amel edilmez, bir sürü de şarti var.tam manası ile yapıldı mı?

Rüya tabiri dinde ilim gibidir.. görülen rüya sahih dahi olsa kim doğru bir şekilde yorumlayabilir ki burada? Yanlış yorumlar yanlış adımlara neden olabilir dikkat edin
Çok haklısınız ama bilgim olmadığı için sormak istedim

Neden kendiniz niyetlenip yatmadınız ki istihareye?
Ayrıca istihare bilinenin aksine rüyada görmek ve bir rengi anlamlandırmak için değil, hayırlı veya hayırsız durumda Allah'a tam tevekkül için yapılır.
Yani bu iş veya kişi benim için hayırlıysa kolaylaştır, hayırsızsa uzaklaştır demek içindir..

Üstelik 7 gece üst üste yapılması daha iyidir..

Neden kendiniz niyetlenip yatmadınız ki istihareye?
Ayrıca istihare bilinenin aksine rüyada görmek ve bir rengi anlamlandırmak için değil, hayırlı veya hayırsız durumda Allah'a tam tevekkül için yapılır.
Yani bu iş veya kişi benim için hayırlıysa kolaylaştır, hayırsızsa uzaklaştır demek içindir..

Üstelik 7 gece üst üste yapılması daha iyidir..
Kendim denedim göremedim

Kendim denedim göremedim

Bir şeyleri eksik yapıyor olabilirsiniz.
Zaten dediğim gibi amaç rüya görmek ve ona göre aksiyon almak değil, bilinenin aksine Allah'a o iş için tam teslimiyet için yapılır.
Gaybı sadece Allah bildiğine göre rüyada da kula bildirilemez sonuçta.

Bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Müsait oldukça yapın bence..

Vakti zamanında ablam görüştüğü ve isteyen biri için yatmıştı. Siyah bir kedinin üzerine beyaz pudra dökülmüş şekilde görmüş. Bir şekilde olmadı ayrıldılar. Adam başkasıyla evlendi boşandı yemediği nane kalmadı

X