Tüp Bebek Merkezleri İzmir kent hastanesinde dr. İsrael Aruh ile tüp bebek deneyenler ve tedavi görenler .

Bilemiyorumki canım rahimi hazırlamak icin diyor sükran hanım, muhtemelen sende de doğum kontrol hapıyla başlarlar. Bana 2 ay önce anlattıgında böyle anlatmıstı hazırlıklıydm yani. İlk adetinden hemen hemen 40 gün sonra transfer olcak demisti

Bilemiyorumki canım rahimi hazırlamak icin diyor sükran hanım, muhtemelen sende de doğum kontrol hapıyla başlarlar. Bana 2 ay önce anlattıgında böyle anlatmıstı hazırlıklıydm yani. İlk adetinden hemen hemen 40 gün sonra transfer olcak demisti

Bana İsrael bey ve Şükran hanım böyle bişeyden bahsetmedi hiç. Belki durumlarımız farklı olabilir. Bayram sonrası nasipse gidicem buradanda yazarım tedavinin sürecini...

Doğru söylüyorsunuz benim yumurtalıklarım kiste müsait çok sükür suan yok ama sanırım tedavi sırasında bir kist cıkıpta engellemesin trdavi sürecini diye düsünülmüş olabilir. Hayırlısı olsun inşallah tedaviniz burdan haberleselim mutlaka

Tamam canım haberleşiriz tabikide. Kendimi Ağustos ayına hazırladım hayırlısı tabi herşeyden önce. Zaten İsrael bey kalcakmı gitçekmi diye stres yaptım. Daha önce hiç gebelik yaşadın mı?

Kizlar ne guzel hbrlesiyrz burdan cok hosuma gitti :KK1: d.kontrol hapi bnmde hosuma gitmedi ama ogrendigim iyi oldu demekki 1 ay oncesinden gidicem sagolun.ayrica baska merkezkerde transfer oncesi dvitamini omega 3 fln gibi degisik ilaclarda verilmiş. ama burda yok .aslinda faydasi olabilir onu da arastiricam yazarım buraya

Kizlar ne guzel hbrlesiyrz burdan cok hosuma gitti :KK1: d.kontrol hapi bnmde hosuma gitmedi ama ogrendigim iyi oldu demekki 1 ay oncesinden gidicem sagolun.ayrica baska merkezkerde transfer oncesi dvitamini omega 3 fln gibi degisik ilaclarda verilmiş. ama burda yok .aslinda faydasi olabilir onu da arastiricam yazarım buraya

Sizinde dondurulmuşlarınız mı var. Tedaviniz nezaman başlıcak ?

Sizinde dondurulmuşlarınız mı var. Tedaviniz nezaman başlıcak ?

Bnm mayista tup bebk oldu.evet dondurulmusum var 2 tane birlikte.ama tedaviyi erteledim biraz.bnde pkos var.3 defa klomen 1 gonalf ile asilama 1 gonalf ile tup bebek ve bisuru ilaclar olunca 10 kilo aldim. Öncelikle bunu vermem lazim.ramazandan sonra baslicam nasipsediyet ve spora.aralik ayina kadar verirsem kilocuklarimu 2.tup bebege ocakta baslamayi dusunuyrm şimdilik. Hatta bu ayki regl bile gecikti henuz tup bebekteki ilaclarin etkisini atamadim ama doktora gitmek istemiyrm artik biraz dinlenmem lazim sanirim.seninki agustosta baslar inş:)

Bnm mayista tup bebk oldu.evet dondurulmusum var 2 tane birlikte.ama tedaviyi erteledim biraz.bnde pkos var.3 defa klomen 1 gonalf ile asilama 1 gonalf ile tup bebek ve bisuru ilaclar olunca 10 kilo aldim. Öncelikle bunu vermem lazim.ramazandan sonra baslicam nasipsediyet ve spora.aralik ayina kadar verirsem kilocuklarimu 2.tup bebege ocakta baslamayi dusunuyrm şimdilik. Hatta bu ayki regl bile gecikti henuz tup bebekteki ilaclarin etkisini atamadim ama doktora gitmek istemiyrm artik biraz dinlenmem lazim sanirim.seninki agustosta baslar inş:)

Benim ilk denemem ama rahim duvarım ince olduğu için hemen transfer yapılamadı donduruldu. Nasip bakalım hayırlısı....

Nasılsınız arkadaşlar hepinize iyi bayramlar öncelikle... Tedavim devam ediyor microgynon ile yalnız cok sinir ve şişlik yaptı bende. Cok zayıf olmama ragmen kocaman bir göbek oldu 2 haftada böyle giderse kutu bitene kadar uçan balona dönücem 😕

Sizler ne alemdesiniz hastaneye uğrayan oldumu?

Nasılsınız arkadaşlar hepinize iyi bayramlar öncelikle... Tedavim devam ediyor microgynon ile yalnız cok sinir ve şişlik yaptı bende. Cok zayıf olmama ragmen kocaman bir göbek oldu 2 haftada böyle giderse kutu bitene kadar uçan balona dönücem 😕

Sizler ne alemdesiniz hastaneye uğrayan oldumu?

Merhaba, bende adet olmamla beraber hastaneye gittim. Senin dediğin gibi banada microgynon 21 adet verildi devamında gonapeptly verdi. Tedavi şekli böyleymiş sen haklıymışsın.....

Tedavin hayırlı olsun inşallah 🙏 benimde 4ünde başlıyor iğnelerim şu şişkinliği üzerimden atabilirsem eğer rahat edicem microgynon zorluyor beni biraz

Tedavin hayırlı olsun inşallah 🙏 benimde 4ünde başlıyor iğnelerim şu şişkinliği üzerimden atabilirsem eğer rahat edicem microgynon zorluyor beni biraz

Teşekkür ederim. Bende herhangi bir şişkinlik olmadı. coraspin ve folik asit alıyorum yanında.Benim de 10 nda başlıcak iğneler :) Donuk kaç embriyonuz vardı? transfer nezaman? İğneden başka ilaç kullancak mısınız? Çok soru sordum sanırım:KK1:

☺️ estafurullah tabiki sorun insan merak ediyor çünkü. Şuan aynı ilaçları kullanıyoruz asprin folik asit ve microgynon. 4ünde iğne başlıyor bahsettiğim gibi onun dışında şuan verilmiş bir ilacım yok. Adet olsanda bırakmadan vur iğnelerini demişti israel bey sanırım iğneler bitince çağıracaklar tekrar yinede 4ünde tekrar sorcam devamında neler bekliyor beni diye. Benim 2 adet 6. Gün embriyom var. SiZin kaç embriyonuz var şuan

☺️ estafurullah tabiki sorun insan merak ediyor çünkü. Şuan aynı ilaçları kullanıyoruz asprin folik asit ve microgynon. 4ünde iğne başlıyor bahsettiğim gibi onun dışında şuan verilmiş bir ilacım yok. Adet olsanda bırakmadan vur iğnelerini demişti israel bey sanırım iğneler bitince çağıracaklar tekrar yinede 4ünde tekrar sorcam devamında neler bekliyor beni diye. Benim 2 adet 6. Gün embriyom var. SiZin kaç embriyonuz var şuan

İnşallah tedavimiz süresinde İsrael bey i bulabiliriz hastanede.. Dogum kontrol hapı bitip adet olunca irtibata geçicem bende. bu arada iğnelere önceden başlıcam tabi...Rahim duvarı kalınlığınız normal kalınlıkta mı? Benim maalesef ince :KK43:(((( Toplamda 6 adet 3. gün embriyom var

Benim rahim kalınlığım normaldi ilk denemede 2 adet 3. Gün embriyosu koyuldu Ama tutunmadılar. Bu 2. Denememiz olcak. Daha önce hic gebelik gecirmedim 2yıllık evliyiz henüz zaten. Bende merak ediyorm inşallah ayrılmaz doktorumuz ordan. Gittiğinde sordunmu hiç ayrılma durumuyla ilgili birşey inşallah yarım kalmaz tedavimiz

Benim rahim kalınlığım normaldi ilk denemede 2 adet 3. Gün embriyosu koyuldu Ama tutunmadılar. Bu 2. Denememiz olcak. Daha önce hic gebelik gecirmedim 2yıllık evliyiz henüz zaten. Bende merak ediyorm inşallah ayrılmaz doktorumuz ordan. Gittiğinde sordunmu hiç ayrılma durumuyla ilgili birşey inşallah yarım kalmaz tedavimiz

Bende bıraktıkları intiba maalesefki ayrılacağı yönündeydi.

Acaba böyle bi durumda transferi kim yapacak nasıl olcak böyle

Önümüzde iki seçenek olacak birincisi donuk embriyolarımızı alıp İsrael beyin gittiği yeni merkez e gitmek yada Kent hastanesinin tüp bebek servisinde yeni gelecek olan doktoruna güvenip yaptırmak.....

Cok zor bir karar 😞 annem herşeyde bir hayır vardır diretme israel bey diye diyor bende bilemiyorum

[bende şimdi arastırıyorum bakalım ama cok kararsız kaldım. ısrael aruh ve kent hastanesi bana daha mantıklı geliyor.
umarım olumlu sonuçlar alırız. bizim microtese olcak ve sperm bulunursa tüp bebek yapılcak umarım şansımız iyi gider. çok heyecanlı ve endişeliyiz.
siz neler yaşadınız nasıl bir dr. bana biraz bilgi verebilirmisinz?

çok saolun.:nazar:

X