Bebek Beslenmesi İyot çözeltisi Kurşun içeriyormu?eczacı arkadaşlar lütfen yazabilir mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

pmdy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2020
120
41
36
Son zamanlarda herkesin bahsettiği bağışıklığı güçlendirmek için eczaneden onların hazırladığı iyot çözeltisi aldım,eşimle beraber kullanmaya başladık.Ancak bir arkadaşım dikkat et kurşun içerebilir dedi,civa kurşun v.s gebelik olursa otizme sebep olabiliyor şeklinde araştırmalar var,gebelik düşünüyoruz eczacı arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğim🙏Aldığım eczaneye sordum net bir cevap alamadım

Son zamanlarda herkesin bahsettiği bağışıklığı güçlendirmek için eczaneden onların hazırladığı iyot çözeltisi aldım,eşimle beraber kullanmaya başladık.Ancak bir arkadaşım dikkat et kurşun içerebilir dedi,civa kurşun v.s gebelik olursa otizme sebep olabiliyor şeklinde araştırmalar var,gebelik düşünüyoruz eczacı arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğim🙏Aldığım eczaneye sordum net bir cevap alamadım

İyot civa kurşun bunlar farklı elementler. İyot içinde kurşun ve civa olması bana mantıklı gelmedi.
Ben gebeliğim boyunca %2lik iyot çözeltisi kullandım.

İyot civa kurşun bunlar farklı elementler. İyot içinde kurşun ve civa olması bana mantıklı gelmedi.
Ben gebeliğim boyunca %2lik iyot çözeltisi kullandım.
gebeliğiniz saglıklı sonuçlandı değilmi içimi rahatlattınız biraz henüz hamile kalamadım ama insan yinede tedirgin oluyor

gebeliğiniz saglıklı sonuçlandı değilmi içimi rahatlattınız biraz henüz hamile kalamadım ama insan yinede tedirgin oluyor

Bu arada çocuklukta kurşun zehirlenmesi yaşamıştım. Hala etkilerini yaşadığımı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla vücuttan bu tarz ağır metalleri uzaklaştırıyor.

Teşekkür ederim içimi rahatlattınız,darısı bizlere olsun inşallah.😊.Allahım evladınızı sizlere bağışlasın🙏

Gebelik oluştu mu? İyota devam ediyo musunuz?

X