İZMİR Panik Ataklılar Buluşsun !!

Moonlight1993

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2012
60
29
30
Merhaba arkadaşlar ben İzmir'de yaşıyorum.Yaklaşık 2 senedir panik atak hastasıyım.Bir ara geçer gibi oldu fakat 4 ay kadar sonra yine tekrarladı.Artık resmen bıkmış durumdayım bütün hayatımı,sosyal yaşantımı etkilemiş durumda.Günün her anı sanki boşlukta gibiyim sürekli içimi kemiren endişeler kaygılar ve vücudumun kasılıp beni daraltması mide bulantısı,şişkinlik,uyusmalar,ölüyorum ya da bayılıyorum hissi,nefes darlıgı,çarpıntılar vs vs..Öyle zor bir durum ki yalnızca bu hastalığı yaşayanlar beni anlayabilir,dışarıdan sadece izleyip boş boş yorum yapanlar anlayamaz..

Dışarıya çıktığımda insanlara bakıyorum herkes işine gücüne koşturuyor bi yerlere gezmeye gidiyor gülüşüyor ben neden böyleyim neden iş güç hiçbirşey yapamaz bir yere şehirdısına gezmeye gidemez haldeyim diye kahroluyorum.Psikiyatriste gittim ilaç tedavisi falan hiçbir işe yaramadı ilk ay rahatlatır gibi oldu ama geçmedi aylarca kullandığım halde her gittigimde biraz artıralım dozu demekten başka laf yok adam akıllı yüzüme bakıp şöyle yap böyle yap diye konusup yol göstermek geçecek demek yok sürekli daya ilacı daya..Artık yeter dedim ve psikiyatristime ben artık ilaçları bırakıp kendim atlatıcam bir şekilde olmadı psikoterapi ve psikologa giderim ama ilaç kullanmıyacagım kendim yeneceğim dedim dalga geçer gibi deneyebilirsin dedi sadece.Siz düşünün..

Şuan ilaçları baya azalttım 2-3 gün içinde tamamen kesmiş olucam.Sizlere söyleyeceğim olay şu madem bizi bizden iyi anlayan yok panik atak yaşayanlar olarak..Gelin bu hastalığı geldiği gibi geri gönderelim .............İzmir'de yaşayan ve panik ataktan müzdarip arkadaşlar bana özelden mesaj atabilir...................Birlikte dışarıda cafede vs. görüşüp sıkıntılarımızı paylaşalım yapamadığımız şeyleri beraber yapalım etkinlikler yapalım,gezemediğimiz yerleri gezelim birbirimize destek olup yavaş yavaş bu hastalığı panikdaş olarak yenelim..............Var mısınız?.... :)

X