K.valideye çocuk baktırma olayı

3 yaştan itibaren tuvalet alışkanlığı sorgulayan yerler devlete bagli olup, devlete bağlı kreş bulunmamakta, o eğitim kurumlarina anaokulu denmekte ve zaten anaokulları cocuk bakmak için değil eğitim için varolmaktadir. Dilerseniz çocuğunuzu kres ve gunduz bakim evlerine verebilirsiniz ki bu yerler devlete bagli olmayip tuvalet sarti da kosmamakta, daha kucuk yaştan itibaren de almakta, cocugunuza bakim hizmeti sunmaktadir, ucret olarak da devlete bagli anaokullarından 5-10 kat kadar daha yüksektir. Sevgiler 👋👋

Diyelim ki çalıştınız ve 5 bin tl alıyorsunuz. Ev geçindirmeye katkı için güzel de birikim derseniz, diyelim ki 200 bin tl lazım size en az 3.5 yıl hic harcamadan biriktirmek demek ki Istanbul da evler 1.5 milyon civarı ortalama. Baska illerde de 500 bin rahat vardır herhalde.. Bir de araba olacak... Yani elinizdeki toplu para super yuksek bir miktar değilse umudunuza hayran kaldım. Ben hayal bile edemiyorum ev almayı. Kaldı ki çocuk buyuyunce masraflar da çoğalır sanki.

Uzun yıllar calısamayacaksın. Kendimden biliyorum.. Cocugun bakımına yardım etmeyen anne kaynana olunca calısmak imkansız! Kimseyede guven olmaz el kadar bebek daha! Cocuk buyuyene kadar evde durup bakacan mecbur

Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..
Sizde kayinvalidenizle kendi çıkarınız için yakın olmaya çalışmıyor musunuz?
Biraz nazini çekeceksiniz.

Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..
Önce iş bulun öyle planlar yapın anladığım kadarı ile küçük yerde yaşıyorsunuz küçük yerlerde iş bulmak kolay değil.
Kayınvaliden çoçuğa büyük ihtimal bakar ama o çoçuk kayınvalidenin tam bir küçük kopyası olur çıkar kendi gibi büyütür. Sen ev araba derken küçük kaynanan olur.

X