Kabusum olan vajina kokusu :(

Canim. Su kaynat. Ic camasirlarini deterjanla isla. Ardindan 60 derecede makinada yika. Iyice kurut ve nemsiz serin ortama kaldir. Gunluk temizligini sabun ile yapma. Sadece su kullan. Her tuvalete gittiginde suyla yika ve kurula. Nemli birakirsan bakteriler cogalir. Eger mantar yoksa ve bu sekilde yaparsan koku falan olmaz. Gunde iki litre su icersen idrarinda kokmaz. Ama sabun veya oraya ozel jellerden kullanip iyice ph dengesini bozma derim. Boyle mantar varsada zamanla gider :)

Bi hastalık vardı belirtisi vajinadan gelen aşırı koku yabancı bi filmde izlemiştim. Soyunuyor kişi hemşirenin arkası dönük koku geliyor soruyo (hastalığın adını diyo) bu mu
Kişi başını öne eğiyo evet filan.
Bulaşıcıymış filan ama bu film gerçekte varmı bilmiyorum. Düzgün uzman bi doktora gitmeni öneririm.
Yada Doğumdan sonra git bi Doğum yap bi rahmin temizlensin belki geçicek

Bide günde 3 lt su içmelisin mutlaka bende iki bile içsem kokuyu fark ediyorum

Baharatlı yıyecekler bazılarında boyle koku yapabılıyormus
Sırkelı suya devam edın
Onden arkaya dogru temızlık
Duru su ve sırkelı suyla temızlıkten sonra ıyıce kurulayın ve her yıkamadan sonra camasır degısın
Yogurt kefır sut gıbı urunler bu tarz mantar ve kokulara karsı ıyı tuketebılırsınız
Şeker ve kafeınlı urun kullanmayın 1 ay deneyın bakalım

Ben de zamanında çok çektim ne yaptıysam geçmedi, yüzlerce doktora gittim. Ve en son gittiğim doktor şükürler olsun uyguladığı tedaviyle kurtuldum. Doktordan doktora fark var işte.

Vajinanin florasini cok fazla kurcalamamak gerek, sirkeli su ile yikamanin iyi geldigini bilmiyordum. Ama cok da sirkeye maruz birakmayin bence, gecmis olsun.

Ya lütfen hamileyken sirke dahil biseylerle ugrasmayin. Sirkenin asit oran cok yuksek. Benim de hic bir deodorantla yenemedigim bi ter kokum vardi malesef. Koltuk altında. Karbonat kullaniyorum 1 yildir aşırı memnunum. Vajinanin içine gitmeden, sadece dışarıdan islak elinizi karbonata batirip surebilirsiniz

Sogan sarimsak baharatli yiyecekler yeme.bazi insanlarda bu kokular ter yada vucut sivisina nufuz eder.
Portakal cicegi cayi ic.hamilelikte bilmiyorum ama normalde ben ara ara icerim koku problemim olmadigi halde protakal ciceginin aromatik kokusu hos bir sey bazi anlarda : )

vajına kendisinde bisey yoktur da akıntılar sebeb olabilir mantar vs. doktorunu değiştir uzman bir jinekolog ıle görüş yedğimiz seyler sadece ten ve ter kokumuzu etkıler dıye biliyorum baharatlar ozellıkle..

Genital bölgenin kendine has kokusu vardır bunun dışında çok yoğunsa mantar enf.vardır.fitil kullanmaya çakışan krem kullan birde geniş bölge jeliyle günde 1kaç kere yıkayın koku kalmaz

Merhaba kizlar benim bi turlu çözüm bulamadığım sorunum var . başlıkta da gorduğunuz gibi özel bolgemde çok rahatsız edici bi koku var ,kendimi bildim bileli vardı. Fitil antibiyotik her turlu ilaç kullandım kullanırken geçiyor bırakır bırakmaz başlıyor . şimdi hamileyim 29 haftalık. Dun idrar kan tahlili verdim idrar biraz bulanik cikti (herzaman oyledir)az birsey enfeksiyon hep cikiyor. ama dr ilac verme geregi duymadi bol su ic susuz kalmissin dedi. Ama icebildigim kadar su iciyorum kokuyu Doktoruma söyledim fitil veririm çok rahatsizsan ama hamilelikte çok masum değil dedi bende istemedim öyle deyince. Nasıl geçer koku dedim sirkeli suyla yika dedi. Daha öncede yaptım ama bi işe yaramadı iç camasirimi hergun değiştiririm pamuklu giyiyorum. Ama koku gitmiyor kızlar ne yapmalıyım tiksiniyorum artikkkk :KK43:
Iltihap oldugu surece koku hep olur. Hijyene dikkat edeceksin ve usutmeyeceksin.

O test nasıl oluyor hiç yaptirmadim peki mantar kanda veya idrarda görünmez mi ki ? :KK43:
tabıkıde gorunmez ..
vajınadan sıvı alıp onunla test yapıyorlar yuzde doksan mantarınız var kı hamıleyken mantar artar...
fitil vs kullandım demısınız yanılmıyorsam doktora gıtmeden kafanıza gore mı kullandınız onu mrk ettım???

tabıkıde gorunmez ..
vajınadan sıvı alıp onunla test yapıyorlar yuzde doksan mantarınız var kı hamıleyken mantar artar...
fitil vs kullandım demısınız yanılmıyorsam doktora gıtmeden kafanıza gore mı kullandınız onu mrk ettım???
Hayr tabikide doktor vermişti bitene kadar kullandm.

Bi hastalık vardı belirtisi vajinadan gelen aşırı koku yabancı bi filmde izlemiştim. Soyunuyor kişi hemşirenin arkası dönük koku geliyor soruyo (hastalığın adını diyo) bu mu
Kişi başını öne eğiyo evet filan.
Bulaşıcıymış filan ama bu film gerçekte varmı bilmiyorum. Düzgün uzman bi doktora gitmeni öneririm.
Yada Doğumdan sonra git bi Doğum yap bi rahmin temizlensin belki geçicek
Evet cevremdekilerde enfeksiyon için doğumda için komple temizlenir diyor ama :S

Hayr tabikide doktor vermişti bitene kadar kullandm.
doktor test vs yapmadan verdı ıse genel gecer ılaçları vermıs sıze ıdaar kulturu ve smear sart kesın tanı ıcın gerekırse ultrason hatta, ayrıca dogum yapınca enfeksıyon vs gecmez sadece normal dogum yaparsanız vajına ıcı yenılenır ama var olan bır enfeksıyon varsa tedavı olmadan asla gecmez..!

genelde mantar koku yapar diye biliyoru.enfeksiyonda yapıyor.
dogumdan sonra geçmezse başka bir doktora gidin.gerekirse farklı bölümlere yönlendirir.su dışında bisey kullanmayın bana kalırsa.
geçmiş olsun..

Ayaklarınızı gül suyu olan ılık suda bekletin. Baharatı ve kokulu yiyecekleri bi süre kesin. 1 hafta deneyin bakalım bir değişiklim olacak mı? Belki de teriniz çok asitlidir.
Temizliği aksatmadığınızı düşünerek yazıyorum bunları...

Bence sirkeyle yıkamayın ph'ını bozabilirsiniz

Hamileler icin olan vajinal temizleyicileri kullanin sebamedin kini kullaniyorum bende ve akinti oluyordur muhakkak onun icinde gunluk ped kullanin mutlaka
Mrb cok açık olmassa ben birşey sorucam bende sebamedi yaklaşık 4 aydır kullanıyorm koku sorunum geçti. Ama ben köpürtüp iç tarafa(biraz derinlere) komple uygulayıp bol suyla yıkıyıp kurutuyorum güzelce. Günde 1 yada 2 defa. Acaba içe uygulamam sıkıntı olur mu? Anlatabilmisimdir umarim. Üstünde dış genital bölge yazdığı için merak ettim kusura bakmayin.. :)

Aa cidden mi:KK43:offf.. uygulamadıgımda koku oluşuyor ama :KK43:, uygular uygulamaz kesiliyor
koku olmasının sebeplerı buyuk ıhtımal mantar
yanlıs ıc camasırı
yanlıs temızleme sekıllerınden olur
yanlıs temızlıyorsunuz
buyuk ıhtımal mantarınız var
kadın doguma gıdın sıze fıtıl verecek nasıl temızlemenız gerektıgını anlatacak gecer
bırde sekerlı seyler cok tuketıyormusunuz bu rahatsızlık sekerı cok sever ... probıyotık agırlıklı beslenın

X