Selülit Kabak Lifi Kullananların Paylaşım Alanı

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
bende 1 yıldır kullanıyorum ve cildim düzeldi kabak lifi sayesinde, kızlar sıkılaştırıyo ve rahatlatıyo, ben ondan sonra kendimi çok iyi hissediyorum, şiddetle tavsiye ederim yerimseniben

selamlar. bende kabak lifi kesesi kullanıyorum ve çooooooook memnunum. cildim çok pürüzsüz. hiç batığım yok. geçen yıl tanıştım bende bu lifla. eskiden bayağı bir batığım olurdu onları temizlemek isterkende yara ıolurdu bacaklarım.şimdi öyle bir derdim yok.:))her kese tavsiye ederim kabak lifi kesesini!!!...

yosun sabununu 2 ay kadar bende kullandm %50 etkisiniii kabak lifiyle kese yaparak %100e çıkardım 1 haftada fark belli oluyor.mutlka deneyin cildinizz pürüzsüz olacak :)

Bende kabak lifi ve yosun sabunu alım barı catlak selülüt kalmasın :KK70: diyetle birlikte işe yarr inş:)

kızlar bende bugün aldım kabak lifi ve otama yosun özlü sabun.selülitler normalde yok gbı ama sıkınca falan bellı oluyo tam oluşmadan önlem aleeeeem dedim bakalım güveniom size

buraya yazdıktan sonra araştırdım biraz
evet çatlaklar içinde kese öneriyorlar
ama bu seferde varisleri azdırıyormuş:bbo:

canım niye varisleri azdırıyormuş anlamadım..ben 3-4 aydır kullanıyorum..kan dolaşımını artırıyorsa varis problemini de çözmesi gerek mantiken..

varisler azar hatta var olan kılcal damarlarıda çoğaltır örnek olarak kendimi gösterebilirim
doktora gittiğimde söyledi

varisler azar hatta var olan kılcal damarlarıda çoğaltır örnek olarak kendimi gösterebilirim
doktora gittiğimde söyledi

evet de niye azdırıyor ki, sonuçta bunu kan dolaşımını artırıyor bu sayede de selülite iyi geliyor diye satıyorlar, kan dolaşımını artıran şey varisleri artırır mı ki? burda bir mantıksızlık yok mu ? öyleyse kullanmayı bırakıcam kesin bir bilgisi olan cevap versin lütfen ...

evet de niye azdırıyor ki, sonuçta bunu kan dolaşımını artırıyor bu sayede de selülite iyi geliyor diye satıyorlar, kan dolaşımını artıran şey varisleri artırır mı ki? burda bir mantıksızlık yok mu ? öyleyse kullanmayı bırakıcam kesin bir bilgisi olan cevap versin lütfen ...

--------------------------------------------------------------------------------

Masajın ve banyoda kesenin yapılamadığı sakıncalı durumlar / Sağlıklı Yaşam / Milliyet Blog

KLASİK MASAJIN YAPILAMADIĞI SAKINCALI DURUMLAR

(KAYNAK: Prof.Dr.Dr. Ahmet Hamdi TURGUT - Klasik Masaj adlı kitabı)

1. Enfeksiyon hastalıklarında (Grip, verem, aids vb. hastalığı tüm vücuda yaymamak ve dolaşım yoluyla artırmamak için)

2. Hamileliğin ilk 3 ayında, bazı otorlara(masaj konusunda araştırma yapan bilim adamlarına) göre de tüm hamilelik süresince (Hamilelere yapılan masajlar çok tehlikelidir ve tavsiye edenlere kulak asmamak lazımdır, damar yapısında ciddi bir iç basınç olduğundan dışarıdan da basınç yapılırsa damar yapısı ciddi zarar görür, ileride ciddi kalp ve damar sorunları başgösterir. Eğer dikkat ederseniz hamilelik sonrası kadınlarda dolaşım sistemi bozukluklarından doğan selülit , varis gibi sorunlar çok görülüyor. Sadece masaj almak değil duşta sert yani baskılı kese yapılması da bu dönemlerde çok risklidir. )

3. Bayanlarda Regl döneminin ilk 3 gününde veya tercihen tümünde (Hamilelik döneminde olduğu gibi damar yapısında ciddi bir iç basınç olduğundan dışarıdan da basınç yapılırsa damar yapısı ciddi zarar görür, ileride ciddi kalp ve damar sorunları, dolaşım sistemi bozukluklarından doğan selülit ve varis gibi sorunlar başgösterir; ayrıca kanamayı artırmamak için. Sadece masaj almak değil duşta sert yani baskılı kese yapılması da bu dönemlerde çok risklidir.)

4. Ateşli hastalıklarda (ateşi artırmamak için)

5. Tam teşhisi konulmamış mafsal romatizmalarda (iltihaplı romatizma olma ihtimaline karşı)

6. İltihabı devam eden vakalarda

7. Akut yaralanmalarda (ani yaralanmalarda iç kanama olma ihtimali olabileceğinden)

8. Neurit (sinir iltihabı) ve siyatik neuritlerde

9. Kötü huylu kanseröz şişliklerde (kanseri yaymamak için)

10. Filebotrombozlarda, tromboflebitlerde (damarda tromboz pıhtının olması hali, pıhtının kalbe veya beyne iletilip ölüme neden olmamak için)

11. Vena tıkanmalarında (toplar damar tıkanmaları - varis varsa Varisli bölgeye yapılmaz. Örneğin bacakta varis varsa varisli bölgeye hafif geçilir fakat sırt vb yerlerde masaj yapılabilir.)

12. Aneurizma hallerinde (Beyinde damar tıkanıklığı)

13. Karın , organ ve diyafram hastalıklarında karın masajı dikkatli yapılmalıdır

14. Pankreas ve safra kesesi hastalıklarında

15. Abselerde (iltihaplı bir vaka olduğundan ötürü)

16. Cilt hastalıklarında (Tüm vücuda yaymamak için)

17. Dokuda mevcut iç kanamalarda

18. Açık yaralarda

19. Çıkıklarda

20. Kal teşekkül etmemiş kırıklarda (Yeni kırıklarda)

21. Kas lifi kopmaları veya kısmi tahriplerinde

22. Tendon kopmaları veya tahriplerinde

23. Çok ağrılı hallerde

24. Osteomiyelitlerde (Kemik iliği iltihapları)

25. Aşırı derecede kalp rahatsızlığı

26. Ödemli dokular

27. Kanser

THAİ MASAJININ YAPILAMAYACAĞI DURUMLAR:
Yukarıdaki maddelere ek olarak:

1. Kalça veya diz çıkığı, yapay eklemi olanlar
2. Kemik Erimesi
3. Yüksek tansiyon

DİĞER ÖNEMLİ HUSUSLAR

1. Tok karna masaj almayınız (yemekten 1 saat sonra masaj alınmalıdır. Aksi halde hastanın dolaşımı ve kalp zorlanır.)

2. Masaj ne sıklıkla alınmalıdır sorusuna cevap: her gün alınabilir fakat bir gün içinde birden fazla alınmamalıdır.
3. Fıtık hastalarında fıtık olan noktaya baskı uygulanmamalıdır. İlk dönemlerde bu hatayı yapmıştım özellikle masör arkadaşlarımı uyarmak isterim.

Ödemli şiş dokularda, varislerde ve sellülitlerde normal klasik vb. masajlar özellikle sorunlu bölgede yapılmaz. Fakat Lemfa Drenajı veya Lenf Drenaj diye adlandırılan masaj türü, uzmanlarınca tedavi edici nitelikte uygulanmaktadır.

Ayrıca televizyonlarda pazarlanan titreşimli vb. masaj aletlerinin, özellikle büyük alışveriş merkezlerinde görmeye alıştığımız elektronik masaj koltuğunun, insan fizyolojisini ve anatomisini bilmeyen biri veya kendi kendimize kullanılmasının ciddi sorunlara yol açabileceğini unutmamak gerekir. Özellikle masaj koltuğu ve masaj yatağı, yüksek tansiyon hastalarının, varis gibi kalp damar sorunları olanların uzak durması gereken cihazlardır.

Hazırlayan
Murat AKPINAR
Tıbbi Masaj Uzmanı
İstanbul

Varis sayfasında şunlar yazıyor: "Bacak varisleri, yüzeysel toplardamarlarda ortaya çıkar. Bacak toplardamarlarındaki kan dolaşımında yavaşlamaya neden olur. Buna bağlı olarak damar içinde basınç artışı görülür." Yani varis olduğunda damar içinde basınç artışı oluyor. İçerde basınç artmışken, bir de dışarıdan masaj/kese vs. yapınca dışarıdan da basınç uygulamış oluyorsunuz. Yani damarda hem içeriden hem dışarıdan basınç oluyor. Bu da varisleri arttırıyor anladığım kadarıyla. Varis ve selülitte bir tek lenf drenaj masajı tavsiye ediliyormuş. O da bir aletle yapılıyor bildiğim kadarıyla.

Uzmanlar böyle diyor. Ama belki yine de bünyeden bünyeye değişiyordur bilmiyorum.

ben fresh line dan aldım. 3 ay bakteri barındırmaz dedi.yoksa 3 senemiydi neydi...kesinlikle mükemmel bişey ya

kızlar bu kabak lifi ve yosun özlü sabun harika bişiy ya hemen etkisini gösteriyo cok pürüzsüz ve güzel yapıo:lepi:

bugün başladım kullanmaya yosun sabunu ile birlikte...hatta sabunun içinde çeşitli yağlar da var sadece yosun sabunu değil...duş esnasında kullanıyorum ikisini de...işe yarar mı bilinmez ama tek bildiğim kabak lifinin gerçekten çok acıttığı...a.s

pürüzsüz yaptığı kesin de..selülitlere iyi geliyor mu ben 1 ay kullandım ama anlayamadım ..hatta selülitler daha da artmış gibime geliyor

pürüzsüz yaptığı kesin de..selülitlere iyi geliyor mu ben 1 ay kullandım ama anlayamadım ..hatta selülitler daha da artmış gibime geliyor

canm bnde selülit yok denecek kadar azdı ama ısrarla görmeye çalışınca görüyodum onlarada çok iyi geldi.bence artmamıştr sendede.bişeyi kafamıza takınca öle gbi gözüküyo gözümüze.devam et bırakma arada spor ypmaya çalış yada dans:)duşta bolca masaj yap bide cıkmadan soğuk su gezdirebilirsen gezdir gecer gder bişeyin kalmaz :Saruboceq:

X