K.valideye çocuk baktırma olayı

Eski konuları bilmiyorum ama vukuatlı biriymiş. Bence kreş zamanına kadar bekleyin. Yüzgöz olmayın derim.
Azıcık aşım ağrısız başım misali. Ev araba derdine düşüp huzurunuzdan olmayın. Birkaç yıl erteleyin planlarınızı..

Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..
Küçük yerde yaşıyorsanız uygun ücretle bakacak birini bulabilirsinz eğer ilerde babaanne bakmak isterse verirsiniz eğer Sen istersen kaynanaya yüz vermiş olursun

Kendi adıma konuşmam gerekirse böyle bir durumda ilk önce kendi annemi ararım. Annem de bakamayacaksa kreş yaşına kadar çalışmam sonra çalışırım. İlla acil para gerekiyorsa onuda artık koca düşünsün biraz her şeyi ben niye düşünüyorum neticede çocuk onunda çocuğu. Misal benim kaynanam dünden meraklı daha ortada fol yok yumurta yok doğmamış çocuğumu sanki kartallar kapacakmış gibi sahiplenen Fatma Girik gibi sahiplendi. İlk torunuda olmayacak ama dört gözle bekliyor benim bebemi. Ne planları var valla daha ben o kadar plan yapmadım. Şimdiden ne yedirmem gerektiği hakkında komut veriyor sürekli koca karı şeylerinden bahsediyor. O konuşurken benim kafamda bitkiler yeşeriyor, kendimi Afrika’da kesilmeyi bekleyen yalnız ve üzgün bir egzotik ağaç gibi hissediyorum. Düşünüyorum da şimdi yavrumun anası evde elinde nescafe üçü bir aradayla fink atıyor, babaannesine gidince ise bir sinemakiye dönüşüyor. E bu çocuk ne olur artık bilemiyorum hayırlısı. Bide el kadar bebeme acı yedireceğinden bahsediyor sürekli. Neymiş diline sürecekmiş ki acıya alışsın… ha tabi ben acıların çocuğu doğurduğumu unutmuşum. Alışsın tabi çok önemli bir şey çünkü acıya alışması. İlkokula gidince arkadaşlarına acılı çiğ köfte dürüm dağıtır. Eğitim konusunda da çok zıttız bide oraya hiç girmeyeyim şimdi

Son düzenleme:
Küçük yerdesiniz gideriniz büyük şehire göre daha azdır sanıyorum. Bence 2 yaşına kadar bir bekleyin. Küçük çocuk varken birikim ihtimali az, bebeğin çok ihtiyacı olur maması, bezi vs

Esimin maasi eşinizin Zamli alacağı maastan oldukça fazla. Ben de çalışıyorum, benimki de öyle. Ona ragme n ev almaya yanasamiyoruz istanbulda. Siz de bekleyin sartlariniz iyilessin. Çocuk buyusun. Bizim insanimizdaki bu asgari ucretle zor gecinirken evim olsun arabam olsun tutkusunu anlamak da güç. Sırf bunlar için hiç anlasamadiginiz kv ye minnet etmeye değer mi?

Bukadar arkasından atip tutuğunuz birine şimdi ciddi ciddi çocuğu bırakmak istiyorsunuz. Pes yani.
Kadın hani kötüydü? Çocuğa alerjisi olduğu halde birşeyler yediriyordu? İyimi oldu şimdi. Yada çocuğun alerjisimi geçti. Nasıl anlaşacaksınız şimdi. Nasıl emanet edeceksiniz, hem bakacakmı.
Ah para ah, kötü kv yi bile katlanır kılıyor.
Çocuk için durumunuz müsait olmadığını biraz geç farketmişsiniz, o halde ev araba işinide erteleyeceksiniz.
Yada evhamlarınızdan kurtulup bakıcı ayarlayacaksınız.

Önceki konulardan bağımsız yazıyorum bunu,ama siz haklısınız, ama kayinvalideniz.Sebep ne olursa olsun çıkarlar söz konusu olunca insanların onceki sözlerini yutması midemi bulandırıyor

Kreş yaşını bekleyin. Ev araba iki yıl daha beklese bir şey olmaz ama kv ye çocuk baktırırken evliliğiniz tepetaklak olur değmez.

Ayy bunu yazmaya geldim diii satranççı kıazz:KK70:
Cidden kaynanaya demedikleri kalmaz ama işleri düşüncede ee bakacak tabi modundalar. Görümcelere de aynını yapıyorlar :KK70:

hayır sonra bakarken de yetmiş tane konu gelir öyle yaptı böyle oldu bilmem ne. nedir bu bakıcı fobisi anlamsız

Özel anaokulları 2 yaşından itibaren alıyor. Bez şartı koşamaz bence. O kurumu açtıysa 2 yaşındaki bebeği alacak yani. Ben mi yanılıyorım. Gerekirse biraz fazla verirsiniz.

Eşim tek başına bir şeylere yetişemiyor gelen zamla 6000 lira alacak artik ama olmuyor birikim yapmaya calışıyoruz toplu paramız geldi araba almak eve yazilmak istiyoruz olmuyor ancak birimizin calısıp birimizin de birikim yapmasıyla bir şeyler olacak.Kızım 14 aylik halihazırda emiyor ben 3 4 ay sonra hadi olsun 6 ay sonra çalışmayı düşünmeye başladım fakat bakimevine veremem küçük bir ildeyiz bakimevi gibi yerler yok kreşler var oralar da 3 yaş altı kabul etmiyorlar tuvalet egitimi şartı var.Zaten besin alerjisi var cocuklarin oldugu toplulukta kendini koruyamaz diyetini bozar anlamadan..Kendi annem sürekli bağ bahce işiyle uğrasıyor arabası yok arabayla 15 dk mesafede oturuyor k.validemle ise aynı sokaktayız kendisiyle bebeğim dogduktan sonra yaptigı terbiyesizlikler yüzünden aramız açık..27 gün önce benim dedem 8 gün önce de eşimin babaannesi vefat etti iki cenaze arasında biz biraz yakınlaştik arada sogukluk hala var ama dünyada ölüm var küslük neyimize diye biraz daha yumuşadım.Ben bu iş mevzusunu kendisine söylesem yakınlasmadan yüz buldu diye düşünecek fırsatinı kolluyormuş diyecek diyorum.Bana hep söylerdi cocuk olmadan önce de olduktan sonra da cocuk olunca çalismak istersen bakarım diye. Bir yanım kızima o bakarsa yine aynı şeyleri yasayacaksin kendi elinle kendin yüz vereceksin diyor.Ee calısmadan da olmuyor ben ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaniz ne yapardınız ? Bakıcı fikrine sıcak bakmiyorum evhamlı bir insanim zaten haberlerde neler görüyoruz güvenemem.Hem karnim doysun hem pastam dursun istiyorum galiba kendime de kizıyorum..ne yapayım ben kizlar ya fikirlerinizi bekliyorum..
Bence ev/araba için çocuk 3 yaşına gelene kadar idare edin. Kafanız rahat olsun kayınvalide öyle mi böyle mi yaptı diye düşünüp üzülmeyin onları da üzmeyin aynı zamanda

Bukadar arkasından atip tutuğunuz birine şimdi ciddi ciddi çocuğu bırakmak istiyorsunuz. Pes yani.
Kadın hani kötüydü? Çocuğa alerjisi olduğu halde birşeyler yediriyordu? İyimi oldu şimdi. Yada çocuğun alerjisimi geçti. Nasıl anlaşacaksınız şimdi. Nasıl emanet edeceksiniz, hem bakacakmı.
Ah para ah, kötü kv yi bile katlanır kılıyor.
Çocuk için durumunuz müsait olmadığını biraz geç farketmişsiniz, o halde ev araba işinide erteleyeceksiniz.
Yada evhamlarınızdan kurtulup bakıcı ayarlayacaksınız.
aylardır bu canavar olarak tanıtılan kayınvalideyi okuyoruz.şimdi de o kadına çocuk mu baktıracakmış.ben şok ben iptalll.

aylardır bu canavar olarak tanıtılan kayınvalideyi okuyoruz.şimdi de o kadına çocuk mu baktıracakmış.ben şok ben iptalll.
Aynen.
Birde ölümler oldu barıştık vs. demiş. Yumuşatıyor kendince. Kadına neler saydı, şimdi de çocuğunu baktırmak peşinde 🙄
Para çok tatlı çok
Alerjik çocuğu, edilen lafları bile biranda puff unuturuyor.

Aynen.
Birde ölümler oldu barıştık vs. demiş. Yumuşatıyor kendince. Kadına neler saydı, şimdi de çocuğunu baktırmak peşinde 🙄
Para çok tatlı çok
Alerjik çocuğu, edilen lafları bile biranda puff unuturuyor.
para sözkonusu olunca milyon tane konu açtığı kayınvalide en değerlisine bebeğine bakabilecek vasfa yükseldi birden.çok şaşırtıcı

para sözkonusu olunca milyon tane konu açtığı kayınvalide en değerlisine bebeğine bakabilecek vasfa yükseldi birden.çok şaşırtıcı
Gerçek hayatda da bu öyle değilmi zaten.
Birisi birini kötüler, yerin dibine sokar, anlatır, ağlar…sonra aradan çok geçmez ikisi can ciğer olmuş siz öylece kala kalırsınız…birinden birinin çıkarı kesin olmuştur ama.
Menfaat dünyası işte

Geçmiş konularınıza hakim değilim.
İnsanın imkanı varsa çocuğuna 3 yaşına kadar bakmasından yanayım.
Çünkü bebek dediğin kayıt cihazı gibi. O yaşta bilinç süzgecinden geçmeden bir sürü şey öğreniyorlar.
Yani bir inşaatın iskeleti gibi.
Bunu en iyi nasıl anlatabilirim bilmiyorum karakter gelişimi ve psikolojik açıdan çok önemli olduğu kanısına vardım, kendimce yaptığım araştırmalarla.
Bu nedenle özellikle kayınvalide ile sorunlu bir ilişkiniz varsa ve huyunu suyunu beğenmiyorsanız çocuğunuza baktırmamalısınız.
Varsın ev araba geç olsun, çocuğun ve sizin psikolojiniz sağlam olduktan sonra onlarda bir zaman sonra halledilir.
Kısacası mal mülk edinmek, çocuğu kurban etmek için aşırı geçersiz bir bahane.
Yine de siz bilirsiniz ama ben sizin yerinizde olsam asla bulaşmam.
Ayrıca hem bu kadar sevmeyip hem işinize gelince ilk ona koşmanızda ayrı bir ironi bence.

Kaynananizi hatirladim konularinizdan. ona bebek emanet edilmez. Bevege yazık. Çalismayın tek secenek buysa kres yasini bekleyin. Birikim de az gec olur bebekten onemli degil

KV yi eve bulaştırmaya gerek yok

Hiç dertsiz başına dert açma

Kreşe ver biraz daha bekle illa bekletemem çalışırım diyorsan 3 yaşına kadar annen baksın
6 ay sonra sen işe başlamış olsan 6 ay sonrada da aradığında hemen iş bulamazsın iş bulman belki de 1 sene sürecek işe başlaman o arada annen bakar
Sonra da kreş yaşı geliyor zaten
Hem çocuk sosyalleşir annane babaanne ne katacak çocuğa

kayinvalidene cocugu baktirma. baktiracaksan da huyuna gitmen gerekiyordu onceden. simdi yaptirirsan minnet edecek olacaksin ve her tartismanda basina kakacak.

X