Johnny depp

orchidea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.390
7
Hollywood'un en iyi erkek oyuncusu bence kendisi. ve en karizmatiği....

Johnny Depp 9 Haziran 1963'te Owensboro Kentucky'de doğdu. Florida'da büyüdü ve 15 yaşında bir rock müzisyeni olmak umuduyla okulu bıraktı. The Kids adlı rock grubunda müzik yapmaya başladı ve grubun davulcusunun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 20 Aralık1983'te evlendi.

Los Angeles California'da eşinin yardımıyla Nicolas Cage ile tanıştı ve ilk filmi A Nightmare On Elm Street'de 1984 yılında oynama şansı buldu. 1985 yılında ise Lori Anne Allison'dan boşandı.

Johnny Depp'in kariyeri için en büyük devrim şüphesiz ki Tim Burton dokunuşudur. Oyuncunun kariyerine altın harflerle yazılmış birçok filmde ünlü yönetmen Tim Burton'un imzası vardır. Burton-Depp ikilisi Amerikan sinema tarihine şimdiden geçmiş ne yönetmen oyuncudan ne de oyuncu yönetmenden vazgeçebilmiştir.

Ancak oyuncunun bugüne kadar ki doruk noktası Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti filminde olmuş ve bu film sayesinde 2004 yılında Akademi Ödülleri'nde En iyi Erkek Oyuncu ödülüne aday olmuştur.

Şuan Fransız şarkıcı-oyuncu Vanessa Paradis ile birlikte yaşamaktadır Lîlly-Rose Melody ve Jack adlarında iki çocuğa sahiptirler.

Bunları biliyor musunuz?

1994 yılında New York'ta bir apartmana çöp dökmek suçundan tutuklandı.
1999 yılında Londra'da bir restorantta paparazzilerle kavga etmek suçundan tutuklandı.
Hollywood ünlüler yoluna 1999 yılında yıldızı yerleştirilmiştir.
Jack the Ripper'ın fanatik hayranıdır.
Çocukken çikolata'ya karşı alerjisi vardı.
Eşininde yardımıyla Fransızca öğrenmiştir.
The Matrix filmindeki Neo karakteri için düşünülmüş ilk isimlerden biridir (diğeri Tom Cruise) ancak kendisi kabul etmemiştir.
Johnny hayatındaki önemli olayları kolunda kesikler oluşturarak işaretliyor.

Johnny Depp Filmleri

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)
The Rum Diary (2006)
Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)
Tim Burton’dan Ölü Gelin (2005)
Düşler Ülkesi (2004)
Gizli Pencere (2004)
Bir Zamanlar Meksika'da (2003)
Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti (2003)
Lost in La Mancha (2002)
Beyaz Şeytan (2001)
Cehennemden Gelen (2001)
Çikolata (2000)
Erkeğin Gözyaşları (2000)
Karanlıktan Önce (2000)
9. Kapı (1999)
The Astronaut's Wife (1999)
Hayalet Süvari (1999)
Vegas'ta Korku ve Nefret (1998)
The Brave (1997)
Köstebek (1997)
Dead Man (1995)
Don Juan DeMarco (1995)
Nick of Time (1995)
Ed Wood (1994)
Amerikan Rüyası (1993)
Benny & Joon (1993)
What's Eating Gilbert Grape (1993)
Cry-Baby (1990)
Edward Makaseller (1990)
Müfreze (1986)
Private Resort (1985)
Elm Sokağı Kabusu (1984)

johnny-depp-16_Nettekeyif.net.jpg

johnny_depp01.jpg

Pirates-of-the-Caribbean---Johnny-Depp--C10201032.jpeg

LÜTFEN SADECE BEĞENENLER YORUM YAPSIN. POLEMİK YARATMAYACAK KELİMELER KULLANMAYA DİKKAT ETMENİZİ RİCA EDİYORUM

Muazzam bir yüze sahip.. karizmatik aktör :) Tarzını çok ama çok beğeniyorum ,filmlerini takip ederim bir çok filmide çok başarılı .Ben en çok Johnny i keskin erkeksi qörünümünden ziyade sadece Tim Burton un filmlerinde kullandığı tatlı, şaşkın ,saf ,sevimli surat ifadesiyle seviyorum :) Tim Burton onun farklı bir yüzünü qösteriyor bize çok ama çok hoş

hayranlarına bıldıreyım mart ayında alıce harıkalar dıyarında gÖsterıme gırecek. Hem de 3d:):)

bence muhteşem bir oyuncu, özellikle karayip korsanları ve sweeney todd'daki performansı izlenmeye değerdi...

delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
biri johnny depp mi dedi
:asigim::asigim::asigim::asigim:
:icecream:cokacimcoook:icecream::nazar::kahve:

Son düzenleme:
Muazzam bir yüze sahip.. karizmatik aktör :) Tarzını çok ama çok beğeniyorum ,filmlerini takip ederim bir çok filmide çok başarılı .Ben en çok Johnny i keskin erkeksi qörünümünden ziyade sadece Tim Burton un filmlerinde kullandığı tatlı, şaşkın ,saf ,sevimli surat ifadesiyle seviyorum :) Tim Burton onun farklı bir yüzünü qösteriyor bize çok ama çok hoş

tim burton'la ortak yapımların kesinlikte bambaşka bir tadı var izlemenin...
vegas'ta korku ve nefret filmi çok kötüydü bu arada; kendisine hiç yakıştıramadığım bir filmdi :sinifsinif:

ilk resime bittimdelikafaduldenakannehir:asigim:
tek sevdigim aktör baska da tanimam:lepi: nezaman görsem erir giderimakannehir sogurtlarim sular seller:roflol:
benimde elimde var resim ekliiim durun kizlar

allahim böyle güzel anlamli sexü gözler olamazzzzzakannehirsengözlerimebaksanab
sakinlesmem gerekiyo karnim agriyo zatigamyoncuiremsu

tim burton'la ortak yapımların kesinlikte bambaşka bir tadı var izlemenin...
vegas'ta korku ve nefret filmi çok kötüydü bu arada; kendisine hiç yakıştıramadığım bir filmdi :sinifsinif:

öyle mi canım ..izlemedim o filmini ..
TimBurton un charlie and the chocolate factory ve ed wood da süperdi ya suratı mimikleri :)

Güldüğü ve donup kaldığı resmini bulamadım ama :KK43:

ch_032JohnnyDepp.jpg

buda Ed Wood dan :) hayatımın filmi ..

ed-wood.jpg

EdWood1.jpg

ed_wood.jpg

her filminden sonra 2-3 hafta yataktan cikmiyormus hasta oluyormus:gitme: bir röportajidan söylemis kiyamam pasaklimaopuyorumnanaktan

X