İzmir Özel Gazi Hastanesi

Mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum.33 haftalık hamileyim.gazi hastanesine gittim normal doğum düşünüyorum.Dr.Gülizar ben doğum yaptırırım ama gece saat 2den sonra çocuk doktoru yok dedi.bende şifa ile gazi arasında kaldım çocuk dr yüzünden.gece doğum yapan arkadaşlar çocuk dr meselesini nasıl yapıyor tecrübesi olan arkadaşlar yada bilen yazarsa sevinirim.yoksa mecburen şifaya gitmek durumunda kalacağım. mafoldumben

slm canım öncelikle allah sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin.
ben de haziran ayında gazide normal doğum yaptım. ayrıntısıyla bu başlık altında anlattım. birkaçsayfa geri gitmen yeterli..

ben gündüz doğum yaptım. bir sorun olmadığı sürece çocuk doktoru, taburcu olmadan gelip bakıyor. benim bebişime doğduğunun ertesi dünü, hastaneden çıkmadan önce baktı
.
gazideki asıl sorun şu; doğum gece ya da haftasonu olursa nöbetçi dr geliyor doğuma. 4doktor var. herhafta biri nöbetçi oluyor. o yüzden normal düşünüyorsan sabahtan yatırıp suni sancı veriyorlar.ben sabah sancımla gittim,suni sancı verdiler,doğurdm. eğer sancıyla gitmeseydim 40.haftayı doldurunca yatırıp suni sancı vercekti doktorum.

ben sırf buyüzden sifayı araştırmıştım. orda da sistem aynı. artı gece yada haftasonu olursa doğum fiyat değişiyormuş..... öyle demişlerdi bana.
iyice araştır.

kolay doğumlar..

slm canım öncelikle allah sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin.
ben de haziran ayında gazide normal doğum yaptım. ayrıntısıyla bu başlık altında anlattım. birkaçsayfa geri gitmen yeterli..

ben gündüz doğum yaptım. bir sorun olmadığı sürece çocuk doktoru, taburcu olmadan gelip bakıyor. benim bebişime doğduğunun ertesi dünü, hastaneden çıkmadan önce baktı
.
gazideki asıl sorun şu; doğum gece ya da haftasonu olursa nöbetçi dr geliyor doğuma. 4doktor var. herhafta biri nöbetçi oluyor. o yüzden normal düşünüyorsan sabahtan yatırıp suni sancı veriyorlar.ben sabah sancımla gittim,suni sancı verdiler,doğurdm. eğer sancıyla gitmeseydim 40.haftayı doldurunca yatırıp suni sancı vercekti doktorum.

ben sırf buyüzden sifayı araştırmıştım. orda da sistem aynı. artı gece yada haftasonu olursa doğum fiyat değişiyormuş..... öyle demişlerdi bana.
iyice araştır.

kolay doğumlar..

Slm.teşekkür ederim.Sende güle güle büyüt inş.ben eğer doğum gece olursa(sancı) çocu için allah korusun aksı bır durum olursa müdahale edecek çocuk dr. yok endişem bu.Senin gündüz olmuş sancı.ben sancım gelmezde gunduz yatırıp suni sancı verdıklerınde açılma olmazsa, açılmadı dıyerek sezeryana almalarını iistemıyorum..gece veya gunduz sancım ne zaman başlarsa o zaman doğum yapmak istiyorum.hiç sancı yokken suni sancı verdıklerınde açılma zor oluyormuş duyduğum kadarıyla.sıkıntım bu
Gazide gece doğum yapan yokmu.

Mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum.33 haftalık hamileyim.gazi hastanesine gittim normal doğum düşünüyorum.Dr.Gülizar ben doğum yaptırırım ama gece saat 2den sonra çocuk doktoru yok dedi.bende şifa ile gazi arasında kaldım çocuk dr yüzünden.gece doğum yapan arkadaşlar çocuk dr meselesini nasıl yapıyor tecrübesi olan arkadaşlar yada bilen yazarsa sevinirim.yoksa mecburen şifaya gitmek durumunda kalacağım. mafoldumben

slm şerife.gazi hastanesinde çocuk doktoru öğlen 14.30 a kadar oluyor.o saatten sonra da doğum yapsan zaten çocuk doktoru yine olmayacak.boşuna sıkıntı yapıyorsun bence.o gün 14.30 dan sonra doğum yapanlara doktor ertesi gün gelip bakıyor.bende 15.20 de doğum yaptım.ama doktor olmadığı için ertesi gün hastaneden taburcu olmadan gelip baktı.allah hayırlısıyla sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin bebişini inşallah.

slm şerife.gazi hastanesinde çocuk doktoru öğlen 14.30 a kadar oluyor.o saatten sonra da doğum yapsan zaten çocuk doktoru yine olmayacak.boşuna sıkıntı yapıyorsun bence.o gün 14.30 dan sonra doğum yapanlara doktor ertesi gün gelip bakıyor.bende 15.20 de doğum yaptım.ama doktor olmadığı için ertesi gün hastaneden taburcu olmadan gelip baktı.allah hayırlısıyla sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin bebişini inşallah.

slm mahretlik.amin canım inş. sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin.ben sadece aksi bır durum olursa, çocuğa acil müdahale gerekirse allah korusun o zaman ne yapacağız. onun için devamlı çck dr.olmaması düşündürüyor beni.salı günü randevum var tekrar bir konuşacağım bakalım hayırlısı olsun.CADIARZU

arkadaşlar gaziye gittim salı gunu.normal doğum istıyorum dıyorsun doktorlar normal doğum takibi pek istemiyorlar.sancı gelmıyor sunı sancı verıyoruz açılma olmuyor sezeryana alıyoruz dıyor.gece olursa takip açısından riskli.dua edelim gündüz sancımız gelsin gündüz normal doğum yapalım inş.benim sancım gündüz olursa gaziye gece olursa dokuz eylül hastanesinde gitmeyi düşünüyorum.Bakalım artık hayırlısı.Allahım hayırlısını nasip etsin.

Allah ım sağ salim kurtarsın gönlüne göre versin
olmazsa üniversiteye de gidersin
neden sancı olmuyomuş biliyomusun
bunu ben de duymuştum

18 Ağs Çarşamba günü Gazi Hastanesinde kızıma kavuştum. Çiğdem Hanım o gün için erkenden gel bir bakarız demişti. Tesadüfe bakın o sabah nişanım geldi. çiğdem hanım hemen serum bağlattırıp odaya aldırdı beklemeye başladık. yeterli açılma olduktan sonra epidural bağlandı. ama açılma gayet iyi olduğu halde bir sorun vardı. bebek bir türlü aşağıya inmedi. Sabah 10.30'dan akşam 16.30 a kadar sancı çektim. ama bebek bir türlü kanala inmedi. en sonunda mecburen sezeryana alındım ve akşam 16.50'de kızıma kavuştum.
şansıma çok yoğun bir güne denk geldiğim için küçük bir odaya denk geldim. diğer odalar çok geniş ama şans işte. neyse, yine de personelin ilgisi gayet güzeldi. sık sık gelip kontrol edip ilaç verdiler ve bakım yaptılar. çocuk doktoru öğleden sonra 14.00 te gidiyormuş. bu nedenle kızımın muayenesi ertesi gün sabahtan yapıldı. ücret olarak toplam 400. tl ödedik. bu rakamı zaten çiğdem hanım kendisi baştan söylemişti. diğer doktorlar için ücret değişiyor anladığım kadarı ile. her doktorun ücreti farklı olabilir. herneyse sağ salim oldu bitti. şimdi kızımla mutlu mesut yaşıyoruz. Darısı hepinizin başına.

Merhabalar;

Öncelikle yeni dogum yapmıs tum arkadasları tebrık ederım..allah uzun ve sızlerle bır ömür nasip etsin inşallah.Bende gecen ay gebe ıdım fakat kımyasal gebelık oldugu ıcın sonlandı..nasıp deılmıs Benımde yakın ıkı arkadasım ayşen hn da yaptı dogumlarını ıkısınde oldukca memnun kaldılar gerek hastane personelınden gerek aysen hanımdan..Benımde eger hamıle kalırsam gıtmek ıstedıgım hastane gazı hastanesı aysen hn olucak ınsallah bıde benım tercıhım sezeryan ..tıp bu kadar ılerlemıs ıken bunun deılde zor bır sekılde dogumun gerceklesmesı ılkel gelıyor bana.Ama bunu şimdi bu sekılde boyle dusunuyorum ..Oldugunda fıkrım degısırmı bılemıyorum..Ayrıca Gazi hastanesinin gece dogum sıkıntısını yenı ogrendım benım dıger ıkı arkadasımda h.içi yaptıklarından her ıkısıde sezeryan yaptılar ıkısıde normal dogum ıstıyorlardı olmamıs o yuzden sezeryana almıslar..Ben henuz gıtmedım ama gerek dogum yapanlardan gerek burada yazılanlardan anlıyorumkı guzel bır hastane hıc gıtmemıs veya bılgısı olmayan ıcın yazmak ıstedım..Tavsıye edılen bır hastane .....bu ay bende ınsallah sıze mujdelı haberımı verrırım bende gazı hastanesının yollarında macerama baslarım..DUALARINIZI EKSIK ETMEYIN

Sevgilerimle....bayanssulusmile

ipekseco allah analı babalı ve sağlıklı büyütsün inşallah.
bende normal doğum düşünüyorum.
gece doğumun olmasında ne gibi sıkıntı var?
bu arada bende çiğdem hanımın hastasıyım. 400 tl fiyat çok uygun.
bu ücrete neler dahil bilgi verirsen çok sevinirim.
smirna allah sanada nasip etsin inşallah ama ben sorun olmadığı halde sezeryan yapılmasına karşıyım.
sonuçta sezeryan bir ameliyat ve bebeğin dünyaya gelişine müdahele etmek.
zorunlu hallerde elbet karşı değilim. herkes için hayırlısı olsun diyorum.

ipekseco allah analı babalı ve sağlıklı büyütsün inşallah.
bende normal doğum düşünüyorum.
gece doğumun olmasında ne gibi sıkıntı var?
bu arada bende çiğdem hanımın hastasıyım. 400 tl fiyat çok uygun.
bu ücrete neler dahil bilgi verirsen çok sevinirim.
smirna allah sanada nasip etsin inşallah ama ben sorun olmadığı halde sezeryan yapılmasına karşıyım.
sonuçta sezeryan bir ameliyat ve bebeğin dünyaya gelişine müdahele etmek.
zorunlu hallerde elbet karşı değilim. herkes için hayırlısı olsun diyorum.

saolasın allah razı olsun ınsallah en yakın zamanda nasıp eder beklemek zor oluyor kendını hazır hısedıkten sonra nasıp bakalım ...sezeryan bana mantıklı gelıyor bılemıyorum basıma gelınce fıkrım degısır...

doğum yapan arkadaşlar güle güle sağlıkla büyütsün inş.darısı bizim başımıza.gazide gece doğum sıkıntısı ilgi tam olmuyor.anestezi bulunamayabılıyor.çocuk dr. olmuyor.bunlar yani.
ben gülizar hanıma gidiyorum.1 aydır.38. haftamdayım.kadın açıkça konuşuyor herşeyi.hiçbir dr. normal doğumu istemiyor.takip etmesi saatlerce başında beklemesi zor geliyor.bana normal düşünüyorsan illaki 9 eylül yada tepecik dedi.bende gündüz olursa sancı gazi gece olursa 9 eylüle gideceğim.gece gazide normal doğum yaptırmayabilirler.çünkü kendi doktorunun nöbetıne denkgelmeyebilirsin.başka dr.da uğraşmaz. sezeryana alır gider.

of bu durum can sıkıcı oldu benim için. benim duyduğum gece nöbetçi doktor var. seninle ebe ve hemşireler ilgileniyor. arada dr. geliyor, doğum yaklaştığında doğumu doktor yaptırıyor.
ben gece olurs doğum nereye giderim bilmiyorum.
9 eylüle gitmem nefret ediyorum o hastanden ve güvenmiyorum.
tepecikte özel oda durumu var.
çiğdem hanımla bir dahaki randevumda konuşacağım.
kusura bakmasınlar ben onların kolayına geliyor diye sezeryan olamam.
serife inşallah gündüz doğum yaparız.

mrb.inşallah gündüz olur bende dua edıyorum.Aslında herşeyin hayırlısı neyse o olsun.en ıyısı boyle dua etmek. melodi sen doktorunla konuş bakalım ne dıyecek.:emir_bebek:

X