JeanDarc'ın Başarı Öyküsü 36 kilo verdi

JeanDarc

AlCaDRaz_KaçKıNı
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2011
14
1
Diyetisyen kontrolündeki az yağlı düşük kolestrol diyetim;
Sabah:
Uyanır uyanmaz ılık bir bardak su(çok önemli)
En geç 09:00'da kahvaltı(ben hep 1 saat salladım)
Kahvaltıda;
3 dilim etimek
3-5 siyah zeytin
yağsız beyaz peynir 2 dilim kadar
2-3 adet ceviz içi
snırsız yeşil salata
1 bardak yeşil çay
Bu kahvaltıda diyete başladığımda 100 kg iken verildi.
75 kg.ye indiğimde metabolizma yavaşlaması ile ufak değişikler oldu.(ekmek 2 dilim kepek ekmeğine döndü.bir kaşık bal eklendi)

Ara öğün saat 11:30 gibi(kahvaltıyı 9'Da yaptığınızı düşünürsek)
1 çay bardak yağsız süt
1 porsiyon meyve

Öğle yemeği saat 13:30 gibi;
1 kase yağsız çorba(her çorba serbest)
4 kaşık yağsız sebze yemeği
1 porsiyon haşlanmış tavuk/balık/peynirden biri
2 kaşık yağsız yoğurt
yeşil salata
3 dilim kepek ekmek(75.kg den sonra bir dilim etimeğe dönüldü)

Ara öğün saat 16:00 gibi;
1çay bardak yağsız süt
1 porsiyon meyve(75 kgden sonra bu ara öğünde tercihen bir porsiyon sütlü tatlı konuldu)

Akşam yemeği en geç saat 19:00 gibi;
1 kase yağsız çorba
4 kaşık sebze yemek
2 dilim yağsız peynir
yeşil salata
2 kaşık yağsız yoğurt
2 dilim ekmek kepekli(daha sonra 1 dilime düştü)

Ara öğün saat 21:00 gibi;

1 bardak yağsız süt
1 porsiyon meyve(75.kg de 3 adet bisküvi ve meyveye dönüldü)

Günde 2.5 litre her diyette olduğu gibi burada da var.

100 kg.ile diyete başladım,9 ayda 64kg oldum.
Son üç ayda kontrol diyetindeyim.
bir iki kilo günlük kaçamaklara göre değişsede yağ oranım sabit.
Beden kitle endeksim 37 idi şimdi 24 civarında.
Yağ oranım %43 iken şuanda % 15(düşük bile)

Diyetin yaz döneminde hergün yürüyüş yaptım.
2 yaşındaki oğlumun bebek arabası ile hızlı.
İlk 4 ay düzenli kondisyon bisikleti ve kol kasları için ağırlık çalıştım.

Diyetlerin kişiye özel olduğunu biliyorum.
Paylaşım amacım diyetisyen kontrolünde ve GERÇEKTEN İSTEMEKLE bu işin olduğunu anlatmak.
Yoksa kimse benim kadar yemeği sevmesin.
(sabah uyanır uyanmaz tezgahtaki baklavaları götürecek derecede idim)

[helal olsun bende vermek istiyorum şuan 93 üm 105 den düştüm.hedef 60-70 arası

tebrikler ne güzel başarmışsınız ben bir türlü veremiyorum ne kadar bitkisel denilen ot türü şeyler varsa kullandım ama bir türlü istikrarlı davranıp kilo veremiyorum delirecem artık bi 10kilo versem yetecek ama bu aralar verdiğim 5 ... 6kilo vardı onlarıda geri aldım gitmiyor bir türlü:26:

Son düzenleme:
Harikasınız, başka söz söylemeye gerek yok.Ben de diyetisyene gittim daha önce.Listede işten dolayı kahvaltıyı yetiştiremeyeceğim günler için cornflakes vardı.Diğer eksiklerimi de alıp eve gittim ve oturup cornflakesin yarısını yedim :)

:KK9:Tebrik ederim doğrusu iyi iş çıkarmışsınız ve zor olanı çok güzel başarmışsınız keşke içimde ciddi bi istek uyansada bende böyle başlayabilsem:KK43:

Hemen hemen aynı benim listemle seninki..Haftada kaç kilo veriyordun öğrenebilirmiyim..

ya bende vermek istiyorum bunu uygulayacağım acaba bisiklete kaç dakika biniyordun ve diğer sporları nasıl ayarladın?

tebrikler ne güzel başarmışsınız ben bir türlü veremiyorum ne kadar bitkisel denilen ot türü şeyler varsa kullandım ama bir türlü istikrarlı davranıp kilo veremiyorum delirecem artık bi 10kilo versem yetecek ama bu aralar verdiğim 5 ... 6kilo vardı onlarıda geri aldım gitmiyor bir türlü:26:

Teşekkürler.Vermeniz gereken kilo az olunca vermekte zorlaşıyor.Ben yinede size uzman bir diyetisyene gidin derim.

Harikasınız, başka söz söylemeye gerek yok.Ben de diyetisyene gittim daha önce.Listede işten dolayı kahvaltıyı yetiştiremeyeceğim günler için cornflakes vardı.Diğer eksiklerimi de alıp eve gittim ve oturup cornflakesin yarısını yedim :)

Afiyet olsun:))
Bende bana ilk sütlü tatlı serbest dediğinde muhallebiyi kaselere boşaltmadan tencerede bitirecektim neredeyse:)
İşin özeti ben hep canım bişey çektiğinde ya da elim bişeye gittiğinde diyet dışı 'ömrün bunları yemekle geçti hem tadınıda biliyorsun,tamam tadı harika ama yemediğin şey mi? ' diye telkin ettim.
Keşke sizde o cornflakesin hain kutusuna bunu yapabilseydiniz:)

:KK9:Tebrik ederim doğrusu iyi iş çıkarmışsınız ve zor olanı çok güzel başarmışsınız keşke içimde ciddi bi istek uyansada bende böyle başlayabilsem:KK43:

Teşekkürler.Emin olun gerçekten isteyince oluyor.Kolay gelsin.

ya bende vermek istiyorum bunu uygulayacağım acaba bisiklete kaç dakika biniyordun ve diğer sporları nasıl ayarladın?

Bisiklete oğlumun öğle uyku saatlerinde binebiliyordum sadece.Öğle saatlerinde önce bisiklette hafif bir kondisyonla ısınıp sonra ağırlık çalışıyordum.İyice ısınınca yüksek tempoda tekrar bisiklet.Hepsi toplam bir saat.Bunu diyetin kış döneminda yaptım.Yazın sadece yürüyüşe döndüm.Kolay gelsin.

Hemen hemen aynı benim listemle seninki..Haftada kaç kilo veriyordun öğrenebilirmiyim..

İlk zamanlar düzenli olarak haftada 1.2 kg ile 1.5 kg arası.
Sonraki haftalarda sanırım 80li kilolardan sonra haftada 1 kg. verdim.
En son zamanlarda bazı haftalar yarımkilo vermiş gözüküyordum tartıda ama yağ oranım 1.5 kilo azalmış ve kas ya da su yapmış oluyordum ki bu süper bişeydi.

çoook tebrik ederim. umarım bende senin gibi azimli olabilirim. bakalım yarın başlıyorum bende :)

tebrik ediyorum bende 100lere merdiven dayadım çok isityorum kilo vermeyi rabbim banada nasip etsin isteyen herkese inş.

Sizi tebrik ederim. Bende kendimce diyet yapmaya çalışıyorum. Açıkcası birkaç kere diyetisyene gittim verdim kalıcı olmadı yada verilen listeyi uygulamadan ben bıraktım diyetisyeni. Umarım bu sefer kalıcı olarak vereceğim ama ben çok fazla kendimi kısıtlamaman gerektiğini anladım çünkü bir bırakıyorsun hoooppp fazlasıyla geri. Kilo vermeyle ilgili kitaplar okuyorum yaşam tarzı haline getirin diyorlar tam anlamıyla uygulayabilmiş değilim. Allah yardımcımız olsun.

X