K.valideye çocuk baktırma olayı

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.646
6.246
Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..

Huyunu sevmediğim bir çocuğuma baksın istemem.
Çocuk en çok kendisine bakım verene benzer.
Huylarını alacak.
Bi şey olsa annene söylediğin gibi rahatça bunu yedirme diyemeyeceksin.
Sende araba varsa annene götür.
Yoksa imkan varsa anenne servis gibi korsan taksi ayarla.
İmkan varsa kreşli bi iş bul yanında götür.
İmkan varsa işi ertele.
Şartlar zor biliyorum ama çocuğun huyu suyu gelişimi senin sinir yıpranman..
Ben çok sorun yaşamıştım. Hikayeler başka ama kv çocuğuma baksıj bırak görüşüp sevsin bile isteyemedim. Çocuk fikri bile zamanla aklımdan silindi..

Çok seçeneğiniz yok gibi. Ya çalışmayacaksınız, ya bakıcıya vereceksiniz, ya kayinvalidenizden medet umacaksınız, ya her sabah annenize gitmenin yolunu bulacaksınız ya da anneniz size gelip kalacak.
Anneme gozum kapali emanet edebilirim ama koyde oturuyor otobus yok ee bizde araba yok nereden tutsam elimde kalıyor

Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..
Sizi üzmek istemem ama söylemek zorundayım üzgünüm.

Kendi anneniz bağ bahçe işleriyle uğraşıyormuş ama kayınvalideniz boşmuş gibi bir şey söylemişsiniz. Bunun bir önemi mi var? Evet klişe olacak ama kimse sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil. Zorunlu hallerden bahsetmiyorum, elbette ki bazı zamanlarda destek olunur, ama kadın yaşlılığında rahat etmek isterken, çocuk bak diye emrivaki yapılmaz ki.

Eğer maddi durumunuz el vermiyorsa araba ya da ev almayın, ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

Veya maddi durumunuz çocuk yapmak için uygun değildiyse bir süre daha bekleyebilirdiniz.

Ancak Allah analı babalı büyütsün, evladınız şu anda var sonuçta, o yüzden durumunuza göre davranmalısınız.

Yani kırıcı olacak biraz belki ama, gerçekten de aranız biraz düzelince hemen fırsattan istifade çocuğunuzu kv ye baktırmak istiyorsunuz gibi görünüyor buradan…

Yerinizde olsam kv ye bunu teklif etmezdim. Bu zamana kadar soğukmuşsunuz, birbirinizin yüzüne bakmamışsınız.

Ufak bir ısınmada hemen böyle büyük bir şey istemek, sonradan sizin aleyhinize de kullanılabilir, bilginiz olsun…

** ekleme: yorumlardan gördüm, kv niz vukuatlı ve güvenilmezmiş. Böyle birine asla çocuğuma bak diye ağız eğmezdim. Kusura bakmayın. Siz de teklif dahi etmeyin bence

Son düzenleme:
Ben kv olsam kimsenin bebeğine bakmam :KK70:
Ayrıca zaten aran iyi değilmiş, nasıl güvenip vereceksin. Gelinimle bu kadar kötü olsam hayatta çocuğuna falan bakmam.
Ben sana söylim mi bu işin ucunda kk ya bol bol konu açmak var.
Valla 2 lokma ekmek yer , şartları olgunlaştırır öyle çalışırım.

Devlet kresi tuvalet eğitimi ister de özel kresler tuvalet eğitimi istemiyor. .hatta 18 ayliktan sonra alıyorlar....

Kayınvalide çocuğa güzel bakar mı önemli olan o. Arkadaşımın kayınvalidesiyle arası hep açıktı ama çok güzel bakıyordu torununa, benim annem o kadar iyi bakamaz derdi. Çocuk bakımı konusunda güveniyorsanız deneyin derim onun da canı neticede ama çok hassas bir nokta var ki kayınvalideniz paralı bakıcı değil. Yani sizin istediğiniz şartlarda sizin istediğiniz şekilde bakmasını beklemeyin. Siz ona muhtaç durumda olduğunuza göre daha alttan alan taraf olmalısınız, bunu yapabilir misiniz?

Para mı yoksa çocuğunun ve senin akıl sağlığım mı? Tercih zor olmamalı. 2 yaşından sonra özel kreşe verirsiniz

Insallah tuvalet egitimini erken verebilirim o halde ben güvenemiyorum zaten k.valideme ama cok zahmet cekiyoruz ev araba hayal bu sekilde
Sizin kv cok sıkıntı. Sanırım yeni Dogan bebege mandalina suyu vermıstı.Birde bebege de düşkün. Laf dınleyen bırıne benzemıyor. Kv harıcı baska çözüm bakın bence. En kotu bakıcı olabılır. Belkı uygunsa bakabilecek tanıdık birini bulursunuz. Kv bakarsa cok kavga cıkar gıbı hıssedıyorum

Huzurundan daha mı önemli ya, bence sakın böyle bir teklifte bulunma. Aynı mahallede ve konuşmuyorsaniz demek ki size zehir etmiş bazı zamanları, dipdibe yaşarsanız kaç katını göreceksiniz.
Ayrıca çocukların ilk seneleri çok önemlidir, neden kişiliğinin geliştiği çağlarda ona karakteri kötü biri baksin ki???

*Genel olarak yaşlılara bedava çocuk baktırma fırsatçılığından nefret ederim ama bu konuda hiç hiç hiç yapmayın diyorum. İşin ucunda kocanizdan -hayattan sogudugunuz bir evlilik de sizi bulabilir. Ne gerek var?

Açtığınız konulardan yola çıkarsak sizin kayinvalideye çocuk baktırmanız ciddi bir kavgayla biter.

Kadına hakli ya da haksiz tahammülünüz yok. En ufak şeyi batacak. Sizin istediğiniz gibi olmayacak birçok şey, haliyle hayatınızın daha çok içinde olacak. Buna tahammül edeceğinizi hiç sanmıyorum. Kreş yaşına kadar bekleyin.

Mesafe her zaman iyidir

Çocuğa o bakarsa istediği sekilde yetiştiriyor ve alıştırıyor
Eğer bakarsa buna kızamazsınız o zaman.
Ve en ufak bir sorun da " nankörler o kadar çocuğunuza baktim " diyecek.

Demez demeyin
Öyle bir derler ki...

O yüzden ne şamın şekeri
Ne arabın yüzü " demişler

X